Yolcu Sayısı
1

Çaldıran Otogarı

Çaldıran Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Çaldıran Otogarı Hakkında


Çaldıran Otogarı, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Van iline bağlı Çaldıran ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin pek çok noktasından Van - Çaldıran otobüs bileti satın alarak Çaldıran Otogarı üzerinden kara yolu aracılığı ile ilçeye ulaşım sağlayabilirsiniz. Bucak, içerisinde yer aldığı coğrafi bölge ve konum itibari ile geniş kapsamlı düşünüldüğünde gerek önemli ilçeler ve gerekse de etraftaki şehirlere komşuluk içerisinde bulunduğundan kara yolu ulaşımı açısından önemli bir konumda yer almaktadır. Doğu Anadolu Bölgesi’nin turizm yapılanması düşündüğünde Türkiye’de yapılan tanıtımlar ile birlikte bölgenin her geçen gün ziyaretçi sayısını arttırması aynı zamanda Çaldıran Otogarının da yolcu trafiğinde bir artışın gözlemlenmesine neden olmaktadır. Doğu Anadolu Bölgesi’nin iklim özelliklerini sergileyen Çaldıran ilçesinde başlıca geçim kaynağı tarım olmak ile birlikte gösterdiği iklim özelliklerinin bir sonucu olarak özellikle yılın belirli dönemlerinde ziyaretçi sayısında gözle görülür bir artış saptanmaktadır. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Van - Çaldıran otobüs bileti satın alarak Çaldıran Otogarına giriş yaptığınızda, “Şeytan Köprüsü, Muradiye Şelalesi, Van Yedi Kilise, Vanadokya, Çavuştepe Kalesi, Akdamar Adası, Hurkan Köprüsü, Van Kalesi, Eski Van Ulu Cami” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilir aynı zamanda Doğu Anadolu mutfağının en gözde yöresel lezzetlerini yerin de deneyebilirsiniz.
Çaldıran Otogarı şehrin ve bölgenin her geçen gün artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını yerinde ve zamanında karşılayabilmek adına açık ve kapalı alanları, yolcu bekleme bölümleri, hediyelik eşya dükkanları, yeme - içme mekanları, otobüs bekleme peronları gibi alanlardan oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Çaldıran Otogarı içerisinde yalnızca civar ilçe ve şehirlere sefer düzenleyen yerel alanda faaliyet gösteren otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ulusal çapta hizmet sunan otobüs firmalarını da görebilirsiniz. Çaldıran Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen otobüs firmaları arasında, “Metro Turizm” gibi otobüs firmalarını görebilirsiniz.
Çaldıran Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Çaldıran Otogarına ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs ve otobüs seferlerini kullanabileceğiniz gibi otobüs firmanızın servis imkanlarından da yararlanabilirsiniz.
Çaldıran Otogarı Adresi : Beyazıt, 65970 Çaldıran/Van

En Popüler Çaldıran Otobüs Firmaları

Çaldıran bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Çaldıran otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Ağrı Ses Turizm10
Lüks Yeşil Erçiş Seyahat3
Bitlis Taç2
Özlem Van Tur2
Ağrı Seç Turizm2

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr