Yolcu Sayısı
1

Biga otobüs bileti

Biga Otobüs Bileti

En popüler Biga otobüs rotaları

Biga otobüs bileti fiyatları, Biga otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Biga otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
BandırmaBiga100 TL23
BursaBiga170 TL21
BalıkesirBiga200 TL13
İzmirBiga340 TL13
GebzeBiga430 TL10

Biga otogarı

  • Biga(286)

Biga otobüs biletleri

Ülkemizin tarihi açısından sonra derece önemli bir yere sahip olan Çanakkale’nin özellikle Biga ilçesi son zamanların en çok merak edilen içlerinin başında geliyor. Bunun en büyük nedeni ise içinde tarihe ait birçok yeri ve kalıntıyı bulundurması olarak dikkat çekiyor.

Özellikle tarih sahnesinde yer aldığı savaşların oldukça fazla olması bu kentin ne kadar önemli ve gezilmesi gereken bir yer olduğunu gözler önüne seriyor. Özellikle bu konuda sizlere ilk önerimiz Parion Antik Kenti’ni söylemek isteriz.Bu kentin bugüne kadar ayakta kalması son derece önemli bir yerdir. İçinde bulundurduğu sarayları ,tapınakları, su kemerleri ve birçok antik tiyatrosu ile her yıl yüz binlerce yabancı turistin akın ettiği bu kent özellikle son zamanlarda oldukça fazla dikkat çekmeye başladı.Truva savaşlarının yaşandığı bu şirin ilçemizde o döneme ait eserlerin hiçbir tarihi dokusu bozulmadan günümüze kadar gelmesi dikkatlerden kaçmıyor. Gelen turistlerin en çok ilgi gösterdiği ise antik tiyatro alanı oluyor. Zamanın burada gladyatörlerin savaşlarını verdiği bu alanlarda halen bazı kalıntılar yapılan arkeolojik kazılar sonucunda ortaya çıkmaya devam ediyor. Bu kalıntıları son derece tizi çalışma sonuncunda oluşturulan müzede sergileyen Biga ilçesi bu yüzden tüm dikkatleri üzerine çekmektedir.

Bun kent dışında Biga’da Biga çayı ve Kara Biga doğal güzellikleri en çok merak edilen ve en çok gezilen yerlerin başında gelmektedir. Hemen Biga otobüs bileti alın ve bölgeyi daha yakından görün!


neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr