Yolcu Sayısı
1

Kuşadası Otogarı

Kuşadası Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (256) 6143981

Adres: İkiçeşmelik, Garaj Cad. No:15, 09400 Kuşadası/Aydın

Kuşadası Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Kuşadası Otogarı Hakkında

Kuşadası Otogarı, Türkiye’nin Ege Bölgesi’nde yer alan Aydın iline bağlı Kuşadası’na karayolu üzerinden seyahat edebileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin farklı noktalarından Aydın - Kuşadası otobüs bileti satın alarak karayolu üzerinden ilçeye ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolculuğunuz otogar üzerinde son bulacaktır. Dilerseniz buradan hareket eden minibüs ve otobüs seferlerini kullanarak şehir merkezine ya da civar ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu bölge Türkiye’nin ilk turizm merkezlerinden bir tanesidir. Doğal güzellikler bakımından son derece zengin olan bu bölgede turizmin gelişimi 1960’lara dayanmaktadır. İlk kruvaziyer gemilerini ağırlayan bölge olan Kuşadası özellikle yaz aylarında gelen ziyaretçileri ile birlikte nüfusunu 2 milyona kadar çıkarmaktadır. Bu denli yüksek bir nüfusun karayolu ulaşımında olan trafik yükünü Kuşadası Otogarı karşılamaktadır. Kuşadası, Aydın merkez ilçe olan Efeler’e 71 km, İzmir’ 90 km, Bodrum ve Çeşme ilçelerine 157 km uzaklıkta yer alır. Çevresinde yer alan bu önemli yerleşim merkezlerine olan uzaklığı Kuşadası Otogarını önemli bir geçiş noktası konumuna getirir.

Kuşadası Otogarı merkezi bir konumda yer aldığı için ulaşım sağlaması oldukça kolaydır. Turizm alanında bu denli gelişim sağlamış bölgenin ulaşım ihtiyacını karşılamak için özellikle yaz aylarında otogar üzerinde onlarca otobüs firması oldukça fazla sayıda sefer düzenlemektedir. Kapladığı alan bakımından küçük olan Kuşadası Otogarı, yeme - içme alanları, hediyelik eşya dükkanları, kullanıcı bekleme alanları, otobüs bekleme peronları gibi alanlardan oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Otogar alanı küçük olmasına karşın terminal üzerinden gerçekleşen otobüs seferlerini karşılayacak kapasitedir. Hem ulusal çapta hizmet sunan otobüs firmaları hem de yerel otobüs firmaları Kuşadası Otogarı üzerinden hareket etmektedir. Ege Bölgesi içerisinde hizmet sunan otobüs firmalarını otogar içerisinde sıklıkla görebilirsiniz.

Kuşadası Otogarı Üzerinden Hangi Otobüs Firmaları Hareket Ediyor?

Türkiye’nin farklı noktalarından Kuşadası Otogarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Kamil Koç, Metro, Ulusoy, Varan Turizm, Pamukkale Turizm, Nilüfer, Anadolu Ulaşım, Truva, Aydın Turizm, Efe Tur, Kuşadası Koop, Aydın Koop” gibi firmaları görebilirsiniz. Bu firmalardan dilediğiniz yöne otobüs bileti alabilirsiniz.

Kuşadası Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Kuşadası Otogarı merkezi bir konumda yer aldığı için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden otobüs seferlerini kullanarak rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Dilerseniz firmaların servis imkanlarından da yararlanabilirsiniz.

İkiçeşmelik, Garaj Cad. No:15, 09400 Kuşadası/Aydın

(0256) 614 39 81

En Popüler Kuşadası Otobüs Firmaları

Kuşadası bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Kuşadası otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
İzmir Kuşadası Turizm33
Pamukkale Turizm11
Metro Turizm6
Balıkesir Uludağ Turizm4
Güney Akdeniz Seyahat4

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr