Yolcu Sayısı
1

Kargı Otogarı

Kargı Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (364)

Adres: Orta, Çarşı Cd. No:28, 19900 Kargı/Çorum

Kargı Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Kargı Otogarı Hakkında

Kargı Otogarı

Kargı Otogarı, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Çorum iline bağlı Kargı ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin pek çok farklı noktasından Çorum - Kargı otobüs bileti satın alarak karayolu üzerinden ilçeye ulaşım sağlayabilirsiniz. Çorum - Kargı, Anadolu’nun pek çok noktası gibi binlerce yıllık bir tarihe geçmişe sahiptir. Bu nedenle Karadeniz Bölgesi’ndeki bu alan günümüzde modern yapılanmaların yanı sıra onlarca farklı tarihi ve kültürel mirasa da ev sahipliği yapmaktadır. Çorum - Kargı özellikle son dönemlerde yapılan yatırımlar ve tanıtım çalışmaları ile birlikte farklı noktalardan ziyaretçi almaya başlamış ve bu durum dolaylı olarak Çorum - Kargı Otogarı’nın yapılmasını gereklilik haline getirmiştir. Çorum - Kargı Otogarı özellikle okul tatilleri ve bayram tatilleri gibi yolcu trafiğinin yoğun olduğu dönemlerde yolcuların ihtiyaçlarını karşılamak adına son derece yoğun şekilde çalışmaktadır. Çorum - Kargı ilçesinin ekonomik faaliyetlerine bakıldığından ilçenin temel geçim kaynağının tarım olduğu görülebilir. Çorum - Kargı bağlı bulunduğu coğrafi bölge neticesinde Karadeniz iklimi ve karasal iklimin karışık olarak görüldüğü bir konumda yer alır. Buna bağlı olarak ilçede yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Çorum - Kargı otobüs bileti satın alarak Kargı Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Çorum Kalesi, Kargı Yaylası, Alacahöyük Tarihi Milli Parkı, Kybele Kabartması, Hattuşaş Antik Kenti, Şapinuva, Çorum Saat Kulesi, Çorum Müzesi, Veli Paşa Hanı, Alacahöyük Müzesi” gibi ilçenin ve şehrin gezilmesi gereken noktalarını ziyaret edebilir, Karadeniz mutfağının en harika yöresel lezzetlerini ustalarının ellerinden deneyimleyebilirsiniz.
Kargı Otogarı, Karadeniz Bölgesi’nin giderek artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına, açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, yazhaneler, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Kargı Otogarı içerisinde daha çok Karadeniz Bölgesi’ne hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ülkenin farklı noktalarına hizmet sunan ulusal çapta otobüs firmalarını da görüntüleyebilirsiniz.
Kargı Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?
Kargı Otogarı’na ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir dilerseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.

En Popüler Kargı Otobüs Firmaları

Kargı bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Kargı otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Kar Bes (Çorum Kargı) Turizm2
Lider Vip Travel1
Star Diyarbakır1
Elit Turizm1

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr