Lapseki Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (0286) 512 14 46
Adres: Cumhuriyet, 17800 Lapseki/Çanakkale
Lapseki Otobüs Bileti. Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Lapseki Otogarı

Lapseki Otogarı Hakkında
Lapseki Otogarı, Türkiye’nin Ege Bölgesi’nde yer alan Çanakkale iline bağlı Lapseki ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin farklı noktalarından Çanakkale - Lapseki otobüs bileti satın alarak ilçeye karayolu üzerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Ege Dünya genelinde ünlü olduğu doğal güzellikleri ile özellikle son zamanlarda farklı ülkelerden seyahatseverlerin dikkatini çekmeye başlamıştır. Ege turizminin giderek popüler hale gelmesi ile birlikte Ege Bölgesi’nde yer alan Çanakkale - Lapseki’nin ve dolayısı ile Lapseki Otogarının da ziyaretçi sayısı artış göstermiştir. Yolcu sayısında yaşanılan bu artış Lapseki Otogarı’nın da daha yoğun bir şekilde çalışmasına neden olmuştur. İçerisinde yer aldığı coğrafi bölgenin bir neticesi olarak Lapseki ilçesinde Ege ikliminin tipik özellikleri görülür. Buna bağlı olarak Lapseki’de yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Lapseki Otogarı üzerinden Lapseki ilçesine gelen yolcular, ilçenin temel ekonomik faaliyetlerine baktığından tarım işçiliğinin önde geldiğini görebilirler. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Çanakkale - Lapseki otobüs bileti satın alarak Lapseki Otogarına giriş yaptığınızda, “Mıhlı Çayı, Bozcaada Ayazma Plajı, Meryem Ana Kilisesi, Karabiga, Şahmelek Koyu, Yeni Zelanda Anıtı, Habbele Plajı, Sulubahçe Koyu, Akvaryum Koyu, Bozcaada Kalesi” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilir aynı zamanda seyahatiniz sırasında Ege Mutfağının en harika yöresel lezzetlerini ustalarının ellerinden deneyebilirsiniz.
Lapseki Otogarı, Ege Bölgesi’nin giderek artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına, açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, yazıhaneler, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Lapseki Otogarı içerisinde daha çok Ege Bölgesine hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ülkenin farklı noktalarına hizmet sunan ulusal çapta otobüs firmalarını da görüntüleyebilirsiniz.
Lapseki Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?
Lapseki Otogarına ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir dilerseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.
Lapseki Otogarı Adresi : Cumhuriyet, 17800 Lapseki/Çanakkale

Lapseki otogarı nerede? Lapseki otogarına nasıl giderim? İletişim ve ulaşım bilgileri ile otobüs seferleri NeredenNereye.com'da!

Firma Adı Sefer Sayısı
Balıkesir Uludağ 2
Sakarya VIB 1
- HEMEN SATIN AL ! -