Yolcu Sayısı
1

Lapseki otobüs bileti

Lapseki Otobüs Bileti

En popüler Lapseki otobüs rotaları

Lapseki otobüs bileti fiyatları, Lapseki otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Lapseki otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
BandırmaLapseki120 TL23
KırklareliLapseki45 TL6
AdanaLapseki100 TL5
AnkaraLapseki650 TL5
BalıkesirLapseki240 TL5

Lapseki otogarı

  • Lapseki(286) 512 14 46

Lapseki otobüs biletleri

Çanakkale ilinin Anadolu yakasında yer alan Lâpseki ilçesi, Gelibolu ile komşudur. Düzenli olarak iki ilçe arasında feribot seferleri yapılmaktadır. İlçe ismini Antik Yunan dönemlerinde bu bölge üzerine yerleşim kuran bir filozof kızı olan Lampsakos’dan aldığı düşünülmektedir. Bölgenin ekonomik kalkınması tarım ile gerçekleşmektedir. Ana geçim kaynağı kiraz olan ilçede ikinci sırada domates, ardından şeftali, erik gibi meyveler gelmektedir. Her yaz döneminde Lâpsekiilçesinde Kiraz Festivalleri düzenlenmektedir. Aynı zamanda ilçe Türkiye’nin en eski plaj voleybolu Turnuvasına kapılarını açıp her dönem ev sahipliği yapmaktadır. Yerli- yabancı birçok milli sporcuların katılım göstermiş olduğu plaj voleybolu turnuvası Türkiye’nin en prestijli plaj voleybol turnuvaları arasında yer almaktadır. 2011 yılında da ilk kez bisiklet yarışları da turnuvaya eklenmiştir. Lapseki otobüs bileti, en ucuz fiyatlarla burada!


Yaklaşık 2500 yıllık mitolojik kalıntılarının yanı sıra ilçe ziyaretçilerine tarihi yapıları ve doğal güzellikleri ile de kapı açmaktadır. Çanakkale boğazı izlemeye doyamayacağınız yunuslarla doludur. Aynı zamanda Çanakkale savaşları sırasında şehit düşen askerlerin defnedildiği Çardak ve Lâpseki merkez şehitliklerini ziyaret edebilirsiniz. Geçmiş dönemlere ait Süleymaniye Camii, Umurbey Hüdavendigar Camii, 15.yy’dan kalma camiler, han ve medreseler Lâpseki’yi anlatmak için bir yerde yeterli kalıyor. Musaköy ile Yapıldak çayı arasında kalan Arisbe şehri, Terkote şehri, Lâpseki- Biga yolu üzerinde yer alan Paisos kenti Lâpseki ilçesinde gezilip görülebilecek başlıca yerlerdendir. Yöresel tatlar arasında Boşnak böreği, Şam tatlısı, Göçeli yaprak sarması bilindik tatlar arasında yer almaktadır.

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr