Kayseri İstanbul Otobüs Bileti

Kayseri İstanbul Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 70,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 772 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 10sa 41dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 27 firma sefer düzenlemektedir. Kayseri İstanbul arası giden otobüs firmaları ortalama 88 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Medine Turizm firmasıdır.

Kayseri İstanbul bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Kayseri İstanbul bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Kayseri İstanbul otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Kayseri İstanbul Otobüs Biletleri

Kayseri İstanbul otobüs bileti mi aradınız? Kayseri İstanbul otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Ayasofya Hamamı, Sultanahmet Meydanı’nda, Ayasofya'nın karşısında yer alır. 1556'da. Kanuni Sultan Süleyman’ın hasekisi Hürrem Sultan tarafından Mimar Sinan'a yaptırıldı. Tüm bölümlerinin bir eksen üzerinde dizildiği değişik planıyla dikkati çeker.

Beyazıt Hamamı, Beyazıt’ta Ordu Caddesi’nin başında yer alır. 1501-1506 yılları arasında yapılan Beyazıt II Külliyesi’nin bir parçasıdır. Halk arasında Patrona Halil Hamamı olarak da bilinen yapı çifte hamam planlı, haç biçimi eyvanlı ve köşe hücrelidir.

Cağaloğlu Hamamı, Cağaloğlu’nda Yerebatan yakınında yer alır. Sultan Mahmut I tarafından 1740’ta Ayasofya Kütüphanesi’ne vakıf olarak yaptırılan hamam, çifte hamam planında ve Barok üsluptadır. Halen kullanılan yapı İstanbul’un en büyük hamamlarından biridir.

Kayseri İstanbul otobüs bileti veya İstanbul Kayseri otobüs bileti www.neredennereye.com’da! Kayseri İstanbul arası güzergah sorgulaması yaptığınızda karşınıza Kayseri tur şirketleri yani Kayseri’ye giden otobüs firmaları çıkacaktır!

Çemberlitaş Hamamı, Çemberlitaş Sütunu’nun karşısında yer alır. Sultan Selim Il’in eşi Nurbanu Sultan tarafından Eski Valide Camisi Vakfı için Mimar Sinan'a yaptırıldı. Büyüklüğü ve süslemeleriyle çifte hamamlar arasında dikkati çeken yapının kadınlar bölümü yol genişletme çalışmaları sırasında yıkıldı. Erkekler bölümü halen kullanılmaktadır.

Mahmut Paşa Hamamı, Eminönü'nde Kapalıçarşı’ya çıkan Mahmutpaşa Yokuşu’nda yer alır. Sadrazam Mahmut Paşa tarafından 1466'da Mimar Sinan’a yaptırılan hamam Mahmut Paşa Külliyesi'nin bir parçasıdır. Kagir kubbeli anıtsal bir yapıdır. İstanbul hamamlarının en eski ve en büyüklerinden biri olduğu gibi, hamam mimarisinin de en önemli örneklerindendir. Çifte hamam planındaki yapının kadınlar bölümü yolun genişletilmesiyle yıkıldı.

Rüstem Paşa Hamamı, Eminönü Meydanı’nın arka kesiminde Uzun Çarşı Caddesi’nin başlangıcında yer alır. 1561'de Mimar Sinan tarafından inşa edildi. Rüstem Paşa Külliyesi'nin bir parçasıdır. Caminin güneybatısında bulunan hamamın geniş kubbesi dikkati çeker.

Kayseri İstanbul otobüs bilet fiyatları en ucuz haliyle burada! Kayseri Metro Turizm, İnci Turizm, Yeni Adana Turizm, Kent Turizm, İpek Turizm gibi firmalardan Kayseri İstanbul otobüs seferleri sorgulaması ile biletinizi alabilirsiniz!

Galata Köprüsü, İstanbul’u Beyoğlu’na bağlayan köprüdür. Boğaziçi’ni Haliç’ten ayıran bir sınır gibidir. Bir ucu Karaköy’e bağlı olduğundan Karaköy Köprüsü de denir. İlk önce buraya Fatih Sultan Mehmet tarafından saldan bir köprü yapılmıştır. Sonrasında ise ilk köprü 1844 yılında Abdülmecit tarafından ağaçtan yaptırılmıştır. 1863 yılında Kaptanıderya Ateş Mehmet Paşa (1889) tarafından yaptırılan ikinci köprü 1878 yılına kadar kullanılmıştır. Abdülaziz’in yaptırttığı üçüncü demir köprü ancak II. Abdülhamit zamanında 1878 yılında yerine konuldu. Bugünkü demir köprü ise 14 Nisan 1912 tarihinde Almanya’nın Nurenberg’teki Vrenikte Maşiner Fabriken Ogsburg fabrikasına yaptırılmıştır. 1930 yılına kadar köprüden geçiş parası olarak toplanan 10 para köprü Müruriyesi Bahriye Nezaretine verilirdi. Bu köprü, 1954 ve 1964 yıllarında onarım gördü. Köprü 237.000 altına mal olmuştur. Demir köprünün uzunluğu 462 m, orta kısımda açıklık 60 m ve parmaklıklar arası genişlik 25 m dir. Geceleri büyük gemilerin Haliç’e giriş ve çıkışı için köprü birkaç saat açılır. Diğer zamanlarda motorların geçişi için köprünün altında gözler vardır.

Boğaziçi Köprüsü, Boğaz’ın iki yakasını Beylerbeyi ile Ortaköy arasında birleştirir. 1970-1973 yılları arasında 44 ayda yapılmıştır. 29 Ekim 1973 tarihinde Cumhurbaşkanı Fahri Korutürk tarafından törenle açılmıştır. Dünyanın dördüncü, Avrupa’nın birinci köprüsüdür. 400 milyon TL’ya mal olmuştur. Uzunluğu 1074 m, eni 33.40 m, denizden yüksekliği 65 m, çevre yolu 22 km (14 km’si Rumeli, 8 km’si Asya yakasında)’dir.

Kayseri İstanbul indirimli bilet satış sitesi – NeredenNereye.com

Kayseri İstanbul otobüs bileti mi aradınız? Kayseri İstanbul otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Kayseri İstanbul otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Lüks Afşınlılar Seyahat 70 TL
Muş Yolu Turizm 70 TL
Elazığ Hazar Turizm 70 TL
Lider Muş Tur 72 TL
Öz Elazığlılar 73 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Kayseri Hakkında
Nüfus:
1,295,355
Yüzölçümü:
17.109,33 km²
Plaka:
38
Telefon kodu:
(352)
Otogar:
Kayseri Otogarı
  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Harem Otogarı
Alibeyköy Otogarı
Esenler Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.