scorecardresearch

Mardin Otobüs Bileti

Mardin Otobüs Bileti

Mardin Otobüs Biletleri

Mardin otobüs bileti online satın alma işlemleriniz için www.neredennereye.com 7 gün 24 saat hizmetinizde. Kültürel özellikleri ve geleneksel yapısı ile Mardin ülkede en ilgi çeken şehirlerin başında gelmektedir. Yılın her döneminde indirimli otobüs bileti bularak şehre seyahat edebilirsiniz. Büyük şehirlerden direkt seferler ile ulaşabileceğiniz Mardin’e; diğer illerden aktarmalı olarak yolculuk edebilirsiniz. Mardin seyahatiniz için aramanızı sitemizden yaparak size en uygun seferleri listeleyebilir ve satın almanızı gerçekleştirebilirsiniz. Arama kısmına yolculuk edeceğiniz iki şehri ve planladığınız tarihi yazdıktan sonra karşınıza gelen ekranda Mardin’e giden otobüs firmaları için sefer ve fiyatları görürsünüz. Yola çıkacağınız seferi seçtikten sonra biletinize anında ulaşabilirsiniz. Bilet bilgileriniz e-mail adresinize ve cep telefonunuza mesaj olarak gönderilecektir. Böylece belirlediğiniz sefer için biletinizi kullanabilirsiniz. Sitemiz üzerinden Mardin uçak bileti de alabilirsiniz.

Mardin Otobüs Bileti Fiyatları

Mardin’e Ankara, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Erzurum, Antalya, Gaziantep ve Şanlıurfa illerinden sürekli seferler düzenlenmektedir. En ekonomik ücretlerle sizlerde bu ve diğer seferi olan güzergahlara satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Yukarıdaki sorgulama ekranından örneğin İzmir Mardin güzergah sorgulamanızı yapın ve hemen Mardin’e gidin! 

Mardin’in geleneksel taş evleri en ilgi çekici yerlerin başında gelmektedir. Pek çoğu otel olarak işletilen bu evlerde konaklayabilmeniz mümkün. En uygun otobüs bileti ile seyahat edeceğiniz şehir; tarih boyunca farklı dini inanışa sahip medeniyetlerin etkisi altında kalmıştır. Kutsal kabul edilen ibadethanelere ev sahipliği yapan şehir dinlerin buluşma merkezi olarak adlandırılmaktadır. Şehirde ziyaret edebileceğiniz ibadethanelerin başlıcalarını; Meryem Ana Kilisesi, Abdülatif Camii, Deyrulzafaran Manastırı, Mor Benham Kilisesi, Şeyh Çabuk Camii olarak sıralamak mümkün. Ticaret yolları üzerinde bulunan şehir tarihte bir dinlenme ve ticaret merkezi olarak da kullanılmıştır. Bu nedenle şehirde birçok han ve kervansaray da bulunmaktadır. Artuklu Kervansarayı, Surur Hanı, Hatuniye Medresesi ve Kayseriye Bedesteni bu yapılar arasında en önemlileridir.

Gercüş: Mardin-Midyat Eşiği denilen yüksek yaylanın kuzeyinde yer alan, Mardin'e bağlı ilçe merkezi kent. Hayvancılık ve meyvecilik yerleşmenin ana gelir kaynakları durumundadır. Kent tarihine ilişkin bilgi yoktur. Yörenin Abbasi, Hamdani ve Mervanilerin egemenliğinde kaldığı bilinir. Önceleri nahiye merkezi iken, 1926’da ilçe yapıldı. Kent, 24 km kuzeyindeki Artuklu başkenti Hasankeyf kalıntılarıyla ünlüdür. Kentte önemli bir tarihi yapı bulunmamaktadır.

Midyat: Mardin il alanının doğusunda, Mardin-Cizre yolunun, Gercüş yol ayrımı yakınında yer alan, ilçe merkezi kent. Kumuk Türkleri tarafından kurulduğu bilinen kentte, önemli bir tarihsel yapı yoktur. Gümüş telkâri işlemeciliğiyle ünlüdür. Yerleşme çevresinde Germian Kaplıcası vardır. 40 'C sıcaklıktaki kükürtlü su, deri ve romatizma hastalıklarına iyi gelmektedir.

Habur: Mardin'e bağlı Silopi sınır ilçesinin güneydoğusunda ve Türkiye-lrak sınırında, kara yolu ile yapılan, giriş ve çıkışların denetlendiği gümrük kapısı.

Mardin’de ne yenir? Kaburga dolmasının en güzel hali ile şehirde bulunan birçok lokantada tadabilirsiniz. Bulgurla hazırlanan iç pilavın koyun kaburgasına doldurulması ile hazırlanan yemek; uzun süre fırın ateşinde pişirilir.

Biletlerinizi sitemizden alabileceğiniz gibi tüm işlemleriniz için mobil uygulamamızı da kullanabilirsiniz. Uygulamayı AppStore veya Google PlayStore’dan ücretsiz olarak indirerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Mardin Otobüs Bileti
Mardin - 5 Günlük Hava Tahmini
18 Ara Pazartesi
açık
10 °C
açık
19 Ara Salı
kapalı
14,5 °C
kapalı
20 Ara Çarşamba
hafif yağmur
14 °C
hafif yağmur
21 Ara Perşembe
kapalı
16 °C
kapalı
22 Ara Cuma
orta şiddetli yağmur
12,6 °C
orta şiddetli yağmur