Gaziantep Midyat Otobüs Bileti

Gaziantep Midyat Arası

En Ucuz Sefer
-
Gaziantep - Midyat Arası Kaç Km
0 km
Gaziantep - Midyat Arası Kaç Saat
5sa
Günlük Sefer Sayısı
5
En Çok Sefer Yapan Firma
Sefer Yapan Firma Sayısı
0

Gaziantep Midyat Online Otobüs Bileti
Gaziantep Midyat otobüs bileti, yerel ve ulusal birçok otobüs firması seçeneği ve en uygun fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Birkaç kolay adımla biletinizi dakikalar içerisinde satın alabilir, hemen yolculuğa başlayabilirsiniz.

Online Otobüs Biletimi Nasıl Alabilirim?
Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç adımda kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Üstelik 12 aya kadar taksit ile ödeme seçeneğiniz de bulunuyor.

Arama motorumuz üzerinden Gaziantep Midyat güzergahı için arama yapın, Gaziantep - Midyat arası sefer düzenleyen otobüs firmaları, tüm sefer saatleri ve fiyatları listelenecektir. Ardından sizin için en uygun saat ve fiyatlı otobüs biletini kolayca satın alın! Biletiniz online olarak oluşturulacak, tarafınıza sms ve email yolu ile bilet bilgileriniz gönderilecektir.

Gaziantep ve Midyat Şehirlerinde Ulaşım
Gaziantep ve Midyat şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını NeredenNereye.com’da bulabilirsiniz. Şehir içi ulaşım bilgileri için ilgili şehrin otogar sayfasını inceleyebilirsiniz. Gaziantep Midyat seyahatinize başlamadan önce, Gaziantep ve Midyat hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Neden NeredenNereye.com?
NeredenNereye.com, 1999 yılından bu yana kolay online bilet alma, güvenli ödeme sistemi ve bünyesinde yer alan 200’den fazla otobüs firması ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

İyi Yolculuklar Dileriz...

Gaziantep - Midyat Seferleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Gaziantep - Midyat arası en ucuz otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Gaziantep - Midyat otobüs bileti fiyatı en ucuz 0,00₺'dir. Bu rotada en uygun otobüs bileti tarafından satılmaktadır.

Gaziantep - Midyat arası hangi firmalar sefer düzenliyor?

Gaziantep - Midyat arasında günlük ortalama 0 firma 5 sefer düzenlemektedir. Bu güzergahta sefer düzenleyen otobüs firmaları .

Gaziantep - Midyat arası otobüs ile ne kadar sürüyor?

Gaziantep - Midyat arası otobüs yolculuğu ortalama 5sa sürmektedir.

Gaziantep - Midyat arası uzaklık kaç km?

Gaziantep - Midyat arası karayolu ile 0 km'dir.

Gaziantep Midyat Otobüs Biletleri

Gaziantep, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan ve sanayi, tarım gibi birçok alanda bağlı bulunduğu coğrafi bölgenin en gelişmiş şehri olarak kabul edilen ilidir. Türkiye’nin pek çok noktasından Gaziantep otobüs bileti satın alarak karayolu üzerinden şehre kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolculuğunuz şehir otogarı üzerinde son bulacaktır. Gaziantep Otogarı içinden hareket eden minibüs ve otobüs seferlerini kullanarak şehir merkezine ya da civar ilçelere kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gaziantep, halk arasında bilinen adı ile “Antep” Türkiye’nin yakın dönem tarihi açısından önemli bir şehirdir. “Doğu’nun Paris’i” olarak anılan şehir Milli Mücadele döneminde göstermiş olduğu üstün direniş ve başarılar neticesinde isminin başına “Gazi” unvanı almıştır. Tarıma elverişli arazileri, on binlerce yıllık tarihi geçmişi, bugün sınırları içerisinde barındırdığı çok sayıda tarihi ve kültürel değeri ile birlikte cazibe merkezi şehirlerinden bir tanesidir. Gaziantep Kalesi de ilde yer alan en önemli tarihi noktalardan bir tanesidir. Kale, zaman içinde şehrin sembolü haline gelmiştir. Köklü tarihinin şehre kattığı özelliklerden biri de kendine has bir mutfak kültürünün ortaya çıkmasıdır. Gaziantep ile özdeşleşmiş olan baklava tüm dünyada tanınan bir tatlı olmuştur.Gaziantep, konum itibari ile eski Mezopotamya medeniyetlerinin kesişim noktasında kurulmuş olan bir şehirdir. Bu nedenle bu bölgede yerleşimin geçmişi M.Ö 10.000’li yıllara kadar uzanmaktadır. Bu özelliği ile şehir, yalnızca Türkiye’nin değil aynı zamanda dünyanın da en eski yerleşim noktalarından biridir. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Gaziantep otobüs bileti satın alarak Gaziantep Otogarına giriş yaptığınızda, “Bakırcılar Çarşısı, Zeugma Mozaik Müzesi, Zincirli Bedesten, Emine Göğüş Mutfak Müzesi, Ömer Ersoy Kültür Müzesi, Hızır Yaylası, Tarihi Millet Hanı, Rumkale” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.

Gaziantep - Midyat otobüs bileti satın alarak seyahat edebileceğiniz Midyat, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Mardin ilinin bir ilçesidir. Türkiye’nin farklı noktalarından Mardin - Midyat ya da doğrudan Midyat otobüs bileti satın alarak ilçeye karayolu üzerinden kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolculuğunuz otogar üzerinde son bulacaktır. Dilerseniz otogar içerisinden hareket eden minibüs seferlerini kullanarak şehir merkezine ya da civar ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden en uygun Midyat otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.

Midyat, dinlerin (İslam, Hristiyanlık ve Yezîdîlik) ve dillerin (Türkçe, Kürtçe, Arapça ve Süryanice) buluşma noktasıdır. MÖ 9. yüzyıl Asur tabletlerinde Matiate olarak tanımlanır. "Matiate", Aramice/Süryani bir isimdir ve "mahallesim", "vatanım", demektir. Asur kralı II. Asur Nasırpal Tur Abidin'in Aramileri talan ettikten sonra, bu savaşın tarihi tablalar yazılmıştır. Midyat'taki ilk Süryani Hristiyanlar da mağaralarda yaşardı. Midyat tarih boyunca birçok kez kuşatılıp talan edilmiştir. 1930 yılından sonra kasaba yeniden canlanmış: Kiliseler, evler ve bazı mekanlar onarılmıştır.

Gaziantep - Midyat otobüs bileti fiyatları, sitemizde bulunan birçok otobüs firmasının güzergah üzerindeki seferini farklı düzenlemesinden dolayı değişiklik göstermektedir. Ancak Türkiye’nin herhangi bir noktasından günün herhangi bir saatinde en uygun fiyatlı Gaziantep - Midyat otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.

  Gaziantep Hakkında
Nüfus:
1,844,438
Yüzölçümü:
6.844,84 km²
Plaka:
27
Telefon kodu:
(342)
Otogar:
Gaziantep Otogarı
  Midyat Hakkında
Nüfus:
-
Plaka:
47
Telefon kodu:
(482)
Otogar:
Midyat Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.