Yolcu Sayısı
1

Bitlis Otogarı

Bitlis Otogarı

Bitlis Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (434) 827 72 21

Adres: D300 Otoyolu, Sıra Sokak, 13200 Tatvan/Bitlis

Bitlis Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Bitlis Otogarı Hakkında

Bitlis Otogarı, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan ve tarihi kültürel değerleri ile ön plana çıkan Bitlis iline giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Bitlis Otobüs bileti alarak Bitlis Otogarına geldiğinizde, buranın içinde bulunduğu coğrafi bölgede bir bağlantı noktası olmasından yararlanarak, “Siirt, Muş, Batman, Ağrı, Van” gibi diğer illere ulaşım sağlayabilirsiniz. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Bitlis otobüs bileti alarak Bitlis Otogarına geldiğinizde, “Bitlis Kalesi, Süphan Dağı, Nemrut Krater Gölü, Tarihi Hizan Camii, Bitlis Ulu Cami, Ahlat Müzesi, Al Aman Hanı, Emir Ali Kümbeti, Rehva Kervansarayı” gibi şehrin görülmesi gereken noktalarını ziyaret edebilirsiniz.

Bitlis daha önce de bahsetmiş olduğumuz gibi Doğu Anadolu Bölgesinin nadide illerinden bir tanesiydi. Ancak şehrin geçmişinde, büyük şehir olduğundan bu yana Türkiye’de kendine ait otogarı bulunmayan tek il olarak biliniyordu. Yıllar içerisinde giderek artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli girişimlerde bulunulmuş olsa da bunlar farklı nedenlerden dolayı sekteye uğradı. Daha sonrasında Bitlis ilinin yolcu yükü çevre otogarlar tarafından karşılanamaz seviyeye gelindiğinde 2011 yılında TOKI tarafından tahsis edilen yapıyı otogar olarak devreye sokmuştur. Bitlis Otogarı üzerinden, “Ağrı Otogarı, Muş Otogarı, Siirt Otogarı, Batman Otogarı, Kurtalan Otogarı, Erçiş Otogarı, Gevaş Otogarı, Hopa Otogarı, Adilcevaz Otogarı, Tatvan Otogarı, Patnos Otogarı” gibi diğer ulaşım merkezlerine geçiş yapabilirsiniz.

Bitlis Otogarından Hangi Otobüs Firmaları Sefer Düzenliyor?

Günümüzde Bitlis Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Vangölü Turizm, Best Van Turizm, Metro Turizm, Star Diyarbakır, Yeni Diyarbakır Seyahat, Has Diyarbakır, Vanyolu Seyahat, Tokat Yıldızı, Adıyaman Gülaras, Yeşil Erçiş Seyahat, Muş Yolu Turizm, Özlem Batman Seyahat, Star Batman, Öz Doğu Kars” gibi otobüs firmaları bulunmaktadır. Bitlis Otogarından sefer düzenleyen otobüs firmalarının bilet fiyatları “25 - 130 TL” arasında değişiklik göstermektedir.

Bitlis Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Şehir merkezine oldukça uzak bir konumda bulunan Bitlis Otogarına ulaşım sağlamak için şehir içinden hareket eden minübüsleri ya da taksileri kullanabileceğiniz gibi ayrıca otobüs firmalarının servislerinden de yararlanabilirsiniz.

D300 Otoyolu, Sıra Sokak, 13200 Tatvan/Bitlis

(434) 827 72 21

En Popüler Bitlis Otobüs Firmaları

Bitlis bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Bitlis otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
VanGölü Turizm9
Best Van Turizm8
Metro Turizm4
Muş Murat Turizm4
Öz Diyarbakır Seyahat3

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr