Yolcu Sayısı
1

Alanya Otogarı

Alanya Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (242) 513 26 50

Adres: Kızlar Pınarı Mahallesi, 07460 Alanya/ Antalya

Alanya Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Alanya Otogarı Hakkında

Alanya Otogarı, Türkiye’nin herhangi bir noktasından Alanya otobüs bileti alarak, Akdeniz Bölgesinde yer alan ve ülkenin en gözde turizm mekanlarından biri olan bilinen Antalya’ya Alanya ilçesine gelebileceğiniz ulaşım merkezidir. Alanya ilçesi, Antalya ilinin turizm yatırımları ile birlikte kendisini göstermeye başlamasından sonra yıldızını parlatmış ve ülke içerisinde sıcak Akdeniz iklimi ve benzersiz doğal güzellikleri ile en sevilen tatil merkezlerinden biri haline gelmiştir. Turizm kapasitesinin ve buna bağlı olarak yolcu potansiyelinin bu denli yüksek olduğu bir noktada günümüz standartlarına uygun bir otogar olarak Alanya Otogarı dizayn edilmiştir. Alanya otobüs bilet aldıktan sonra Alanya Otogarına giriş yapabilir ve daha sonrasında geziniz boyunca, “Dimçay, Kızıl Kule, Alanya Kalesi, Alanya Bahçeleri, Alanya Tersanesi, Alanya Limanı, Sapadere Kanyonu” gibi ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.

Uzun yıllar boyunca Alanya’ya gelen yolcular, ulaşımın tüm yükünü Antalya Otogarı üzerine yıkıyordu. Ancak yıllar içerisinde yolcu sayısında meydana gelen çok büyük değişimler sonucunda Antalya Otogarının yükünün hafifletilmesi gerekiyordu. Bu nedenle Alanya Otogarı inşa edilerek Antalya Otogarı üzerine düşen yük hafifletilmiş oldu ve böyle Alanya’ya gelen ziyaretçiler için ulaşım son derece kolaylaşmış oldu. Alanya Otogarı, ülkenin turustik merkezlerinden birine hizmet sunan bir mekan olarak çok sayıda yerel ve ulusal çapta hizmet sağlayan otobüs firmasına ev sahipliği yapmaktadır. Alanya Otogarı, ilçenin en çok ziyaret edilen noktalarından biri olan Kleopatra Plajı’na da yakın bir konumda yer almaktadır. Şehir içinden otogara ulaşmak için biletini satın aldığınız otobüs firmalarının özel sevislerini kullanabilir ya da sürekli sefer düzenleyen minübüsleri tercih edebilirsiniz. Alanya Otogarında seferinizi beklerken, yolcular için ayrılmış olan kafe, restoran gibi bölmelerde zaman geçirebilirsiniz.

Alanya Otogarından Hangi Otobüs Firmaları Hareket Ediyor?

Alanya gibi turizmin kalbi konumunda yer alan ilçede buluna otogardan çok sayıda otobüs firmasının sefer düzenlediğinden bahsetmiştik. Günümüzde Alanya Otogarından sefer düzenleyen otobüs firmaları arasında, “Ulusoy Turizm, MetroTurizm, Varan, İstanbul Seyahat, Yeni Adana, Tatlıses, Sakarya VIB, Efe Tur, Beydağı, Aksu Turizm, Alanyalılar, Astor Turizm, Can Diyarbakır, Dilmenler, Günsas, Has Turizm, Özkaymak, Seç Turizm, Süha Turizm, Uludağ, ” gibi firmalar yer almaktadır.

Alanya Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Doğrudan Antalya Otogarına ulaşım sağladığınızda, şehre yeni gelen biri olarak burada yer alan otobüs firmalarının servisleri ile Alanya Otogarına geçiş yapabilirsiniz. Antalya şehir içerisinde sefer düzenleyen minübüsler aracılığı ile Alanya Otogarına ulaşım sağlamanız mümkün.

Kızlar Pınarı Mahallesi, 07460 Alanya/ Antalya

0242 513 2650

En Popüler Alanya Otobüs Firmaları

Alanya bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Alanya otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Güney Akdeniz Seyahat17
Metro Turizm13
Pamukkale Turizm8
Özkaymak Turizm7
Star Diyarbakır6

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr