Yolcu Sayısı
1

Horasan otobüs bileti

Horasan Otobüs Bileti

En popüler Horasan otobüs rotaları

Horasan otobüs bileti fiyatları, Horasan otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Horasan otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
IğdırHorasan200 TL30
İstanbul (Anadolu)Horasan100 TL18
KarsHorasan150 TL17
SarıkamışHorasan150 TL17
SivasHorasan599 TL17

Horasan otogarı

  • Horasan(442)

Horasan otobüs biletleri

Horasan, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Erzurum’un ilçelerinden bir tanesidir. Doğu Anadolu Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. İlçe coğrafi olarak, Ağrı, Karayazı, Köprüköy, Pasinler, Narman ile komşuluk içerisindedir. İlçe tarihinde büyük bir deprem atlatmış ve oldukça fazla hasar almıştır. Horasan ilçesi doğu da kalan son derece güzel bölgelerden bir tanesidir. Son dönemde insanların dikkatini doğal güzellikleri ve tarihi yapılanmaları ile üzerine çekmeyi başarmıştır. Bununla birlikte ilçenin tarihi de çoğu Anadolu ilçesi gibi oldukça eskiye dayanmaktadır. Yerleşimin Hititler döneminde gerçekleştiği düşünülmektedir. Bunun gerekli kazı çalışmalarının yapılması gerekir. İlçenin isminin etimolojik kökenine dair ise elde kesin veriler bulunmamaktadır. Ayrıca bazı dönemlere ait kültürel eserlere de rastlanmaktadır.

Horasan ilçesi sınırları içerisinde bağlı bulunduğu coğrafi bölge nedeni ile karasal iklimin özellikleri görülmektedir. Yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve yağışlı olarak geçmektedir. Kar yağışı oldukça şiddetli olarak geçmiştir. Bu durum kültürel yapılanması üzerinde etkili olduğu gibi aynı zamanda tarımsal üretimi üzerinde de etkili olmuştur. Tarımdan ziyade hayvancılık görülmektedir.
Erzurum ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce görmesi gereken yerler arasında, Erzurum Kalesi, Erzurum Ulu Camii, İstanbul Kapı, Pasinler Kaplıcası, Yakutiye Medresesi, Üç Kümbetler, Çoruh Nehri, Erzurum Ilıca Kaplıcası yer almaktadır.
Doğu Anadolu’nun harika noktalarından biri olan bu ilçe tanınmayı hak eden noktalardan bir tanesi… İlçeyi daha yakından tanımak için neredennereye.com adresi üzerinden Horasan otobüs bileti satın alabilirsiniz.

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr