Yolcu Sayısı
1

Tunceli Otogarı

Tunceli Otogarı

Tunceli Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (428) 212 6066

Adres: Alibaba Mahallesi, Cemal Gürsel Cd. No:14, 62000 Tunceli Merkez/Tunceli

Tunceli Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Tunceli Otogarı Hakkında

Tunceli Otogarı, Doğu Anadolu Bölgesinin Yukarı Fırat Bölümünde yer alan Munzur Dağları, Karasu Irmağı, Bingöl Dağları, Keban Baraj Gölü gibi doğal oluşumlar ile çevrili Tunceli şehrine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Tunceli Otogarı, şehrin çevresini kuşatan “Bingöl, Elazığ, Erzincan” illerine karayolu ulaşımı sağladığından dolayı bir geçiş noktası konumundadır. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Tunceli otobüs bileti alarak Tunceli Otogarına giriş yaptığınızda, “Mahsume Hatun Türbesi, Uzun Hasan Türbesi, Ferruh Şad Bey Türbesi, Bağın Kalesi, Til Höyüğü, Ulukale Cami, Çemişgezek Kalesi, Göktepe Höyüğü, Tahar Köprüsü, Sivdin Köprüsü” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.

Tunceli Otogarı, şehrin merkezinde yer alan Ali Baba Mahallesi’nde yer alır ve hemen hemen iki katlı bir apartman boyutlarındadır. Doğu Anadolu Bölgesi içerisinde trafik akışı sağlayan Tunceli Otogarı eski bir yapıya sahiptir ve bu nedenle zaman içerisinde artış gösteren yolcuların ulaşım ihtiyaçlarını tam anlamı ile karşılayacak bir yeniliğe sahip değildir. 2013 yılında yeni Tunceli Otogarının yapımı için projeler düşünülmüş olsa da yeni otogarın tam yerinin ve tasarımının belli olmaması nedeni ile projelerin tamamlanması aksamıştır. Hala hizmette olan eski Tunceli Otogarı mevcut yapısı ile şehrin ulaşım ihtiyacını tam anlamı ile karşılayamamaktadır. Tunceli Otogarı üzerinden “İstanbul, Ankara, Kayseri, Hatay, İzmir, Gaziantep, Mersin, Adana, Antalya, Konya” gibi şehirlere otobüs seferleri mevcuttur. Tunceli Otogarı, otobüs bekleme peronları, yazıhaneler, yeme - içme mekanları, hediyelik eşya dükkanları gibi bölümlerden oluşur. Tunceli Otogarında genellikle bölge içerisinde faaliyet gösteren yerel otobüs firmaları olsa da ulusal çapta hizmet sağlayan otobüs firmaları da mevcuttur.

Tunceli Otogarı Üzerinden Hangi Otobüs Firmaları Hareket Ediyor?

Tunceli Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Yılmaz Tunceliler, Lüks Barış Turizm” gibi otobüs firmaları yer alıyor. Tunceli Otogarı üzerinden, “Diyarbakır Otogarı, Elazığ Otogarı, Erzincan Otogarı, Malatya Otogarı, Bayburt Otogarı, Divriği Otogarı, Bismil Otogarı, Aşkale Otogarı” gibi diğer ulaşım merkezlerini de geçiş yapabilirsiniz.

Tunceli Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Tunceli Otogarı merkezi bir konumda yer aldığı için yaya olarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca şehirden hareket eden minübüsler ve otobüs firmalarının servis imkanlarından da yararlanabilirsiniz.

Alibaba Mahallesi, Cemal Gürsel Cd. No:14, 62000 Tunceli Merkez/Tunceli

(428) 212 6066

En Popüler Tunceli Otobüs Firmaları

Tunceli bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Tunceli otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Can Dersim Tuncelililer5
Öz Has Bingöl Turizm3
Tunceli Mavi Tur2
Vip Tuncelililer2

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr