Ürgüp Otobüs Bileti

Ürgüp Otobüs Bileti

Ürgüp Otobüs Biletleri

Öncelikle Japon turistlerin akın ettiği bölgelerin başında gelen Ürgüp ilçesi hakkında merak edilen tüm detayları sizler için araştırdık. Tüf bakımından son derece önemli olan bu ilçemizin merak edilen ve gezilmesi gereken birçok bölgesi bulunmaktadır. 

Özellikle İç Anadolu bölgesinde bulunan Nevşehir ilimizin Ürgüp ilçesinde gezilmesi gereken yerlerinden başlayalım. Ürgüp Fıratkan ilk olarak gezilmesi gereken yerlerin başında geliyor. Harika bir yapısı bulunan bu bölgede son zamanlarda birçok yapı karşımıza çıkıyor. İçerisinde bulunan evlerin ve tarihi mekanların oldukça fazla alan kaplamasından sonra sizlere Ürgüp hakkında merak edilen yerler hakkında bilgiler vermeye devam edelim.

Ürgüp Kadıkalesi dikkat çeken bir başka yer olarak dikkat çekiyor. Anadolu topraklarında yer alan savaşların eserlerini taşıyan Ürgüp ilçesinde bulunan bu bölgede bu eser hakkın da birçok rivayet ortaya atılmaktadır.  Bu harika yapının görüntüsü itibarıyla oldukça etkileyici bir eser olduğunu belirtmek istiyorum. Burada dizilerin ,filmlerin çekildiğini düşündüğümüz zaman buraya gelen konukların mutlaka ziyaret etmeleri gerekmektedir. 

Son olarak sizlere tarihi bir yapı olan Ürgüp Temenni Anıt Mezarı hakkında bilgiler verelim.  Anadolu Selçuklu devleti döneminden kalması buraya gelenlerin dikkatini çekme başarısı gösteriyor. Ürgüp Temenni Anıt Mezarı hakkında daha detaylı bilgiler elde etmek için buraya ziyaret gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Ürgüp mutlaka gezilmesi gereken yerlerin başında geliyor. Ürgüp otobüs bileti alarak ilçeyi daha yakından tanıyabilirsiniz. 

 
Ürgüp - 5 Günlük Hava Tahmini
15 Eki Pazartesi
hafif yağmur
21,5 °C
hafif yağmur
16 Eki Salı
kapalı
18,9 °C
kapalı
17 Eki Çarşamba
orta şiddetli yağmur
20,9 °C
orta şiddetli yağmur
18 Eki Perşembe
orta şiddetli yağmur
18,5 °C
orta şiddetli yağmur
19 Eki Cuma
hafif yağmur
19,7 °C
hafif yağmur