Bitlis Otobüs Bileti

Bitlis Otobüs Bileti

Bitlis Otobüs Biletleri

Bitlis otobüs bileti mi aradınız? Bitlis'e giden otobüs firmaları ile en ucuz bileti fiyatları sorgulama işlemini yap ve satın al!

Van Gölü kıyısında yer alan Bitlis’e otobüs bileti ile seyahat etmek için biletlerinizi sitemizde bulabilirsiniz. Neredennereye’de firmaların sizlere sunduğu indirimlerden ve kampanyalı fiyatlardan yararlanarak seyahat edebilirsiniz. Yolculuk edeceğiniz şehirleri ve tarihi ekleyerek sorgulamanızı yaparak size en uygun seferleri listeleyebilirsiniz. Bunlar arasından seçiminizi yaptıktan sonra biletinizi kolayca satın alabilirsiniz.

Adilcevaz, Ahlat, Güroymak, Hizan, Mutki ve Tatvan ilçelerine sahip Bitlis'e Ankara, İstanbul, Diyarbakır, Sivas, Siirt, Antalya üzerinden gidebilirsiniz.

Bitlis bölgede egemenlik kurmuş Türk İslam Devletleri’nden kalma eserleri ve kaleleri ile bilinmektedir. Şehrin tarihi hakkında elde edilmiş kesin bilgiler bulunmasa da; Urartular’dan Persler’e, Roma’dan Osmanlı’ya kadar farklı medeniyetler bölgede hüküm sürmüştür. Şehirde karasal ve Akdeniz iklim özellikleri bir arada görülmektedir. Kışlar aynı bölgede bulunan illerin tamamında olduğu gibi çok soğuk ve bol yağışlı yaşanmaktadır. Yazlar ise yüksek sıcaklıklarda kurak olarak geçer. Ucuz otobüs bileti sahibi olarak çıkacağınız yolculuklarla şehri ziyaret etmek için bahar ve yaz ayları en ideal dönem olarak gösterilmektedir. Yola çıkmadan önce sitemizden güncel Bitlis hava durumu bilgisine de göz atabilirsiniz. Bitlis’te bulunurken görebileceğiniz yerleri ve eserler arasında; Adilcevaz Kalesi, Bitlis Kalesi, Gökmeydan Camii, Kalo Mescidi, Tatvan Kalesi ve Zeydan Mescidi bulunmaktadır. Van Gölü kıyısında inşa edilmiş olan Adilcevaz Kalesi; içerisinde bulunan Davullu Mağarası ile ilgi çekmektedir. Rivayete göre Hz. Ali atı ile birlikte bu mağarada konaklamıştır. Günümüzde kaleye çıkan yolda bulunan nal izlerinin; bu ziyaretten kalma olduğuna inanılmaktadır.

Bitlis’e ülkenin her şehrinden direkt veya aktarmalı seferler ile yolculuk ederek ulaşabilirsiniz. Bu yolculuk için gerekli olan tüm bilet işlemlerini sitemizden ve mobil uygulamamız üzerinden yapabilirsiniz. AppStore ve Google PlayStore’da bulunan uygulamayı akıllı cihazlarınıza ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Bitlis Otobüs Bileti
Bitlis - 5 Günlük Hava Tahmini
27 May Pazar
açık
26,1 °C
açık
28 May Pazartesi
hafif yağmur
23,7 °C
hafif yağmur
29 May Salı
hafif yağmur
17,1 °C
hafif yağmur
30 May Çarşamba
orta şiddetli yağmur
15,6 °C
orta şiddetli yağmur
31 May Perşembe
hafif yağmur
24,1 °C
hafif yağmur