Yolcu Sayısı
1

Konya Otogarı

Konya Otogarı

Konya Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (332) 265 02 44

Adres: Yazır Mahallesi, Doç.Dr. Halil Ürün Cad., 42250 Selçuklu/Konya

Konya Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Konya Otogarı Hakkında

Konya Otogarı, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan ve aynı zamanda yüz ölçümü olarak en büyük ili olan Konya iline giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Konya, Türkiye’nin en eski yerleşim merkezlerinden biri olması nedeni ile son derece zengin bir kültürel mirasa ev sahipliği yapmaktadır. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Konya otobüs bileti alarak Konya Otogarına giriş yaptığınızda, “Sahipata Külliyesi, Sille Köyü, Sultanlar Türbesi, Tavusbaba Türbesi, Meram Bağları, Koyunoğlu Müzesi, Aziziye Cami, Mevlana Türbesi, Sırçalı Medrese, İnce Minareli Medrese” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilir, “bamya çorbası, çebiç, su böreği, etli ekmek, fırın kebabı, sacarası, mevlana böreği, arabaşı çorbası, höşmerim tatlısı” gibi yöresel lezzetlerinin tadına bakabilirsiniz.
Türkiye’nin en tarihi şehirlerden biri Konya, bu özelliği ile birlikte yolcu sayısı da fazla olan şehirlerden biridir. Anadolu’nun tam orta noktasında bir geçiş konumunda bulunan Konya şehri ülke genelinden oldukça fazla otobüs firmasını bünyesinde ağırlamaktadır. Artan yolcu trafiğinin ihtiyaçlarını karşılamak için 2000 yılında yeni Konya Otogarı hizmete açılmıştır. Ancak, bu tarihten itibaren Konya’nın yolcu sayısı % 90 oranında artış göstermiştir. Yeni Konya Otogarı da 38 geniş peronu ile tam olarak hizmete sunulmuş olsa dahi tüm ihtiyacı karşılamakta zorlanmaktadır. Özellikle yaz aylarındaki yolcu trafiğini karşılamakta güçlük çeken Konya Otogarı içerisinde hem yerel seferler düzenleyen hem de ulusal seferler düzenleyen farklı otobüs firmalarını görmeniz mümkün.
Konya Otogarı Üzerinden Hangi Otobüs Firmaları Hareket Ediyor?
Konya Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Metro Turizm, Yeni Aksaray, Süha Turizm, Esadaş Turizm, Aksaray Birlik, Vangölü Turizm, Isparta Petrol, Aksu Turizm, Tokat Yıldızı, Has Turizm, Star Batman, Öz Diyarbakır, Ben Turizm, Seç Turizm, Şanlıurfa Astor, Adıyaman Gülaras, Lüks Karadeniz, Yeni Diyarbakır, Has Diyarbakır, RH Turizm” gibi otobüs firmaları yer almaktadır.
Konya Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?
Konya Otogarı şehir merkezine oldukça yakın bir konumda yer almaktadır. Konya Otogarına aracınız ile ulaşım sağlarken, İstanbul Caddesi üzerinden hareket edebilirsiniz.
Yazır Mahallesi, Doç.Dr. Halil Ürün Cad., 42250 Selçuklu/Konya
(332) 265 0244

En Popüler Konya Otobüs Firmaları

Konya bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Konya otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Özkaymak Turizm49
Metro Turizm47
Has Turizm25
Kontur24
Gökbey Seyahat22

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr