Konya Ankara Otobüs Bileti

Konya Ankara Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 40,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 258 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 3sa 46dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 4 firma sefer düzenlemektedir. Konya Ankara arası giden otobüs firmaları ortalama 14 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

Konya Ankara bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Konya Ankara bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Konya Ankara otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Konya Ankara Otobüs Biletleri

Konya Ankara otobüs bileti mi aradınız? Konya Ankara otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Konya Ankara arasındaki 261 km’lik mesafe ucuz Konya Ankara otobüs bileti sahibi olunarak çıkılan seferlerle yaklaşık olarak 4 saatte kat edilmektedir. E90 otobanından gidilen şehirde otobüsünüzden ineceğiniz yer olan otogar AŞTİ olarak adlandırılıyor. 

Yenimahalle ilçesinde bulunan otogardan şehrin değişik noktalarına servisler kalkmakta. Bu servisler ile veya toplu taşıma hizmetlerinden yararlanarak şehirde dilediğiniz yere ulaşım sağlayabilirsiniz.

Konya’dan kısa bir yolculuk sonrası ulaşabildiğiniz Ankara’da şehirde bulunduğunuz zaman içerisinde görebileceğiniz ve ziyaret edebileceğiniz yerleri şöyle sıralayabiliriz. Ankara’da günlük yaşamın en hareketli noktası Kızılay Meydanıdır. Günün her saati insanlarla dolu olan bu meydan; çevresinde bulunan alışveriş dükkanları ve yeme içme mekanları ile şehir sakinlerinin en çok vakit geçirdikleri yerlerin başında gelir.

En uygun Konya Ankara otobüs bileti ile Konya'dan Ankara’ya yola çıkmak için öncelikle sitemizi ziyaret edebilir ve sizin için en avantajlı fiyatları listeleyebilirsiniz. Size en uygun seferler içinden seçiminizi yaptıktan sonra ise biletinizi kolayca satın alabilirsiniz. Bu işlemler için mobil uygulamamızı kullanmanız da mümkün. AppStore ve Google PlayStore’da bulabileceğiniz uygulamayı ücretsiz olarak tüm akıllı cihazlarınıza indirerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Soğuksu Milli Parkı: Ankara’ya bağlı Kızılcahamam ilçesinin güneybatısında İç Anadolu step bölgesinden kuzeyin orman bölgesine geçiş kuşağında yer alan milli parktır. Vadilerle parçalanmış bir arazi üzerinde doğal bitki topluluğu, dinlenme ve eğlenme değerlerinin korunması amacıyla 1050 hektar alan, 19 Şubat 1959 tarihinde milli park olarak ayrıldı. Park alanı jeomorfolojisindeki en belirgin özellik, iki ana vadiye açılan çok sayıdaki yan vadi ve bunlar arasındaki düzlüklerdir. Jeolojik yapıyı oluşturan unsurlarsa aglomeralar ile bazaltik ve andezitik tüflerdir. Park alanı, doğal bitki örtüsü açısından genelde step özelliği gösterirse de İç Anadolu step bölgesinden kuzeydeki orman bölgesine geçiş kuşağında yer aldığı için orman örtüsünü oluşturan bitki türlerini de içerir. Büyük bölümü kurakçıl ve tuzcul olan doğal bitki örtüsü içinde geven, üzerlik ve devedikeni en çok görülen türlerdir. Ardıç, iğneyapraklılar, meşe türleri ve 1000 m yükseklikten sonra karaçamların egemen olduğu orman örtüsü, kuzeye doğru yoğunluk kazanır. Ayı, sansar, vaşak, geyik, karaca, tavşan vb hayvanlardan oluşan yabanıl yaşam ilgi çekicidir. En yoğun kullanımı nisan-ekim arasında gerçekleşen parkta ziyaretçilerin yararlanabileceği otel, gazino ve büfe gibi tesisler bulunmaktadır.

Tüm bakanlıklara ve kamu binalarına yakın olan bu Kızılay Meydanı’ndan; Anıttepe olarak adlandırılan bölgede bulunan Anıtkabir’e de yürüyerek ulaşmanız mümkün. Şehirde yerleşen medeniyetlerin bir kısmı tarafından da mezarlık olarak kullanılan bu bölgede; Anıtkabir inşa edilmeden önce kapsamlı bir arkeolojik kazı çalışması yapılmıştır. Bu kazı sonucunda ve şehirde yapılan diğer kazılardan elde edilen tüm eserler ülkenin en önemli müzelerinden biri olan ve Ankara’da bulunan Anadolu Medeniyetleri Müzesi’nde sergilenmektedir. Şehri kuş bakışı ile izleyebileceğiniz en güzel nokta Atakule’dir.

Türkiye’de mimari özellikleri ile bir ilk olan kule; 125 metre yüksekliğe ve döner platformlu bir kubbeye sahiptir. Şehrin pek çok noktasından görülebilen kule Çankaya ilçesinde yer almaktadır.

NeredenNereye.com üzerinden Konya’dan Ankara’ya giden otobüs firmaları arasından en ucuz Konya Ankara otobüs bileti sorgulamanızı yapın ve hemen satın alın!

Konya Ankara otobüs bileti mi aradınız? Konya Ankara otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Konya Ankara otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Ali Osman Ulusoy 40 TL
Özkaymak Turizm 44 TL
Metro Turizm 45 TL
Kontur Turizm 45 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Konya Hakkında
Nüfus:
2,079,225
Yüzölçümü:
40.813,52 km²
Plaka:
42
Telefon kodu:
(332)
Otogar:
Konya Otogarı
  Ankara Hakkında
Nüfus:
5,045,083
Yüzölçümü:
25.401,94 km²
Plaka:
06
Telefon kodu:
(312)
Otogar:
Ankara Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.