Tunceli Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (0428) 212 6066
Adres: Alibaba Mahallesi, Cemal Gürsel Cd. No:14, 62000 Tunceli Merkez/Tunceli
Tunceli Otobüs Bileti. Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!
Tunceli Otogarı

Tunceli Otogarı

Tunceli Otogarı, Doğu Anadolu Bölgesinin Yukarı Fırat Bölümünde yer alan Munzur Dağları, Karasu Irmağı, Bingöl Dağları, Keban Baraj Gölü gibi doğal oluşumlar ile çevrili Tunceli şehrine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Tunceli Otogarı, şehrin çevresini kuşatan “Bingöl, Elazığ, Erzincan” illerine karayolu ulaşımı sağladığından dolayı bir geçiş noktası konumundadır. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Tunceli otobüs bileti alarak Tunceli Otogarına giriş yaptığınızda, “Mahsume Hatun Türbesi, Uzun Hasan Türbesi, Ferruh Şad Bey Türbesi, Bağın Kalesi, Til Höyüğü, Ulukale Cami, Çemişgezek Kalesi, Göktepe Höyüğü, Tahar Köprüsü, Sivdin Köprüsü” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz. 

Tunceli Otogarı, şehrin merkezinde yer alan Ali Baba Mahallesi’nde yer alır ve hemen hemen iki katlı bir apartman boyutlarındadır. Doğu Anadolu Bölgesi içerisinde trafik akışı sağlayan Tunceli Otogarı eski bir yapıya sahiptir ve bu nedenle zaman içerisinde artış gösteren yolcuların ulaşım ihtiyaçlarını tam anlamı ile karşılayacak bir yeniliğe sahip değildir. 2013 yılında yeni Tunceli Otogarının yapımı için projeler düşünülmüş olsa da yeni otogarın tam yerinin ve tasarımının belli olmaması nedeni ile projelerin tamamlanması aksamıştır. Hala hizmette olan eski Tunceli Otogarı mevcut yapısı ile şehrin ulaşım ihtiyacını tam anlamı ile karşılayamamaktadır. Tunceli Otogarı üzerinden “İstanbul, Ankara, Kayseri, Hatay, İzmir, Gaziantep, Mersin, Adana, Antalya, Konya” gibi şehirlere otobüs seferleri mevcuttur. Tunceli Otogarı, otobüs bekleme peronları, yazıhaneler, yeme - içme mekanları, hediyelik eşya dükkanları gibi bölümlerden oluşur. Tunceli Otogarında genellikle bölge içerisinde faaliyet gösteren yerel otobüs firmaları olsa da ulusal çapta hizmet sağlayan otobüs firmaları da mevcuttur. 

Tunceli Otogarı Üzerinden Hangi Otobüs Firmaları Hareket Ediyor? 

Tunceli Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Yılmaz Tunceliler, Lüks Barış Turizm” gibi otobüs firmaları yer alıyor. Tunceli Otogarı üzerinden, “Diyarbakır Otogarı, Elazığ Otogarı, Erzincan Otogarı, Malatya Otogarı, Bayburt Otogarı, Divriği Otogarı, Bismil Otogarı, Aşkale Otogarı” gibi diğer ulaşım merkezlerini de geçiş yapabilirsiniz. 

Tunceli Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim? 

Tunceli Otogarı merkezi bir konumda yer aldığı için yaya olarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca şehirden hareket eden minübüsler ve otobüs firmalarının servis imkanlarından da yararlanabilirsiniz. 

Tunceli Otogarı Adresi : Alibaba Mahallesi, Cemal Gürsel Cd. No:14, 62000 Tunceli Merkez/Tunceli 

Tunceli Otogarı Telefon Numarası : (428) 212 6066

Tunceli otogarı nerede? Tunceli otogarına nasıl giderim? Tunceli otogarı iletişim ve ulaşım bilgileri ile otobüs seferleri NeredenNereye.com'da!

Firma Adı Sefer Sayısı
Ayata Turizm 1
- HEMEN SATIN AL ! -