Yolcu Sayısı
1

Ürgüp Otogarı

Ürgüp Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (384) 341 47 66

Adres: İmran, Güllüce Cd. No:27, 50400 Ürgüp/Nevşehir

Ürgüp Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Ürgüp Otogarı Hakkında

Ürgüp Otogarı, Türkiye'nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan Nevşehir iline bağlı Ürgüp ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye'nin herhangi bir noktasından Nevşehir - Ürgüp otobüs bileti satın alarak karayolu üzerinden kolaylıkla ilçeye ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolculuğunuzun sona erdiği otogar üzerinden hareket eden minibüs ve otobüs seferleri ile şehir merkezine ya da civar ilçelere ulaşım sağlamanız mümkündür. Kapadokya bölgesinin önemli noktalarından biri olan Ürgüp tarihsel süreci boyunca çok sayıda isme sahip olmuş son derece zengin bir tarihi geçmişi olan noktadır. Bölgede yer alan doğal oluşumlar yalnızca ülkemizde değil tüm dünyada bilinen bir hal almış ve Ürgüp’ün yolcu sayısı her geçen gün artmıştır. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Nevşehir - Ürgüp otobüs bileti satın alarak Ürgüp Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Temenni Anıt Mezarı, Pembe Vadi, Kızılçukur, Ürgüp Fıratkan, Damsa Barajı, Ayvasil Kilisesi, Ürgüp Müzesi, Üzengi Vadisi, Sarıhan, Aziz Theodore Kilisesi” gibi gezilecek noktaları görebilirsiniz.

Ürgüp Otogarı, Kapadokya Bölgesinin en ilgi çekici noktalarından biri olan ilçeye ulaşım kapısı açar. Binlerce yıllık bir coğrafi sürecin sonucunda ortaya çıkan peri bacaları dünyanın dört bir yanından farklı insanların dikkatini çekmektedir. Gerek yurt içinden gerekse yurt dışından bu denli ilgi görmesinin bir sonucu olarak Ürgüp’ün ziyaretçi sayısı her geçen gün artış göstermekte ve Ürgüp Otogarı üzerindeki trafik yükü artmaktadır. Ürgüp Otogarı küçük bir otogar olmasına karşın, açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, yeme - içme mekanları, hediyelik eşya dükkanları gibi alanlardan oluşacak şekilde bölgenin yer ve yabancı ziyaretçilerinin tüm ihtiyaçları karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. Turist sayısının bu denli fazla olması nedeni otogar içerisinde Türkiye'nin hemen hemen her noktasından hareket eden farklı otobüs firmalarını görmek mümkündür. Otobüsler Ürgüp Otogarı’na gelmeden önce Nevşehir Otogarı’na uğrarlar. Ürgüp Otogarı üzerinden Türkiye'nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Kamilkoç, Metro, Nevşehirliler Seyahat, Öncü Göreme Seyahat, Tokat Yıldızı” gibi otobüs firmalarını görebilirsiniz.

Ürgüp Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Şehir merkezinden ya da çevre ilçelerden hareket eden minibüs ve otobüs seferlerini kullanabilirsiniz. Ayrıca otobüs firmanızın servis imkanlarından da yararlanabilirsiniz.

İmran, Güllüce Cd. No:27, 50400 Ürgüp/Nevşehir

(0384) 341 47 66

En Popüler Ürgüp Otobüs Firmaları

Ürgüp bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Ürgüp otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Öncü Seyahat6
Ürgüp Birlik5
Ürgüp Seyahat3
Metro Turizm2
Nevşehir Seyahat1

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr