Yolcu Sayısı
1

Ulukışla Otogarı

Ulukışla Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Ulukışla Otogarı Hakkında


Ulukışla Otogarı, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Niğde iline bağlı Ulukışla ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin farklı noktalarından Niğde - Ulukışla otobüs bileti satın alarak ilçeye karayolu üzerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. İç Anadolu Dünya genelinde ünlü olduğu doğal güzellikleri ile özellikle son zamanlarda farklı ülkelerden seyahatseverlerin dikkatini çekmeye başlamıştır. İç Anadolu turizminin giderek popüler hale gelmesi ile birlikte İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Niğde - Ulukışla ilçesinin ve dolayısı ile Ulukışla Otogarı’nın da ziyaretçi sayısı artış göstermiştir. Yolcu sayısında yaşanılan bu artış Ulukışla Otogarı’nın da daha yoğun bir şekilde çalışmasına neden olmuştur. İçerisinde yer aldığı coğrafi bölgenin bir neticesi olarak Ulukışla ilçesinde İç Anadolu ikliminin tipik özellikleri görülür. Buna bağlı olarak Ulukışla ilçesinde yazları ılık ve yağışlı, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Ulukışla Otogarı üzerinden Ulukışla ilçesine gelen yolcular, ilçenin temel ekonomik faaliyetlerine baktığından tarım işçiliğinin önde geldiğini görebilirler. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Niğde - Ulukışla otobüs bileti satın alarak Ulukışla Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Nide Alaaddin Cami, Niğde Kayardı Bağları, Köşk Höyük, Tyana Ören Yeri, Kuş Kayası Kaya Mezarları, Niğde Kalesi, Eski Gümüş Manastırı, Constentinus ve Helena Kilisesi, Göllüdağ, Cumbar Vadisi” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilir aynı zamanda seyahatiniz sırasında İç Anadolu Mutfağı’nın en harika yöresel lezzetlerini ustalarının ellerinden deneyebilirsiniz.
Ulukışla Otogarı, İç Anadolu Bölgesi’nin giderek artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına, açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, yazıhaneler, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Ulukışla Otogarı içerisinde daha çok İç Anadolu Bölgesi’ne hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ülkenin farklı noktalarına hizmet sunan ulusal çapta otobüs firmalarını da görüntüleyebilirsiniz.
Ulukışla Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?
Ulukışla Otogarı’na ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir dilerseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.
Ulukışla Otogarı Adresi : 51900 Ulukışla/Niğde

En Popüler Ulukışla Otobüs Firmaları

Ulukışla bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Ulukışla otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Cizre İtimat Turizm1

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr