Yolcu Sayısı
1

Hopa Otogarı

Hopa Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Hopa Otogarı Hakkında


Hopa Otogarı, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde Artvin iline bağlı Hopa ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin pek çok noktasından Artvin - Hopa otobüs bileti satın olarak ilçeye karayolu üzerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Karadeniz Bölgesi, temiz havası, ormanları, eşsiz doğası ile dikkat çeken seyahat noktalarından bir tanesidir. Anadolu geçmişi boyunca köklü bir tarih oluşturmuştur. Karadeniz Bölgesi de Anadolu’nun diğer bölgeleri gibi köklü tarihi boyunca oldukça farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Artvin - Hopa ilçesi de Anadolu’nun bu geçmişe uzanan yolculuğundan faydalanmış ve günümüzde modern şehir yapısının içerisinde geçmişinden kalan tarihi ve kültürel değerleri harmanlayarak sergileyen bir yer konumuna gelmiştir. Anadolu’nun bu denli köklü bir tarihe sahip olması Karadeniz Bölgesi’nin haliyle Artvin - Hopa’in dünyanın farklı noktalarından gelen ziyaretçileri ağırlamasına neden olmuş bu durum da artan yolcu sayısı ile birlikte Hopa Otogarı’nın gerekliliğini ortaya çıkarmıştır. Artvin - Hopa bağlı bulunduğu coğrafyanın bir neticesi olarak Karadeniz ikliminin tipik özelliklerini göstermektedir. Buna bağlı olarak ilçede yazları sıcak ve yağışlı, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Artvin - Hopa temel ekonomik faaliyetine bakıldığında tarım faaliyetlerinin ön planda olduğu görülmektedir. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Artvin - Hopa otobüs bileti satın alarak Hopa Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Şavşat Karagöl, Borçka Karagöl, Menşuna Şelalesi, Macahel, Papart Vadisi, Hatila Vadisi, Kafkasör Yaylası, Maral Şelalesi, Atabarı Kayak Merkezi” gibi ilçenin ve şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilir Karadeniz Bölgesi’nin en harika yöresel lezzetlerini ustalarının ellerinden deneyimleyebilirsiniz.
Hopa Otogarı, Karadeniz Bölgesi’nin giderek artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına, açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, yazıhaneler, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Hopa Otogarı içerisinde daha çok Karadeniz Bölgesi’ne hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ülkenin farklı noktalarına hizmet sunan ulusal çapta otobüs firmalarını da görüntüleyebilirsiniz. Artvin - Hopa Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Metro Turizm, Alİ Osman Ulusoy, Lüks Karadeniz Seyahat, Lüks Artvin Seyahat, Golden Turizm, Artvin Ses Seyahat, Lüks Yalova Seyahat, Prenskale Seyahat, Öz Has Bingöl, Yeşil Artvin Ekspres” gibi otobüs firmalarını görebilirsiniz.
Hopa Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?
Hopa Otogarı’na ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir dilerseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.
Hopa Otogarı Adresi : Sundura, 08600 Hopa/Artvin

En Popüler Hopa Otobüs Firmaları

Hopa bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Hopa otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Prenskale Turizm8
Ali Osman Ulusoy5
Yeşil Artvin Ekspres4
Öz Elazığlılar4
Öz Diyarbakır Seyahat3

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr