Yolcu Sayısı
1

Bitlis otobüs bileti

Bitlis Otobüs Bileti

En popüler Bitlis otobüs rotaları

Bitlis otobüs bileti fiyatları, Bitlis otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Bitlis otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
VanBitlis100 TL17
GevaşBitlis30 TL15
BismilBitlis30 TL14
CeyhanBitlis90 TL12
IğdırBitlis250 TL12

Bitlis otogarı

  • Bitlis(434) 827 72 21

Bitlis otobüs biletleri

Bitlis, ülkemizin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan en nadide şehirlerden biridir. Sahip olduğu birbirinden değerli tarihi yapılar ile adeta bir açık hava müzesi olan Bitlis doğal güzellikleri ile de görenleri kendine hayran bırakan bir şehirdir.


Bitlis Ulaşım

Bitlis’in doğal güzelliklerini ve tarihi eserlerini görmeye gelmek isteyenler kente karayolu ve demiryolu ile ulaşım sağlamaktadır. Demiryolunu tercih edenler için Ankara’dan hareket eden Van Gölü Ekspresi Bitlis’in Tatvan ilçesine kadar gelmektedir. Ancak karayolu ulaşımı her zaman olduğu gibi günümüzde de revaçtadır. Ülkemizin hemen her şehrinden düzenli olarak yapılan Bitlis otobüs seferleri bulunmaktadır. Bu seferler ile kente ulaşım zorlu kış şartlarında bile kolay ve güvenlidir. Kente yolcu taşıma hizmeti sunan pek çok Bitlis otobüs firmaları bulunur. Best Van Turizm, Star Diyarbakır, Has Diyarbakır, Vangölü Turizm ve Metro Turizm şehre yolcu taşıma hizmeti sunan otobüs firmaları arasındadır. Bu firmalar yolcularını Bitlis otogarına kadar götürür. Bitlis otogarı Tatvan yolu üzerinde bulunmakta olup şehir merkezine yaklaşık 20 km mesafede yer alır. Otogardan kent merkezine ve ilçelere ulaşım otobüs firmaları tarafından verilen servis hizmeti ile sağlanabilmektedir.


Bitlis Otobüs Bileti Fiyatları

Kente gitmek için Bitlis otobüs bileti satın almanın en kolay ve güvenli yolu ise NeredenNereye.com’dan geçer. Türkiye’nin ilk online otogarı olarak hizmet vermekte olan web sitemiz ve mobil uygulamamız ile sizi kente götüren ucuz Bitlis otobüs bileti birkaç dakika içerisinde satın alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken web sitemizi ziyaret etmek ya da mobil uygulamamızı mobil cihazlarınıza indirmektir. Ardından ana sayfada bulunan arama bölümündeki gerekli bilgileri doldurup aramayı başlatmanız gerekir. Doldurduğunuz bilgiler doğrultusunda Bitlis otobüs firmaları tarafından verilen tüm Bitlis otobüs bileti fiyatları bir sayfada listelenecektir. Bu listeleme sayfasında firmalar arasında fiyat karşılaştırması yapabilir, otobüs özelliklerini inceleyebilir ve sefer seçiminizi yapabilirsiniz. Sefer seçiminin ardından otobüsteki koltuk seçiminizi de yaptıktan sonra yolcu bilgilerinin doldurulacağı bir yer karşınıza çıkacaktır. Bu bilgileri de doldurduktan sonra kredi kartıyla ödeme yapacağınız ödeme bölümü açılacaktır. Kredi kartı bilgilerinizi doldurmanız halinde güvenle ödemeniz tamamlanacaktır. Ödemenizi tamamlamadan evvel küçük bir ücret karşılığında seyahat sigortası da satın alabilirsiniz. Sigortanızı almanız halinde bu sizi bavul kaybı, kaza durumları ve otobüs kaçırma ihtimaline karşı güvence altına alacaktır. Satın almış olduğunuz Bitlis ucuz otobüs bileti size e-posta ve SMS yolu ile iletilecektir. Bu bilgileri kaybetmemeniz gerekir. Seyahat planınızda herhangi bir değişiklik olması halinde otobüsünüzün kalkmasına son 12 saat kalana kadar iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Biletinizi iptal etmek istemezseniz 6 ay geçerli olacak şekilde açık bilete de dönüştürebilirsiniz.


Bitlis Gezi Rehberi

Neolitik Çağ’a kadar uzanan köklü tarihi ile sayısız tarihi esere sahip olan Bitlis ülkemizde keşfedilmesi gereken bir şehirdir. Ayrıca doğal güzellikleri ile de görülmeye değer bir yerdir. Nemrut Dağı kentin en popüler turizm noktasıdır. Her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin görmek için Bitlis’e geldiği Nemrut Dağı aktif bir yanardağdır. Zirvesinde muhteşem bir krater gölünün yer aldığı Nemrut Dağı fotoğraflanmayı hak eden bir doğa harikasıdır. Bitlis’in şehir merkezinde yer alan İhlasiye Medresesi ve Şerefiye Camii kente görülmeye değer tarihi yerlerdendir.Bitlis’in Ahlat ilçesinde yer alan dünyanın en büyük Türk-İslam mezarlığı olan Ahlat Selçuklu Mezarlığı ise Bitlis’in en değerli kültürel varlıklarından biridir. Urartular’dan başlayıp Osmanlı Devleti’ne kadar pek çok medeniyetin izleri bu mezarlıkta görülmektedir.

Bitlis Otobüs Bileti

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr