Yolcu Sayısı
1

Finike Otogarı

Finike Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (242) 855 46 15

Adres: Eski Mh. Finike Sanayi Sitesi 07740 Finike/Antalya

Finike Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Finike Otogarı Hakkında

Finike Otogarı, Türkiye’nin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Antalya iline bağlı Finike ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin pek çok farklı noktasından Antalya - Finike otobüs bileti satın alarak ilçeye ulaşım sağlayabilirsiniz. Antalya’ın Finike ilçesi Akdeniz Bölgesi’nde yer alan bir yerleşim merkezi olarak karasal iklimin özelliklerini göstermektedir. Buna bağlı olarak ilçe de yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçer. Özellikle son yıllarda Akdeniz Bölgesi’nde yapılan yatırımlarla birlikte şehrin turist sayısında gözlemlenen artış yolcuların ihtiyaçlarını daha iyi şekilde karşılamak adına Finike Otogarı’nın gerekliliğini ortaya çıkarmıştır. Finike Otogarı bölgenin yolcularının ihtiyaçlarını karşılamak adına özellikle bayram, okul tatili gibi dönemlerde tam kapasite olarak çalışmaya devam etmektedir. Finike ilçesinin temel sosyolojik yapılanmasına bakıldığı zaman ilçenin temel ekonomik faaliyetinin tarım üzerine kurulduğu görülebilir. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Antalya - Finike otobüs bileti satın alarak ilçeye giriş yaptığınızda, “Kaleiçi, Hadrian Kapısı, Tarihi Saat Kulesi, Yivli Minare, Düden Şelalesi, Kurşunlu Şelalesi, Manavgat Şelalesi, Aspendos Antik Kenti, Perge Antik Kenti” gibi ilçenin ve şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilir ayrıca seyahatiniz sırasında Akdeniz mutfağının en gözde yöresel lezzetlerini ustalarının ellerinden deneyebilirsiniz.
Finike Otogarı, Akdeniz Bölgesi’nin giderek artan yolcu ihtiyacını daha sağlıklı şekilde karşılayabilmek adına açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme peronları, otobüs bekleme alanları, hediyelik eşya dükkanları, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Finike Otogarı içerisinde sadece aynı bölge içerisinde hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ulusal çapta hizmet sunan otobüs firmalarını da görebilirsiniz. Finike Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen otobüs firmaları arasında, “İstanbul Kalesi, Metro Turizm, Has Turizm” gibi otobüs firmalarını görebilirsiniz.
Finike Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Finike Otogarı’na otogarına ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir dilerseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından faydalanabilirsiniz.
Finike Otogarı Adresi :

En Popüler Finike Otobüs Firmaları

Finike bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Finike otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Pamukkale Turizm3
Jet Turizm1
Güney Akdeniz Seyahat1
Metro Turizm1
Göltur Gölhisar Tali Turizm1

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr