Yolcu Sayısı
1

Kayseri Otogarı

Kayseri Otogarı

Kayseri Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (352) 327 45 00

Adres: Şeker Mah. Osman Kavuncu Bulv. 38080 Kocasinan/ Kayseri

Kayseri Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Kayseri Otogarı Hakkında

Kayseri Otogarı, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nin güney kısmında yer alan Erciyes Dağı’nın eteklerine kurulmuş, Kayseri iline giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. İç Anadolu Bölgesinde Ankara ve Konya illerinden sonra üçüncü büyük il olan şehir karayolu ulaşımı açısından önemli bir noktada yer almaktadır. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Kayseri otobüs bileti alarak Kayseri Otogarına giriş yaptığınızda, “Kapuzbaşı Şelalesi, Ağırnas Yeraltı Şehri, Kayseri Atatürk Evi, Deverenk Vadisi, Şeker Gölü, Göreme Harabeleri, Karamustafa Paşa Külliyesi, Bayramhacı Kaplıcası, Güllük Cami, Barsama Vadisi” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.

Kayseri, İç Anadolu Bölgesinin en önemli yerleşim merkezlerinden bir bu nedenle yolcu trafiği de fazla olan bir şehir. Kayseri, uzun yıllar boyunca eski bir otogar kullanmak durumunda kaldığından üzerine düşen yolcu trafiği yükünü karşılamkta zorluk çekiyordu. Ancak giderek artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına 2000’li yılların ortalarından Kayseri’de geniş bir alan üzerinde yeni Kayseri Otogarı hizmete sunuldu. Yeni Kayseri Otogarı 12 bin metrekaresi kapalı olmak üzere toplamda 80 bin metrekare alan üzerine kurulmuştur. Yeni Kayseri Otogarı içerisinde yer alan otobüs peronları ilerleyen yıllarda ihtiyacın artması durumunda yeni eklemeler yapılacak şekilde tasarlanmıştır. İç Anadolu Bölgesinin bu önemli ulaşım noktasında, Kayseri Otogarında civar bölgelere sefer düzenleyen yerel otobüs firmalarının yanı sıra ulusal çapta hizmet sağlayan otobüs firmalarını da görebilirsiniz.

Kayseri Otogarı Üzerinden Hangi Otobüs Firmaları Hareket Ediyor?

Kayeri Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Süha Turizm, Metro Turizm, RH Turizm, Öz Sivas Seyahat, Kent Turizm, Lider Adana, Hedef Turizm, Safa Kent Turizm, Tokat Yıldızı, Yeni Aksaray, Yeni Adana Turizm, Esadaş Turizm, Ulusoy Turizm, Vangölü Turizm, Elazığ Hazar Turizm, Elazığ Murat Turizm, Lüks Kahramanmaraş Turizm, Öz Elbistan, Ak Turizm” gibi otobüs firmaları yer almaktadır.

Kayseri Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Osman Kavuncu Bulvarı üzerinde yer alan Kayseri Otogarına ulaşım sağlamak için kendi aracınız ile hareket edebilir ya da şehir merkezinden kalkan toplu taşıma araçlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezinden tranvay kullanarak, Selimiye Durağında inebilir, buradan 500 metre kadar yürüyerek otogara ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şeker Mah. Osman Kavuncu Bulv. 38080 Kocasinan/ Kayseri

(352) 327 45 00

En Popüler Kayseri Otobüs Firmaları

Kayseri bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Kayseri otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Süha Turizm33
Metro Turizm28
Ali Osman Ulusoy17
As Adana Seyahat16
VanGölü Turizm12

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr