Yolcu Sayısı
1

Taşova otobüs bileti

Taşova Otobüs Bileti

En popüler Taşova otobüs rotaları

Taşova otobüs bileti fiyatları, Taşova otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Taşova otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
İstanbul (Anadolu)Taşova70 TL33
AdapazarıTaşova79 TL11
KocaeliTaşova90 TL9
SakaryaTaşova79 TL9
AnkaraTaşova350 TL8

Taşova otogarı

  • Taşova(358)

Taşova otobüs biletleri

Taşova, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Amasya’nın ilçelerinden bir tanesidir. Türkiye’nin Orta Karadeniz Bölümü’nde yer almaktadır. İlçe coğrafi olarak, Reşadiye, Niksar, Erbaa, Koyulhisar, Çarşamba, Ladik, Turhal ile komşuluk içerisindedir. Bölgenin tarihine bakıldığından Anadolu’nun pek çok noktası gibi oldukça köklü bir geçmişe sahip olduğu görülecektir. İlçe sınırları içerisinde gerçekleştirilen arkeolojik çalışmalarda oldukça eski dönemlere ait buluntulara rastlanmıştır. Bilinene göre bu bölge içerisinde kendi egemenliğini kuran ilk uygarlık Hititlerdir. Bu medeniyetten sonra ise Frigler ve Kimmler gelmiştir. Helen medeniyetini amacını güden İskender de bu bölgeyi toprakları arasına katarak tarihi açıdan gelişmesine katkı sağlamıştır. Daha sonra İskender yani Makedon İmparatorluğu’nun dağılması üzerine yerine Pontus Devleti kurulmuştur. Bölge bir dönem Arapların da elinde bulunmuştur. Bunu başaran ise Emevilerdir. Anadolu Selçuklu’nun gelmesi ile birlikte ise bölge son sahibi olan Türlerin eline geçmiştir. Kurtuluş Savaşı sırasında bir dönem için çetelerin işgali altına kalmıştır. Bu konuda üstün bir direniş örneği göstermiştir.

Bağlı bulunduğu coğrafya nedeni ile Karadeniz ikliminin temel özelliklerini sergilemektedir. Buna bağlı olarak yazları serin ve yağışlı, kışları ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. Bu durum tarımsal üretimi üzerinde de etkili olmuştur. Yöresel lezzetlerinde sebze yemeklerinin hakimiyeti söz konusudur.
Karadeniz’in bu ziyaretçilerini doğal güzellikleri ile büyülerken günümüz içerisinde geçmişin büyüsünü yaşatan etkileyici ilçesini ziyaret etmek için neredennereye.com adresi üzerinden uygun fiyatlar ile Taşova otobüs bileti satın alabilirsiniz.

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr