Yolcu Sayısı
1

Göreme Otogarı

Göreme Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (384) 271 24 35

Adres: Göreme Belediyesi/Merkez/Nevşehir

Göreme Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Göreme Otogarı Hakkında

Göreme Otogarı, Türkiye’nin Nevşehir iline bağlı olan ve binlerce yıllık doğal birikimi sonucunda oluşturduğu eşsiz doğal yapıları ile yerli ve yabancı pek çok ziyaretçinin ilgisini çeken Göreme bölgesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Göreme içerisinde dünyanın başka yerlerinde görülmesi pek mümkün olmayan doğal yapılar barındırdığın dolayı özellikle yılın belirli dönemlerinde ziyaretçi sayısı bir hayli artış gösteren noktalardan biri olduğundan Göreme Otogarı bölgenin karayolu ulaşımı açısından önem arz etmektedir. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Göreme otobüs bileti alarak Göreme Otogarına giriş yaptığınızda, “Güllüdere Vadisi, Üç Haçlı Kilise, Ayvalı Kilise, Zemi Vadisi, Sarnıç Kilisesi, Saklı Kilise, Görkündere Kilisesi, El Nazar Kilisesi, Aşk Vadisi, Uçhisar Kalesi, Güvercinlik Vadisi, Avanos” gibi bölgenin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.

Göreme Otogarı, Nevşehir’e 10 km mesafede yer almak ile birlikte Nevşehir - Ürgüp - Avanos üçgeni etrafı vadilerle kaplı bölgenin ulaşım ihtiyacını karşılamaktadır. Aynı bölge içerisinde yer alan Göreme Milli Parkı, Türkiye’nin en değerli turizm alanlarından biri olarak çok sayıda ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Turizmin etkisi ile özellikle bahar ve yaz aylarında ziyaretçi sayısını kat bet kat arttıran Göreme Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına yüzlerce sefer düzenlenmektedir. Türkiye’nin en uç noktalarından dahi farklı otobüs firmalarının seferlerine ev sahipliği yapan Göreme Otogarı özellikle bahar ve yaz aylarına içerisinde gereken talebi karşılamak adına tam kapasite çalışıyor olsa da ziyaretçi sayısının fazlalığı nedeni ile ihtiyaçları karşılamaktan biraz uzaklaşmaktadır. Göreme Otogarı, ziyaretçilerin ihtiyaçlarının karşılanması adına otobüs bekleme peronları, yolcu bekleme alanları, yeme - içme mekanları, hediyelik eşya dükkanları, açık ve kapalı alanlar şeklinde tasarlanmıştır. Göreme Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen otobüs firmaları arasında, “Kamil Koç, Metro Turizm, Nevşehirliler Seyahat, Öncü Göreme Seyahat, Kent Turizm, Süha Turizm, Tokat Yıldızı” gibi otobüs firmaları yer almaktadır.

Göreme Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Göreme Otogarına ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ve civar ilçelerden hareket eden minübüs seferlerini kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda otobüs firmalarının servis imkanlarından da faydalanabilirsiniz.

50180 Göreme Belediyesi/Merkez/Nevşehir

(384) 271 2435

En Popüler Göreme Otobüs Firmaları

Göreme bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Göreme otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Öncü Seyahat13
Metro Turizm9
Topçam Turizm4
Süha Turizm2
RH Turizm 2

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr