İstanbul Kayseri Otobüs Bileti

İstanbul Kayseri Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 55,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 772 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 11sa 2dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 24 firma sefer düzenlemektedir. İstanbul Kayseri arası giden otobüs firmaları ortalama 133 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Medine Turizm firmasıdır.

İstanbul Kayseri bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla İstanbul Kayseri bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. İstanbul Kayseri otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

İstanbul Kayseri Otobüs Biletleri

İstanbul Kayseri otobüs bileti mi aradınız? İstanbul Kayseri otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Kayseri, İç Anadolu’nun büyük ve tarihi şehirlerinden biridir. Erciyes Dağı bütün heybetiyle buradan görünmektedir. Halıcılığı ve pastırmasıyla meşhurdur.

Kayseri’nin tarihi de Hititler’le başlamaktadır. Kültepede MÖ 2. yüzyıldan kalma Hititler’e ait eserler bulunmuştur. Bu şehri Sümerlerin kurduğu da söylenmektedir. Babilliler ve Asurlular bu bölgeye hakim olmuşlardı. MÖ 380 tarihinde Kayseri ve yöresinde Kapadokya Krallığı kurulmuştu. Miladi birinci yüzyılda ise Romalıların egemenliği altına girmiştir. Bu zamanda Kayseri’nin güney batısında Mazaca adlı bir şehir vardı. Bir aralık Arap akımlarına maruz kaldı. Kayseri’yi 1071’de Kutalmış oğlu Süleyman Şah fethetmiştir. Selçuklular zayıflayınca Moğol idaresine geçmiş, Eretna Beyliği buraya hakim olmuştur. Yavuz Sultan Selim ile Kayseri Osmanlı mülküne katıldı.

Kültepe veya Karahöyük Harabeleri Kayseri’ye 22 kilometre mesafededir. Burada yapılan kazılarda Hititler’e ait birçok eserler çıkmıştır. Burada bir de Asur şehri olan Kanış vardır. MÖ VIII. yüzyılda kurulmuştur. Eski Kayseri Kültepe’de idi. Kule kalıntıları, suyolları, kayalar üzerinde yazılar vardır. Kültepe harabelerinde birçok tarihi eser bulunmuştur. Bunların elbiseleri, uzun manto, uzun başlık ve kıvrık pabuç şeklindedir.

Kayseri’nin 78 kilometre güneyinde bulunan Fraktin harabelerinde de Hititler’e ait birçok değerli eser bulunmuştur. Yazılı Kaya adıyla anılan yerde kabartma resimler ve hiyeroglif Hitit yazıları vardır. Ayrıca İmam Kulu tarafında büyük bir kayaya kabartmalar ve yazılar yapılmıştır. Zemlika Köyü’ndeki Hitit Kartalı iki metre uzunluğundadır. Bu bir zafer anıtı idi. Günümüzde Kayseri Müzesi’ndedir.

Karum, Kayseri civarında bulunan bir şehirdir. Asurluların, belki de daha önce Sümerlerin ticaret yaptıkları yerdi. Asurlulara ait eserler bulunmuştur. Daha sonra buraya Hititler yerleşmişlerdir. Bunlara ait 75.000 tablet bulunmuştur. Bu eserler müzeye gönderilmiştir.
 
İstanbul-Kayseri otobüs yolculuğunuzu en keyifli biçimde sürdürmek için ihtiyacınız olan tek şey gezme isteği ve yemek aşkı. Kayseri’de tarihi eserler, doğal güzellikler, şehir mimarisi size unutamayacağınız bir güzellik sunar. Tarihi ve doğasıyla olduğu kadar lezzetleriyle de etkileyici olan Kayseri’de mutlaka pastırmalı burger, kavurma ve mantıyı tatmanızı öneririz. 
Otobüs yolculuğunun en önemli avantajı ekonomik olmasıdır. İstanbul-Kayseri yolculuğunuzun için en uygun fiyatlı otobüs biletini ancak farklı otobüs işletmelerinin seferlerini inceleyerek öğrenebilirsiniz. NeredenNereye.com’dan yararlanarak belirlediğiniz tarihlerde İstanbul’dan Kayseri’ye seferleri olan tüm otobüs firmalarının tekliflerini alabilir ve size uygun otobüs seyahatini kolayca planlayabilirsiniz. 
İstanbul Kayseri otobüs bileti mi aradınız? İstanbul Kayseri otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz İstanbul Kayseri otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Malatya Kayısı Kent Turizm 70 TL
Öz Elbistan 80 TL
Lider Elbistan 80 TL
Medine Turizm 80 TL
Medine Turizm 80 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Harem Otogarı
Alibeyköy Otogarı
Esenler Otogarı
  Kayseri Hakkında
Nüfus:
1,295,355
Yüzölçümü:
17.109,33 km²
Plaka:
38
Telefon kodu:
(352)
Otogar:
Kayseri Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.