Ankara Kayseri Otobüs Bileti

Ankara Kayseri Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 30,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 319 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 4sa 18dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 25 firma sefer düzenlemektedir. Ankara Kayseri arası giden otobüs firmaları ortalama 348 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Medine Turizm firmasıdır.

Ankara Kayseri bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Ankara Kayseri bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Ankara Kayseri otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Ankara Kayseri Otobüs Biletleri

İncesu, yüzölçümü 920 knr olan İncesu ilçesi kuzeyde Kocasinan, kuzeydoğuda Melikgazi, doğuda Hacılar, güneydoğuda Develi, güneyde Yeşilhisar ilçeleri, batıda da Nevşehir iliyle çevrilidir.

İlçe topraklan güneybatıda Hodul, güneydoğu ve doğuda da Erciyes dağlarının kuşattığı bir platoda yer alır. Bu platonun kuzey kesiminde Susuz Dağı (1.759 m) yükselir. Yörenin sularım Kızılırmak'a katılan Karasu'nun kollarından olan ve ilçeye admı veren İncesu toplar. Kızılırmak kuzeyde doğal sınır oluşturur.

Başlıca bitkisel ürünler buğday, şekerpancarı, arpa ve çavdardır. Az miktarda üzüm, elma, ayçiçeği, baklagiller ve vişne de yetiştirilir. İlçe sanayisi metalürji, metal eşya ve makine ile gıda maddeleri üretimine dayanır. Taksan Takım Tezgâhları Sanayii ve Ticaret AŞ fabrikası İncesu-Yeşilhisar karayolu kenarında yer alır. İlçede bir de konsantre meyve suyu fabrikası vardır. 19. yüzyıl sonlarında Ankara vilayetinin Kayseri sancağına bağlı bir kaza merkezi olan İncesu kasabası İncesu Vadisi’nde kurulmuş, daha sonra yamaçlara doğru yayılmıştır. Ulukışla-Kayseri demiryolu kasabanın doğusundaki İncesu istasyonundan, Niğde -Kayseri karayolu ise kasabadan geçer. Kasaba, il merkezi Kayseri’ye 26 km uzaklıktadır.

Ankara'dan Kayseri'ye gitmeyi planlıyorsanız en keyifli seçeneklerden biri lezzetli duraklarla bezeli otobüs yolculuğudur. Karasal bir Anadolu kenti olan Ankara'dan, yine karasal bir başka Anadolu şehri olan Kayseri'ye yapacağınız otobüs yolculuğu sonunda, taş binaların etkileyici mimarisi, Anadolu'da nadiren görülen Ermeni mimarisinin örnekleri, Anadolu Selçuklu döneminin en abidevi yapıları, bazılarına göre dünyanın en güzel lezzeti mantı ve çeşnili kokusu ile pastırma, sizi karşılayacak güzelliklerden sadece bir kaçı.

Erciyes'in eteklerindeki Kayseri'ye Ankara'dan otobüs bileti alacaksanız NeredenNereye.com'un otobüs firmalarını, firmaların hizmetlerini ve otobüs bilet fiyatlarını karşılaştırmalı olarak sunduğu online otobüs bileti satın alma sistemini mutlaka kullanmalısınız. NeredenNereye.com'dan Ankara-Kayseri otobüs biletinizi satın alarak zaman kazanabilir ve sadece Kayseri seyahatinizde keşfedeceğiniz güzelliklere odaklanabilirsiniz. Bu güzergah dışında sitemiz üzerinden Adana Ankara otobüs bileti de satın alabilirsiniz.

Ankara Kayseri otobüs bileti mi aradınız? Ankara Kayseri otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Ankara Kayseri otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Öz Elbistan 40 TL
Lüks Afşınlılar Seyahat 40 TL
Hedef Turizm 40 TL
Ak Aksu Turizm 40 TL
Ak Turizm 40 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Ankara Hakkında
Nüfus:
5,045,083
Yüzölçümü:
25.401,94 km²
Plaka:
06
Telefon kodu:
(312)
Otogar:
Ankara Otogarı
  Kayseri Hakkında
Nüfus:
1,295,355
Yüzölçümü:
17.109,33 km²
Plaka:
38
Telefon kodu:
(352)
Otogar:
Kayseri Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.