Yolcu Sayısı
1

Mecitözü Otogarı

Mecitözü Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Mecitözü Otogarı Hakkında


Mecitözü Otogarı, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Çorum iline bağlı Mecitözü ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin farklı noktalarından Çorum - Mecitözü otobüs bileti satın alarak ilçeye karayolu üzerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Karadeniz Dünya genelinde ünlü olduğu doğal güzellikleri ile özellikle son zamanlarda farklı ülkelerden seyahatseverlerin dikkatini çekmeye başlamıştır. Karadeniz turizminin giderek popüler hale gelmesi ile birlikte Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Çorum - Mecitözü’in ve dolayısı ile Mecitözü Otogarı’nın da ziyaretçi sayısı artış göstermiştir. Yolcu sayısında yaşanılan bu artış Mecitözü Otogarı’nın da daha yoğun bir şekilde çalışmasına neden olmuştur. İçerisinde yer aldığı coğrafi bölgenin bir neticesi olarak Mecitözü ilçesinde Karadeniz ikliminin tipik özellikleri görülür. Buna bağlı olarak Mecitözü’de yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Mecitözü Otogarı üzerinden Mecitözü ilçesine gelen yolcular, ilçenin temel ekonomik faaliyetlerine baktığından tarım işçiliğinin önde geldiğini görebilirler. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Çorum - Mecitözü otobüs bileti satın alarak Mecitözü Otogarına giriş yaptığınızda, “Çorum Kalesi, Kargı Yaylası, Alacahöyük Tarihi Milli Parkı, Kybele Kabartması, Hattuşaş Antik Kenti, Şapinuva, Çorum Saat Kulesi, Çorum Müzesi, Veli Paşa Hanı, Alacahöyük Müzesi” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilir aynı zamanda seyahatiniz sırasında Karadeniz Mutfağının en harika yöresel lezzetlerini ustalarının ellerinden deneyebilirsiniz.
Mecitözü Otogarı, Karadeniz Bölgesi’nin giderek artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına, açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, yazıhaneler, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Mecitözü Otogarı içerisinde daha çok Karadeniz Bölgesi’ne hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ülkenin farklı noktalarına hizmet sunan ulusal çapta otobüs firmalarını da görüntüleyebilirsiniz.
Mecitözü Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?
Mecitözü Otogarına ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir dilerseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.
Mecitözü Otogarı Adresi : Tutluk Mah. 19700 Mecitözü/Çorum

En Popüler Mecitözü Otobüs Firmaları

Mecitözü bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Mecitözü otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Tokat Seyahat7
Topçam Turizm6
Lüks Yeşil Erçiş Seyahat2
As Vanyolu Seyahat1
Lider Vip Travel1

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr