Yolcu Sayısı
1

Dalyan Otogarı

Dalyan Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (252) 692 51 03 - 692 39 39

Adres: Beşköprü Mahallesi, 48600 Ortaca/Muğla

Dalyan Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Dalyan Otogarı Hakkında

Ortaca Otogarı, Türkiye’nin Muğla iline bağlı Ortaca ilçesi içerisinde yer alan ve huzur dolu bir tatil beldesi olarak bilinen Dalyan’a giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Muğla, Türkiye’nin her yıl yurt içerisinde ya da yurt dışından milyonlarca insanı ağırlayan bir ili olmak ile beraber, eşsiz doğal güzellikleri ziyaretçileri kendisine çekmeyi başaran Dalyan beldesi turizm alanında etkili olduğu gibi Ortaca Otogarı ile karayolu üzerinden Fethiye ve Marmaris gibi diğer turizm merkezlerine de kolay ulaşım sağlamaktadır. Ortaca Otogarı, küçük bir otogar olmasına karşın özellikle bu bölge içerisinde yaz sezonunda yaşanılan trafik yükünün çözüme kavuşturulmasında rol oynamaktadır. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Dalyan otobüs bileti alarak Ortaca Otogarına giriş yaptığınızda, “İztuzu Plajı, Kaunos Antik Kenti, Kaunos Kral Mezarları, Radar Tepesi, Kargıcak Koyu, Sülüngür Gölü, Köyceğiz Sığla Ormanı, Yuvarlak Çay, Sultaniye Kaplıcası, Ekincik Koyu” gibi beldenin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.

Ortaca Otogarı, Muğla şehrine bağlı olmak ile birlikte Dalyan beldesine 12 km’lik bir yakınlıkta yer alır ve yaklaşık 15 dakikalık bir minübüs yolculuğu sonrasında rahatlıkla Dalyan’a ulaşım sağlamak mümkündür. Ortaca Otogarı üzerinden geliş ve gidişler için yapılacak 15 dakikalık yolculuklarda Türkiye’nin farklı noktalarından Ortaca Otogarı üzerinde sefer düzenleyen otobüs firmalarının servis imkanlarından yararlanmak gerekir. Muğla’nın en ünlü turizm alanlarından biri olan Bodrum ise Dalyan’a yaklaşık 193 km’lik bir mesafede bulunmaktadır. Dalyan’a ulaşmak için Bodrum içerisinde hareket eden minübüsleri kullanmanız gerekmektedir. Ortaca Otogarına ulaşım sağlamak için ise en çok tercih edilen yöntem İzmir üzerinden sefer düzenleyen otobüslerdir. Aynı zamanda Kütahya üzerinden sefer düzenleyen otobüsler de Ortaca Otogarına ulaşım sağlar. Ortaca Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Metro, Kamil Koç, Pamukkale” gibi otobüs firmaları yer almaktadır.

Ortaca Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Ortaca Otogarına ulaşım sağlamak için otobüs firmalarının servis imkanlarından yararlanmanız ya da şehir içerisinde hareket eden minübüs seferlerini kullanmanız gerekir.

Beşköprü Mahallesi, 48600 Ortaca/Muğla

(0252) 692 5103 - 692 3939


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr