Yolcu Sayısı
1

Isparta otobüs bileti

Isparta Otobüs Bileti

En popüler Isparta otobüs rotaları

Isparta otobüs bileti fiyatları, Isparta otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Isparta otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
AntalyaIsparta120 TL17
KeçiborluIsparta12 TL12
KayseriIsparta375 TL12
GaziantepIsparta730 TL10
İstanbul (Anadolu)Isparta500 TL10

Isparta otogarı

  • Isparta(246) 227 20 70

Isparta otobüs biletleri


Isparta, Türkiye’nin Akdeniz Bölgesi’nin kuzeyinde yer alan tarihi ve doğal güzelliklerinin yanında “Güller Şehri” olarak da anılan bir ilidir. Isparta’ya ulaşım sağlamak için Türkiye’nin hemen hemen her noktasından Isparta otobüs bileti satın alarak kolayca bir yolculuk gerçekleştirebilirsiniz. Yolculuğunuz Isparta Otogarı üzerinde son bulacaktır. Dilerseniz otogar içerisinden hareket eden minibüs seferleri ile şehir merkezine ya da civar ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz.
Isparta ve çevresindeki yerleşim tarihi Paleolitik döneme kadar uzanmaktadır. Isparta' nın da önemli yerleşim merkezlerinden biri olduğu Pisidia bölgesine M.Ö. 2000’lerde Luvi ve Arzava toplulukları yerleşmiştir. Daha sonra bölgeye M.Ö. 1200'lerden itibaren Frigler, Lidyalılar, Persler ve Makedonyalılar egemen olmuştur. M.Ö. 323’te Büyük İskender’in ölümüyle beraber sırasıyla Seleukos, Bergama Krallığı ve sonrasında Roma hakimiyetine girmiştir. Roma İmparatorluğu döneminde önemli bir gelişme gösteren Isparta önemli bir piskoposluk ve ticaret merkezi oldu.
Türkiye’nin pek çok noktasından Isparta otobüs bileti satın alarak ulaşım sağlayabileceğiniz Isparta, Akdeniz Bölgesi’nde yer alan bir ilimiz olarak bağlı bulunduğu coğrafi bölge neticesinde sınırları içerisinde Akdeniz ikliminin temel özelliklerini sergiler. Buna bağlı olarak şehirde yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. Şehrin temel ekonomik faaliyetlerine bakıldığı zaman özellikle tarım ve hayvancılığın ön plana çıktığı görülecektir. Isparta gezilecek yerler listesinde bulunan Kuyucak Köyü, Isparta’nın temel özelliklerini gözlemlemek için son derece uygun bir noktadır. Köy sınırları içerisinde lavanta yetiştiriciliği son derece popüler bir hale gelmiştir. Tıpkı bu köyünde olduğu gibi Isparta genelinde de gül yetiştiriciliği son derece yaygındır. Gül ve gül ürünleri konusunda bir dünya markası olan bu şehrimiz yetiştirilen güllerden elde ettiği çeşitli ürünleri hem yurt içinde hem de yurt dışında satışa sunmaktadır.
Türkiye’nin herhangi bir noktasından Isparta otobüs bileti satın alarak Isparta Otogarına giriş yaptığınızda, “Lavanta Vadisi, Eğirdir Gölü, Yazılı Kanyon, Zindan Mağarası, Antiocheia Antik Kenti, Dündar Bey Medresesi, Adada Antik Kenti, Eğirdir Kalesi, Kızıldağ Milli Parkı, Pınargözü Mağarası, Akpınar Köyü Seyir Terası, Altınkum Plajı, Bedre Koyu Plajı, Can Ada, Yeşil Ada, Eğirdir Gölü, Kovada Gölü, Karacaören Baraj Gölü, Beyşehir Gölü, Yazılı Kanyon, Yaka Kanyonu, Lavanta Vadisi, Kuz Mağarası, İnönü Mağarası, Pınargözü Mağarası, Ayı İni Mağarası, Sorgun Mağarası, Peynir İni Mağarası, Uluborlu Obruğu, Karataş Mağarası, Cıv Mağarası, Gümüş İni Mağarası, Güvercinlik Mağarası, Kapıkaya Mağarası, Kızıldağ Milli Parkı, Gölcük Krater Gölü Milli Parkı, Başpınar Tabiat Parkı, Milas Mesire Yeri, Kızıldere ve Gökçay Mesire Yeri, Ayazmana Mesire Yeri, Pınar Pazarı Mesire Yeri, Kasnak Meşesi Tabiatı Koruma Alanı, Dedegöl Dağı, Gelincik Dağı, Tota Yaylaları ve İçmeleri, Melikler Yaylası, Eğirdir Beşkuyular Yaylası, Davraz Kayak Merkezi, Gökçay Mesire Yeri, Barla Kasabası, Eğirdir, Kuyucak Köyü” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.
Türkiye’nin herhangi bir noktasından Isparta otobüs bileti satın alarak Isparta Otogarına giriş yaptığınızda, “Top Tarhana, Oğmaç Çorbası, İrmik Çorbası, Yufka Ekmeği, Banak, Bakla Borani, Fırın Kebabı, Sazan Dolması, Şalgam Aşı, Yatırtma, Tatar Mantısı, Dirgit, Hamursuz, Kiraz Reçeli, Su Peltesi, Yalvaç Güllacı, Gül Şerbeti, Gül Çayı, Gül Lokumu” gibi şehrin kendine özgü yöresel lezzetlerini ustalarının ellerinden deneyimleyebilirsiniz.
Türkiye’nin her yerinden en uygun Isparta otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.

Isparta Otobüs Bileti

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr