Kozan Otobüs Bileti

Kozan Otobüs Bileti

Kozan Otobüs Biletleri

 Adana , Akdeniz bölgesinde en hareketli şehirlerin başında gelen güzide bir ilimiz. Adana’nın ilçeleri hakkında detaylı olarak bilgiler sunmak için yaptığımız araştırma yazılarımızda sizlere bugün Kozan ilçesi hakkında açıklamalarda bulunacağız. Son zamanlarda oldukça fazla ismini duymaya başladığımız bu ilçemiz hakkında merak edilen detayları sizler ile paylaşalım.

 

Adana’nın merkezine sadece 70 km uzaklıkta bulunan Kozan ilçesi son derece önemli bir geçiş merkezi olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle son zamanlarda ilçeye yapılan ziyaretlerin önemli raporları incelendiği zaman yerli turistlerin çok fazla ilgi gösterdiğini görüyoruz.

Kozan kalesi olarak adlandırılan Sis kalesi son derece önemli bir yapıt olarak ilçenin en çok dikkat çeken bölgelerinin başında geliyor. Özellikle son zamanlarda oldukça fazla rağbet gören Kozan kalesinin ulaşım konusunda biraz sıkıntılı olduğunu belirtmek istiyoruz.

Adana’yı tam tepeden gören bu kalenin tarihi yapısı ve mimarisi ile son derece dikkat çekici bir yer olduğunu belirmekte fayda var. Yapılan bu kalenin mimarisinde kullanılan taşların ne kadar önemli olduğunu belirtmek isterim ancak gidip yerinde incelemediniz de fayda var. 50’ye yakın kulesi bulunan bu kale son derece önemli bir tarih yapısı.

Bu kaleden sonra Kozan ilçesinde Kilikyalılardan kalma bir manastır ilk dikkat çeken detay olarak karşımıza çıkıyor. Manastırın içerisinde bulunan yapıları yerinden incelemek için mutlaka bir ziyaret gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Kozan otobüs bileti almak için neredennereye.com adresini kullanabilirsiniz.