Yolcu Sayısı
1

Ortaköy (Aksaray) Otogarı

Ortaköy (Aksaray) Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (382) 351 30 00

Adres: Karşı, Buğday Pazarı İçi Sk., 68400 Ortaköy/Aksaray

Ortaköy (Aksaray) Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Ortaköy (Aksaray) Otogarı Hakkında


Ortaköy Otogarı, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Akasaray iline bağlı Ortaköy ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin farklı noktalarından Akasaray - Ortaköy otobüs bileti satın alarak ilçeye karayolu üzerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. İç Anadolu Dünya genelinde ünlü olduğu doğal güzellikleri ile özellikle son zamanlarda farklı ülkelerden seyahatseverlerin dikkatini çekmeye başlamıştır. İç Anadolu turizminin giderek popüler hale gelmesi ile birlikte İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Akasaray - Ortaköy ilçesinin ve dolayısı ile Ortaköy Otogarı’nın da ziyaretçi sayısı artış göstermiştir. Yolcu sayısında yaşanılan bu artış Ortaköy Otogarı’nın da daha yoğun bir şekilde çalışmasına neden olmuştur. İçerisinde yer aldığı coğrafi bölgenin bir neticesi olarak Ortaköy ilçesinde İç Anadolu ikliminin tipik özellikleri görülür. Buna bağlı olarak Ortaköy ilçesinde yazları ılık ve yağışlı, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Ortaköy Otogarı üzerinden Ortaköy ilçesine gelen yolcular, ilçenin temel ekonomik faaliyetlerine baktığından tarım işçiliğinin önde geldiğini görebilirler. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Akasaray - Ortaköy otobüs bileti satın alarak Ortaköy Otogarı’na giriş yaptığınızda, Ihlara Vadisi, Eğri Minare, Acemhöyük, Sümbüllü Kilise, Güzelyurt Evleri, Aksaray Zinciriye Medresesi, Aksaray Müzesi, Nora Antik Kent gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilir aynı zamanda seyahatiniz sırasında İç Anadolu Mutfağı’nın en harika yöresel lezzetlerini ustalarının ellerinden deneyebilirsiniz.
Ortaköy Otogarı, İç Anadolu Bölgesi’nin giderek artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına, açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, yazıhaneler, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Ortaköy Otogarı içerisinde daha çok İç Anadolu Bölgesi’ne hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ülkenin farklı noktalarına hizmet sunan ulusal çapta otobüs firmalarını da görüntüleyebilirsiniz.
Ortaköy Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?
Ortaköy Otogarı’na ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir dilerseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.
Ortaköy Otogarı Adresi:

En Popüler Ortaköy (Aksaray) Otobüs Firmaları

Ortaköy (Aksaray) bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Ortaköy (Aksaray) otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Öncü Seyahat2

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr