Yolcu Sayısı
1

Finike otobüs bileti

Finike Otobüs Bileti

En popüler Finike otobüs rotaları

Finike otobüs bileti fiyatları, Finike otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Finike otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
KaşFinike13 TL9
KalkanFinike18 TL7
FethiyeFinike33 TL4
AdanaFinike90 TL3
CeyhanFinike80 TL3

Finike otogarı

  • Finike(242) 855 46 15

Finike otobüs biletleri

Antalya Finike’de gezilmesi gereken yerler

Ülkemizin en çok turist çeken bölgelerinin başında gelen Antalya özellikle tatil turizmi konusunda dikkatleri çekiyor. Ancak Antalya ilinin Finike ilçesinde hem tatil için hem de tarih için son derece önemli yerlerin bulunduğunu belirtmek istiyorum.
Finike ilçesine geldiğiniz zaman mutlaka görmeniz gereken yerleri sizler için araştırdık. Öncelikle gezinize Apollonia Antik Kentinden başlamanızı tavsiye ediyoruz. Roma döneminden kalma bir eser olduğu konusunda henüz fikir birliğine varılmış değildir. Bu konuda yapılan çalışmalar halen devam etmektedir. Özellikle son zamanlarda ortaya atılan iddiaların çalışmaları devam ediyor. Ancak Apollonia Antik Kentine gelmek için illa Finike ilçesinde bulunmanız gerekmektedir. Antalya’ya gelen turistlerin buraya gelmeleri son derece kolaydır. Apollonia Antik Kentinde buluna anıtların halen ayakta olduğunu gördüğünüz zaman tarihin içinde yolculuk yapar gibi hissedeceksiniz. Bu ziyaretinizin ardından sizlere Arykanda Antik Kentine gitmenizi öneriyoruz.
Arykanda Antik Kentinin 4 bin yıllık bir geçmişi olduğunu bilmenizde fayda var. Bu kadar eski tarihe rağmen ayakta kalma başarısı gösteren bu ilçenin en gözde mekanı olarak karşımıza çıkmaktadır. Arykanda Antik Kentinde bulunan özellikle tiyatro alanı en çok ziyaret edilen yerlerin başında gelmektedir. İçinde aynı zamanda Roma dönemine ait kalıntıları da barındıran bu kent ziyaretinizde mutlaka gitmelisiniz. Bu tarihi yerleri gördükten sonra Finike’de son derece güzel bir tatil geçirme fırsatı elde etmiş olacaksınız. Finike otobüs bileti alarak ilçeyi daha yakından tanıyabilirsiniz.

neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr