Yolcu Sayısı
1

Senirkent Otogarı

Senirkent Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Senirkent Otogarı Hakkında


Senirkent Otogarı, Türkiye’nin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Isparta iline bağlı Senirkent ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin farklı noktalarından Isparta - Senirkent otobüs bileti satın alarak ilçeye karayolu üzerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Akdeniz Dünya genelinde ünlü olduğu doğal güzellikleri ile özellikle son zamanlarda farklı ülkelerden seyahatseverlerin dikkatini çekmeye başlamıştır. Akdeniz turizminin giderek popüler hale gelmesi ile birlikte Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Isparta - Senirkent ilçesinin ve dolayısı ile Senirkent Otogarı’nın da ziyaretçi sayısı artış göstermiştir. Yolcu sayısında yaşanılan bu artış Senirkent Otogarı’nın da daha yoğun bir şekilde çalışmasına neden olmuştur. İçerisinde yer aldığı coğrafi bölgenin bir neticesi olarak Senirkent ilçesinde Akdeniz ikliminin tipik özellikleri görülür. Buna bağlı olarak Senirkent ilçesinde yazları ılık ve yağışlı, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Senirkent Otogarı üzerinden Senirkent ilçesine gelen yolcular, ilçenin temel ekonomik faaliyetlerine baktığından tarım işçiliğinin önde geldiğini görebilirler. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Isparta - Senirkent otobüs bileti satın alarak Senirkent Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Lavanta Vadisi, Eğirdir Gölü, Yazılı Kanyon, Zindan Mağarası, Antihoceia Antik Kenti, Dündar Bey Medresesi, Eğirdir Kalesi, Kızıldağ Milli Parkı, Pınar Gözü Mağarası, Karacaören Baraj Gölü” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilir aynı zamanda seyahatiniz sırasında Akdeniz Mutfağı’nın en harika yöresel lezzetlerini ustalarının ellerinden deneyebilirsiniz.
Senirkent Otogarı, Akdeniz Bölgesi’nin giderek artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına, açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, yazıhaneler, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Senirkent Otogarı içerisinde daha çok Akdeniz Bölgesi’ne hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ülkenin farklı noktalarına hizmet sunan ulusal çapta otobüs firmalarını da görüntüleyebilirsiniz.
Senirkent Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?
Senirkent Otogarı’na ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir dilerseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.
Senirkent Otogarı Adresi : 32610 Senirkent/Isparta


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr