Yolcu Sayısı
1

Mardin Otogarı

Mardin Otogarı

Mardin Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (482) 212 15 49

Adres: Ensar, 47100 Artuklu/Mardin

Mardin Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Mardin Otogarı Hakkında

Mardin Otogarı, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer alan ve on binlerce yıllık geçmişi içerisinde farklı medeniyetleri bünyesinde barındırdığından dolayı “kültür beşiği” olarak adlandırılan Mardin Şehrine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Mardin Otogarı, Güneydoğu Anadolu Bölgesi içerisinde komşusu olduğu iller nedeni ile karayolu ulaşımı açısından önemli bir yer kaplamaktadır. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Mardin otobüs bileti alarak Mardin Otogarına geldiğinizde, “Mardin Müzesi, Mardin Ulu Cami, Dayrül Zaferan Manastırı, Mardin Evleri, Mardin Kalesi, Kasımıye Medresesi, Zinciriye Medresesi, Şehidiye Medresesi, Melik Mansur Medresesi, Melik Mansur Cami” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.

Mardin, Güneydoğu Anadolu için önemli bir ulaşım noktası olsa da uzun yıllar boyunca otogarı olmayan tek il olarak biliniyordu. Bu durum karayolu ulaşımı açısından son derece sorunlu bir durum yarattığından yakın dönemde Mardin Otogarının inşası başladı. 2012 yılında temelleri atılan Mardin Otogarının 2014 yılın açılması planlasa da yaşanılan teknik aksaklıklardan dolayı otogarın açılması geçikti. Aksaklıkların giderilmesi neticesinde günümüzde Kamor bölgesinde yeni Mardin Otogarı hizmet sunmaktadır. Yeni Mardin Otogarının açılması ile birlikte şehir 500 bin yolcu kapasiteli ve tam donanımlı otogarına kavuşmuş oldu. Yeni Mardin Otogarı, kullanıcıların zaman geçirebileceği, kafe, restoran, hediyelik eşya dükkanları, kapalı, açık alanları ve otobüs peronları hizmet sunmaktadır. Mardin Otogarına sefer düzenleyen ulusal firmalar olmasının yanında genellikle yerel hizmet sağlayan otobüs firmaları otogarda yerini alıyor.

Mardin Otogarı Üzerinden Hangi Otobüs Firmaları Hareket Ediyor?

Mardin Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına hizmet sağlayan firmalar arasında, “Özlem Cizre Nuh, Mardin Seyahat, Midyat Seyidoğlu, Martur Turizm, Cizre Nuh İtimat, Yeni Midyat Turizm, Star Mardin Turizm, Midyat Güneydoğu Seyahat, Vangölü Turizm, Dilmenler Turizm, Metro Turizm, Cesur Bingöl Seyahat, Öz Diyarbakır, Can Diyarbakır Turizm” gibi otobüs firmaları yer almaktadır.

Mardin Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Mardin Otogarı henüz yeni tamamlanan bir otogar olduğu için şehir içi ulaşım ağının tam anlamı ile sağlandığını söylemek zordur. Mardin içerisinde hareket eden otobüs ve minübüsler ile otogara ulaşım sağlayabilirsiniz.

Mardin Otogarı Adresi:Ensar, 47100 Artuklu/Mardin

(482) 212 15 49

En Popüler Mardin Otobüs Firmaları

Mardin bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Mardin otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Mardin Seyahat16
Özlem Cizre Nuh12
Martur Turizm8
Midyat Seyyidoğlu8
Dilmenler Mardin Seyahat7

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr