Yolcu Sayısı
1

Horasan Otogarı

Horasan Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (442)

Adres: Adnan Menderes Mahallesi Yeni Kars Caddesi, 25800 Horasan/Erzurum

Horasan Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Horasan Otogarı Hakkında


Horasan Otogarı, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde Erzurum iline bağlı Horasan ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin pek çok noktasından Erzurum- Horasan otobüs bileti satın olarak ilçeye karayolu üzerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Doğu Anadolu Bölgesi, temiz havası, ormanları, eşsiz doğası ile dikkat çeken seyahat noktalarından bir tanesidir. Anadolu geçmişi boyunca köklü bir tarih oluşturmuştur. Doğu Anadolu Bölgesi de Anadolu’nun diğer bölgeleri gibi köklü tarihi boyunca oldukça farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Erzurum- Horasan ilçesi de Anadolu’nun bu geçmişe uzanan yolculuğundan faydalanmış ve günümüzde modern şehir yapısının içerisinde geçmişinden kalan tarihi ve kültürel değerleri harmanlayarak sergileyen bir yer konumuna gelmiştir. Anadolu’nun bu denli köklü bir tarihe sahip olması Doğu Anadolu Bölgesi’nin haliyle Erzurum- Horasan’in dünyanın farklı noktalarından gelen ziyaretçileri ağırlanmasına neden olmuş bu durum da artan yolcu sayısı ile birlikte Horasan Otogarı’nın gerekliliğini ortaya çıkarmıştır. Erzurum- Horasan bağlı bulunduğu coğrafyanın bir neticesi olarak karasal ikliminin tipik özelliklerini göstermektedir. Buna bağlı olarak ilçede yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Erzurum- Horasan temel ekonomik faaliyetine bakıldığında tarım faaliyetlerinin ön planda olduğu görülmektedir. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Erzurum- Horasan otobüs bileti satın alarak Horasan Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Pasinler Kaplıcası, Erzurum Ilıca Kaplıcası, Yakutuye Medresesi, Tortum Gölü, İstanbulkapı, Erzurum Saat Kulesi, Erzurum Ulu Cami, Balıklı Köyü, Nene Hatun Milli Parkı, Tortum Şelalesi” gibi ilçenin ve şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilir Doğu Anadolu Bölgesi’nin en harika yöresel lezzetlerini ustalarının ellerinden deneyimleyebilirsiniz.
Horasan Otogarı, Doğu Anadolu Bölgesi’nin giderek artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına, açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, yazıhaneler, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Horasan Otogarı içerisinde daha çok Karadeniz Bölgesi’ne hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ülkenin farklı noktalarına hizmet sunan ulusal çapta otobüs firmalarını da görüntüleyebilirsiniz. Horasan Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Iğdırlı Turizm, Metro Turizm, Mek Ağrı Dağı Turizm, Aras Seyahat, Öz Erciş Seyahat” gibi otobüs firmalarını görebilirsiniz.
Horasan Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?
Horasan Otogarı’na ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir dilerseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.
Horasan Otogarı Adresi : Adnan Menderes Mahallesi Yeni Kars Caddesi, 25800 Horasan/Erzurum

En Popüler Horasan Otobüs Firmaları

Horasan bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Horasan otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Kars Kalesi Turizm21
Ağrı Ses Turizm20
Kars Vip Turizm4
VanGölü Turizm3
Aras Turizm3

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr