Ürgüp Otobüs Bileti

Ürgüp Otobüs Bileti

Ürgüp Otobüs Biletleri

Öncelikle Japon turistlerin akın ettiği bölgelerin başında gelen Ürgüp ilçesi hakkında merak edilen tüm detayları sizler için araştırdık. Tüf bakımından son derece önemli olan bu ilçemizin merak edilen ve gezilmesi gereken birçok bölgesi bulunmaktadır. 

Özellikle İç Anadolu bölgesinde bulunan Nevşehir ilimizin Ürgüp ilçesinde gezilmesi gereken yerlerinden başlayalım. Ürgüp Fıratkan ilk olarak gezilmesi gereken yerlerin başında geliyor. Harika bir yapısı bulunan bu bölgede son zamanlarda birçok yapı karşımıza çıkıyor. İçerisinde bulunan evlerin ve tarihi mekanların oldukça fazla alan kaplamasından sonra sizlere Ürgüp hakkında merak edilen yerler hakkında bilgiler vermeye devam edelim.

Ürgüp Kadıkalesi dikkat çeken bir başka yer olarak dikkat çekiyor. Anadolu topraklarında yer alan savaşların eserlerini taşıyan Ürgüp ilçesinde bulunan bu bölgede bu eser hakkın da birçok rivayet ortaya atılmaktadır.  Bu harika yapının görüntüsü itibarıyla oldukça etkileyici bir eser olduğunu belirtmek istiyorum. Burada dizilerin ,filmlerin çekildiğini düşündüğümüz zaman buraya gelen konukların mutlaka ziyaret etmeleri gerekmektedir. 

Son olarak sizlere tarihi bir yapı olan Ürgüp Temenni Anıt Mezarı hakkında bilgiler verelim.  Anadolu Selçuklu devleti döneminden kalması buraya gelenlerin dikkatini çekme başarısı gösteriyor. Ürgüp Temenni Anıt Mezarı hakkında daha detaylı bilgiler elde etmek için buraya ziyaret gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Ürgüp mutlaka gezilmesi gereken yerlerin başında geliyor. Ürgüp otobüs bileti alarak ilçeyi daha yakından tanıyabilirsiniz. 

 
Ürgüp - 5 Günlük Hava Tahmini
24 May Perşembe
hafif yağmur
17,5 °C
hafif yağmur
25 May Cuma
hafif yağmur
23,3 °C
hafif yağmur
26 May Cumartesi
hafif yağmur
20,2 °C
hafif yağmur
27 May Pazar
orta şiddetli yağmur
23,1 °C
orta şiddetli yağmur
28 May Pazartesi
orta şiddetli yağmur
25,3 °C
orta şiddetli yağmur