Taşova Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (0358) 
Adres: Sanayii, 05800 Taşova/Amasya
Taşova Otobüs Bileti. Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Taşova Otogarı

Taşova Otogarı (Amasya)
Taşova Otogarı, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Amasya iline bağlı Taşova ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin farklı noktalarından Amasya - Taşova otobüs bileti satın alarak ilçeye karayolu üzerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Karadeniz Dünya genelinde ünlü olduğu doğal güzellikleri ile özellikle son zamanlarda farklı ülkelerden seyahatseverlerin dikkatini çekmeye başlamıştır. Karadeniz turizminin giderek popüler hale gelmesi ile birlikte Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Amasya - Taşova ilçesinin ve dolayısı ile Taşova Otogarı’nın da ziyaretçi sayısı artış göstermiştir. Yolcu sayısında yaşanılan bu artış Taşova Otogarı’nın da daha yoğun bir şekilde çalışmasına neden olmuştur. İçerisinde yer aldığı coğrafi bölgenin bir neticesi olarak Taşova ilçesinde Karadeniz ikliminin tipik özellikleri görülür. Buna bağlı olarak Taşova ilçesinde yazları ılık ve yağışlı, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Taşova Otogarı üzerinden Taşova ilçesine gelen yolcular, ilçenin temel ekonomik faaliyetlerine baktığından tarım işçiliğinin önde geldiğini görebilirler. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Amasya - Taşova otobüs bileti satın alarak Taşova Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Borabay Gölü, Yedi Kuğular Kuş Cenneti, Kral Kaya Mezarları, Saraçhane Cami, Halifet Gazi Kümbeti, Amasya Yıldız Hamamı, Terziköy Kaplıcası, Amasya Fethiye Cami, Aynalı Mağara, Küçükağa Külliyesi” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilir aynı zamanda seyahatiniz sırasında Karadeniz Mutfağı’nın en harika yöresel lezzetlerini ustalarının ellerinden deneyebilirsiniz.
Taşova Otogarı, Karadeniz Bölgesi’nin giderek artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına, açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, yazıhaneler, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Taşova Otogarı içerisinde daha çok Karadeniz Bölgesi’ne hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ülkenin farklı noktalarına hizmet sunan ulusal çapta otobüs firmalarını da görüntüleyebilirsiniz.
Taşova Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?
Taşova Otogarı’na ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir dilerseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.
Taşova Otogarı Adresi : Taşova/Amasya

Taşova otogarı nerede? Taşova otogarına nasıl giderim? İletişim ve ulaşım bilgileri ile otobüs seferleri NeredenNereye.com'da!

Firma Adı Sefer Sayısı
Ayata Turizm 1
Ağrı Ses Turizm 1
TorosNet Turizm 1
Erektaş Turizm 1
Patnos İtimat Turizm 1
- HEMEN SATIN AL ! -