Yolcu Sayısı
1

Kozan Otogarı

Kozan Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Kozan Otogarı Hakkında


Kozan Otogarı, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Adana iline bağlı Kozan ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin farklı noktalarından Adana - Kozan otobüs bileti satın alarak ilçeye karayolu üzerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Güneydoğu Anadolu Dünya genelinde ünlü olduğu doğal güzellikleri ile özellikle son zamanlarda farklı ülkelerden seyahatseverlerin dikkatini çekmeye başlamıştır. Güneydoğu Anadolu turizminin giderek popüler hale gelmesi ile birlikte Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Adana - Kozan’in ve dolayısı ile Kozan Otogarı’nın da ziyaretçi sayısı artış göstermiştir. Yolcu sayısında yaşanılan bu artış Kozan Otogarı’nın da daha yoğun bir şekilde çalışmasına neden olmuştur. İçerisinde yer aldığı coğrafi bölgenin bir neticesi olarak Kozan ilçesinde Akdeniz ikliminin tipik özellikleri görülür. Buna bağlı olarak Kozan’da yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. Kozan Otogarı üzerinden Kozan ilçesine gelen yolcular, ilçenin temel ekonomik faaliyetlerine baktığından tarım işçiliğinin önde geldiğini görebilirler. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Adana - Kozan otobüs bileti satın alarak Kozan Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Adana Merkez Cami, Varda (Alman) Köprüsü, Adana Merkez Park, Taş Köprü, Adana Sinema Müzesi, Adana Etnografya Müzesi, Misis Mozaik Müzesi, Eski Baraj, Şeker Pınarı” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilir aynı zamanda seyahatiniz sırasında Güneydoğu Anadolu Mutfağı’nın en harika yöresel lezzetlerini ustalarının ellerinden deneyebilirsiniz.
Kozan Otogarı, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin giderek artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına, açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, yazıhaneler, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Kozan Otogarı içerisinde daha çok Güneydoğu Anadolu Bölgesine hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ülkenin farklı noktalarına hizmet sunan ulusal çapta otobüs firmalarını da görüntüleyebilirsiniz.
Kozan Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?
Kozan Otogarı’na ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir dilerseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.
Kozan Otogarı Adresi : 01510 Kozan/Adana

En Popüler Kozan Otobüs Firmaları

Kozan bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Kozan otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
As Adana Seyahat3
Lüks Adana Seyahat2
RH Turizm 1

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr