Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Senirkent Otobüs Bileti

Senirkent Otobüs Bileti

Senirkent Otobüs Biletleri

 

Isparta özellikle bizlerin dikkatini her zaman meşhur gülleri ile çeken ender illerimiz arasında gelmektedir. Son zamanlarda Isparta ilimizde bulunan Senirkent ilçesi hakkında gelen sorular karşısında sizlere bu konuda yardımcı olmaya çalışacağız.

Tarih olarak dünya üzerinde hüküm sürmüş en büyük 3 imparatorluğa ev sahipliği yapmış olan Isparta ilimizin bu şirin ilçesi olan Senirkent’te son derece önemli eserler karşımıza çıkmaktadır. Özellikle ilçede bulunan Tymandos  antik kenti karşımıza çıkan en önemli eserdir. İlçede bulunan bu antik kentin ne kadar önemli bir yapıtı olduğunu buradan sizlere anlatmak ile anlayamazsınız. Hayatınızda belki de ilk defa göreceğiniz son derece önemli bu Tymandos eserleri içerisinde birçok mezarı barındıran yerlerin başında gelmektedir.

Isparta bölgesinde bulunan bu antik kentin UNESCO tarafından uzun zamandır takip edildiği konusunda sizlere bilgi vermek istiyorum. Senirkent ilçesinde bulunan bu eserin içerisinde devam eden kazılarda ortaya çıkan kral mezarlarının içerisinden çıkan bir takım eşyaların o zamanlarda bile ahret inancının olduğunun en büyük  göstergesi olarak dikkat çekiyor. Özellikle kap , kaçak ,at takım koşumları gibi bir çok aletin çıkması Senirkent ilçesinde bulunan Tymandos antik kentinin dikkat çekmesi için yeterli olarak karşımıza çıkıyor. Son zamanlarda merak edilen Senirkent ilçesi hakkında diğer merak edilen güzelliklerini ilçeye giden kullanıcılarımızın yorumlarından öğrenme fırsatı elde etmiş olacaksınız. Senirkent otobüs bileti alarak ilçey daha yakından tanıyabilirsiniz. 

Senirkent - 5 Günlük Hava Tahmini
20 Nis Salı
az bulutlu
18,5 °C
az bulutlu
21 Nis Çarşamba
açık
13,8 °C
açık
22 Nis Perşembe
açık
14,3 °C
açık
23 Nis Cuma
parçalı bulutlu
18,1 °C
parçalı bulutlu
24 Nis Cumartesi
hafif yağmur
19 °C
hafif yağmur