Isparta Otobüs Bileti

Isparta Otobüs Bileti

Isparta Otobüs Biletleri

Isparta otobüs bileti mi aradınız? Isparta'ya giden otobüs firmaları ile en ucuz bileti fiyatları sorgulama işlemini yap ve satın al!

Güllerin şehri Isparta’ya gidecekseniz Isparta otobüs bileti almak ve Isparta’yı rotasına alan tüm otobüs firmalarını görmek tek tıkla yeterli. Isparta otobüs firmaları Metro, Ulusoy ve Kamilkoç, bulunduğunuz destinasyona göre, günde en az 1 kere Isparta otobüs seferi düzenliyor. Diğer Isparta'ya giden otobüs firmaları; Isparta Petrol Turizm, Gürman Turizm, Öz Isparta Turizm, Anadolu Ulaşım, Hattuşaş, Kontur ve Van Gölü şirketleri de aktif olarak Isparta’ya otobüs bileti imkanı sağlıyor. Sitemizden Isparta uçak bileti de alabilirsiniz.

1-3 Haziran tarihleri arasında Isparta’da Uluslararası Gül, Halı, Kültür ve Turizm Festivali yapılıyor. O nedenle her yıl Haziran ayı öncesi ve sonrası Isparta otobüs biletlerinde yoğunluk yaşanıyor. Öğrencilerin aktif olarak yaşadığı şehre, otobüs firmaları farklı özelliklerle yolculuk yapmanızı sağlıyor.Bir öğrenci için otobüs yolculuğunda en önemlisi araç içi internet, televizyon özelliği ve uygun fiyatlı otobüs biletidir. En ucuz Isparta otobüs biletini tüm alternatifler içerisinden seçebilir, online bilet satın alarak güvenli bir yolculuğun ilk adımını atabilirsiniz. Isparta otobüs bileti fiyatları ve seferleri bilgilerini karşılaştırarak hemen Isparta otobüs bileti alımınızı yapabilirsiniz!

Isparta’ya en çok İstanbul ve çevre iller olan Afyon, Antalya, Konya, Ankara, İzmir illerinden otobüs bileti alınıyor. Isparta’nın son durağı Isparta Otogarı’ndan da çevre ilçelere ve şehrin merkezine özel ulaşım imkanı var. Isparta’ya adım atar atmaz Yalvaç Pisidia Antiocheia Antik Ören yerini gezmek isterseniz, otogardaki servisler sizin için orada hazır olacaktır. Yine Aksu, Eğirdir, Yalvaç gibi sıklıkla ziyaret edilen illere otogardan otobüs bileti alarak gidebilirsiniz.

Yalvaç: Yerleşmenin 33 km güneydoğusunda ve Güneyce Köyü çevresinde surlarla kuşatılmış kimi yıkıntılar vardır. Bulunduğu yöreden adını alan ve Kapıkaya Kalıntıları olarak bilinen yıkıntılar arasında, kabartma levhalar, tiyatro ve tapınak görülmeye değerdir.

Yine kent çevresinde ve Harmanören (Göndürle) Köyü yakınlarındaki höyüklerden, yüzey araştırmaları sonucu kimi kalıntılar bulundu. Tipik buluntular olan keramikler, Senirce keramikleri ile büyük bir benzerlik gösterir.

Adı kayıtlarda geçen, yapım tarihi ve yaptıranı bilinmeyen çok sayıda Osmanlı hanı vardır. 1914 depremi ya da daha sonraki yangınlarda yok olduğu için günümüze ulaşmayan yapılar arasında Alaybeyoğlu Karavelioğlu, Kereste, Kerim Paşa Pamuk, Vakıf ve Yatım hanları, özellikle anılmaya değer olanlarını oluşturur.

Kapalı İn Mağarası: Isparta'nın 15 km kuzeyinde, Bozönü Ovası'nın ortasındadır. Üst Paleolitik'e tarihlenir. Buluntular, bu dönemde yaşamın toplayıcılık, avcılık ve balıkçılıkla sürdürüldüğünü ortaya koymaktadır. İklim koşullarına ve av durumuna göre toprağa bağlı kalmadan göçebe bir yaşam süren topluluklar, doğal mağaralar ve kaya sığınaklarında yaşıyordu. Tabanlarında kalın gübre ve toprak katmanı bulunan, önlerinde ve duvarlarında, direkler için yuvalar yer alan mağaralarda, Üst Paleolitik insanının, avcılık ve toplayıcılıkta kullandığı çok sayıda araç ve gereç bulundu. Sadece bir Isparta otobüs bileti alımı ile sizlerde bu tarihi mağarayı görebilirsiniz.

Kent çevresi, doğal güzellikleri bakımından da zenginlik gösterir. Merkezin 2 km güneydoğusunda soğuk suları ile ünlü Ayazmana, 13 km uzaklıktaki Hisartepe’de yer alan Gölcük; 6 km uzaklıkta soğuk sularıyla ünlü Milas mesireleri en önde gelenleridir.

Merkez’e bağlı Savköy'ünün 3 km güneybatısında Sinap Suyu vardır. İçme ve banyo kürü biçiminde yararlanılmaktadır.

Ucuz Bilet Sitesi - www.neredennereye.com - Isparta Otobüs Bileti

Isparta Otobüs Bileti
Isparta - 5 Günlük Hava Tahmini
05 Ara Cumartesi
parçalı az bulutlu
8,5 °C
parçalı az bulutlu
06 Ara Pazar
açık
8,9 °C
açık
07 Ara Pazartesi
az bulutlu
9 °C
az bulutlu
08 Ara Salı
şiddetli yağmur
4,5 °C
şiddetli yağmur
09 Ara Çarşamba
açık
8,1 °C
açık