Yolcu Sayısı
1

Biga Otogarı

Biga Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Biga Otogarı Hakkında


Biga Otogarı, Türkiye’nin Ege Bölgesi’nde yer alan Çanakkale iline bağlı Biga ilçesine karayolu üzerinden seyahat edebileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin pek çok noktasından Çanakkale - Biga otobüs bileti satın alarak Aybastı Otogarına karayolu üzerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Biga, Çanakkale şehrinin denizden uzak iç kısımlarında kalan bir ilçesidir. Biga ilçesi özellikle son yıllarda gerekli tanıtım çalışmalarının artması ile birlikte ziyaretçi sayısını her geçen gün arttırmaya devam etmektedir.Çanakkale, Milli Mücadele döneminde gösterilen üstün başarıdan dolayı Türk milleti için bilhassa önemli bir merkezdir. Her yıl ülkenin farklı noktalarından ziyaretçiler savaş döneminde hayatlarını feda etmiş kahramanlarımızı anmaya gelir. Biga aynı zamanda endemik bitki türleri ve kendine has doğal güzellikleri ile de dikkat çekmektedir. Özellikle son yıllarda Ege turizmi gelişim göstermesi ile birlikte yemyeşil doğası ile ön plana çıkan Biga ilçesinin de yolcu trafiğinde bir artış göstermektedir. Biga Otogarı, özellikle bayram ve festivaller gibi yılın belirli dönemlerinde yolcu sayısını katlayan bir ulaşım merkezidir. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Çanakkale - Biga otobüs bileti satın alarak Biga Otogarına giriş yaptığınızda, “Mıhlı Çayı, Bozcaada Ayazma Plajı, Meryem Ana Kilisesi, Karabiga, Şahmelek Koyu, Yeni Zelanda Anıtı, Habbele Plajı, Sulubahçe Koyu, Akvaryum Koyu, Bozcaada Kalesi” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını keşfedebilirsiniz.
Biga Otogarı, Ege’in son yıllarda artan ziyaretçi sayısına hizmet vermek amacı ile açık ve kapalı alanları, otobüs bekleme peronları, yolcu bekleme alanları, hediyelik eşya dükkanları, yeme- içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Biga Otogarı içerisinde yalnızca çevre il ve ilçelere hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ulusal çapta hizmet sunan otobüs firmalarını da görebilirsiniz.
Biga Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Biga Otogarına ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da çevre ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabileceğiniz gibi otobüs firmanızın servis imkanlarından da yararlanabilirsiniz.
Biga Otogarı Adresi : Sakarya Mh. 17200 Biga/Çanakkale

En Popüler Biga Otobüs Firmaları

Biga bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Biga otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Pamukkale Turizm22
Balıkesir Uludağ Turizm7
Balıkesir Uludağ Vip7
Biga Kale Turizm5
Metro Turizm5

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr