Adana Kayseri Otobüs Bileti

Adana Kayseri Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 40,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 333 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 2sa 49dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 9 firma sefer düzenlemektedir. Adana Kayseri arası giden otobüs firmaları ortalama 10 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Süha Turizm firmasıdır.

Adana Kayseri bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Adana Kayseri bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Adana Kayseri otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Adana Kayseri Otobüs Biletleri

Adana Kayseri otobüs bileti mi aradınız? Adana Kayseri otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yüzölçümü 16.537 km2 olan Kayseri ili kuzeyde Yozgat ve Sivas, doğuda gene Sivas ve Kahramanmaraş, güneydoğu ve güneyde Adana, güneybatıda Niğde, batıda da Nevşehir illeriyle çevrilidir.

İç Anadolu düzlüklerinin güneydoğu ucunda yer alan ilin yüzey şekilleri bir sönmüş yanardağ kütlesi, iki dağ sırası ile bunların arasındaki plato ve çöküntü alanlarından oluşur. İlin ve İç Anadolu Bölgesi’nin en yüksek kütlesi olan Erciyes Dağı bir sönmüş yanardağ artığıdır. Orta kesimdeki Süveğen Dağı (1.968 m), Aygörmez Dağı (2.223 m) ve Hınzır Dağı (2.641 m) güneybatı-kuzeydoğu doğrultusunda uzanır. Doğuda bu dağlara koşut olarak uzanan Tahtah Dağlan Orta Toroslar’ın bir kolunu oluşturur. Tahtah Dağları’nın il sınırları içindeki en yüksek noktalar Bakır Dağı (2.721 m), Bey Dağı (3.075 m), Soğanlı Dağı (2.925 m), Dumanh Dağı (2.873 m) ve Gövdeli Dağı’nın Sandıklıdere Tepesidir (2.601 m). Kuzeyde Akdağ, güneydoğuda Dibek ve Binboğa dağlan, güneyde de Aladağlar ve topraklarına sokulur. Bu dağ sıralanılın kuzey kesiminde yer alan Uzunyayla’nm büyük bölümü il sınırlan içindedir. İl toprak- lanrun kuzeydoğu kesimini kaplayan Uzun- yayla Zamantı Irmağı’nm başlangıç kollannın açtığı vadilerle derin biçimde yanlmıştır. İlin öteki önemli platolan Kızıhrmak çevresindeki Sultan Sekisi ve Anarat düzlükleridir.

İlin başlıca akarsulan Kızılırmak de kollarından Sarımsaklı (Bünyan) Çayı ve Zamantı İrmağadır. Kızılırmak ilin kuzey kesiminde kuzeydoğu-güneybatı doğrultusunda Yozgat sınırına karşıt olarak akar. Bünyan’ın doğusundaki dağlık yöreden kaynaklanan ve menderesler çizerek Kayseri kentinin kuzeyinde batıya yönelen Sarımsaklı Çayı Beydeğirmeni köyü yakınlarında Kızılırmak’a katılır. Uzun- yayla’dan kaynaklanan Zamantı Irmağı kabaca kuzeydoğu-güneybatı doğrultusunda akarak il sınırları dışında Sanz’ın kuzeyinden doğan Göksu Irmağı de birleşir ve Seyhan İrmağını oluşturur.

Erciyes Dağı’nın güney ve güneybatısında yer alan Deveü Ovası kapalı havza niteliğinde bir çöküntü alanıdır. Çevredeki dağlardan gelen sular ovanın orta kesiminde sığ göl ve bataklıklar oluşturur. Kilometrelerce genişliğindeki bu su birikintileri Sultansazlığı ve Yay Gölü adlanyla andır. İldeki önemli göllerden biri de Palas Ovası’nda yer alan ve bir bölümü gene sazlıklar ile bataklıklardan oluşan Tuzla Gölü’dür. Dağların yüksek kesimlerinde bazı küçük göller vardır. İlin bir başka önemli ovası olan Kayseri Ovası çevresindeki bataklıklar kurutularak tarıma açılmıştır. İldeki yapay göller Ağcaşar, Akköy, Kovah ve Sarımsaklı baraj gölleridir.

 Kayseri epeyce sert bir karasal iklimin etkisi altında kalır. Gün içinde ve mevsimler arasında sıcaklık farkları yüksektir. Yazlar sıcak, kışlar soğuk, donlu ve kar yağışlı geçer. Yüksek kesimler, özellikle Erciyes Dağı eylül sonundan mayısa değin kar altında kalır. Il merkezinde yerin karla örtülü olduğu ortalama süre bir aydan fazladır. Kayseri kentinde ölçülen en düşük hava sıcaklığı -31,4°C (18 Ocak 1972), en yüksek hava sıcaklığı 40.7°C (30 Temmuz 1957) ve yıllık ortalama sıcaklık 10,8°C’dir. En çok ilkbaharda, en az da yazın yağış alan ilde yıllık ortalama yağış miktan 372 mm’dir
Tüm Akdeniz şehirlerinde hissedebileceğiniz güneşin sıcaklığının hakim olduğu Adana’dan, Doğu Anadolu taş mimarisi ve çetin kışın verdiği etkileyici sertliğin hissedildiği Kayseri’ye otobüsle gitmek için aradığınız otobüs bileti NeredenNereye.com’da!
Dünya’nın en güzel ve en etkileyici manzaralarından birine sahip olan Kapadokya bölgesine çok yakın olan Kayseri, Anadolu Selçuklu ve Beylikler dönemine ait taş eserlerle dikkat çeken bir şehir. Ayrıca Ermeni mimarisinin en ilginç örneklerini de Kayseri’de görmek mümkün. Adana’dan Kayseri’ye otobüs bileti alırken NeredenNereye.com’un size sunacağı onlarca firma, fiyat ve konfor seçeneklerinden kolayca seçim yapabilirsiniz. Üstelik sistemden otobüs bileti almak, sadece 2 adımda gerçekleşiyor. Böylece otobüs işletmesinin bilet satış ofisine giderek zaman kaybetmenize ya da telefonla rezervasyon yaparak biletiniz için endişelenmenize hiç gerek yok.
Adana Kayseri otobüs bileti mi aradınız? Adana Kayseri otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Adana Kayseri otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Esadaş 45 TL
Iğdırlı Turizm 50 TL
Öz Sivas Seyahat 50 TL
Turay Turizm 50 TL
Tokat Seyahat 50 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Adana Hakkında
Nüfus:
2,149,260
Yüzölçümü:
14.045,56 km²
Plaka:
01
Telefon kodu:
(322)
Otogar:
Adana Otogarı
  Kayseri Hakkında
Nüfus:
1,295,355
Yüzölçümü:
17.109,33 km²
Plaka:
38
Telefon kodu:
(352)
Otogar:
Kayseri Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.