scorecardresearch

Senirkent Otobüs Bileti

Senirkent Otobüs Bileti

Senirkent Otobüs Biletleri

 

Isparta özellikle bizlerin dikkatini her zaman meşhur gülleri ile çeken ender illerimiz arasında gelmektedir. Son zamanlarda Isparta ilimizde bulunan Senirkent ilçesi hakkında gelen sorular karşısında sizlere bu konuda yardımcı olmaya çalışacağız.

Tarih olarak dünya üzerinde hüküm sürmüş en büyük 3 imparatorluğa ev sahipliği yapmış olan Isparta ilimizin bu şirin ilçesi olan Senirkent’te son derece önemli eserler karşımıza çıkmaktadır. Özellikle ilçede bulunan Tymandos  antik kenti karşımıza çıkan en önemli eserdir. İlçede bulunan bu antik kentin ne kadar önemli bir yapıtı olduğunu buradan sizlere anlatmak ile anlayamazsınız. Hayatınızda belki de ilk defa göreceğiniz son derece önemli bu Tymandos eserleri içerisinde birçok mezarı barındıran yerlerin başında gelmektedir.

Isparta bölgesinde bulunan bu antik kentin UNESCO tarafından uzun zamandır takip edildiği konusunda sizlere bilgi vermek istiyorum. Senirkent ilçesinde bulunan bu eserin içerisinde devam eden kazılarda ortaya çıkan kral mezarlarının içerisinden çıkan bir takım eşyaların o zamanlarda bile ahret inancının olduğunun en büyük  göstergesi olarak dikkat çekiyor. Özellikle kap , kaçak ,at takım koşumları gibi bir çok aletin çıkması Senirkent ilçesinde bulunan Tymandos antik kentinin dikkat çekmesi için yeterli olarak karşımıza çıkıyor. Son zamanlarda merak edilen Senirkent ilçesi hakkında diğer merak edilen güzelliklerini ilçeye giden kullanıcılarımızın yorumlarından öğrenme fırsatı elde etmiş olacaksınız. Senirkent otobüs bileti alarak ilçey daha yakından tanıyabilirsiniz. 

Senirkent - 5 Günlük Hava Tahmini
23 Kas Perşembe
hafif yağmur
4 °C
hafif yağmur
24 Kas Cuma
açık
7,1 °C
açık
25 Kas Cumartesi
hafif yağmur
8 °C
hafif yağmur
26 Kas Pazar
açık
6,7 °C
açık
27 Kas Pazartesi
açık
10,3 °C
açık