Yolcu Sayısı
1

Alpu Otogarı

Alpu Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Alpu Otogarı Hakkında


Alpu Otogarı, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan Eskişehir iline bağlı Alpu ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Ülkenin pek çok noktasından Eskişehir - Alpu otobüs bileti satın alarak ilçeye ve otogara kara yolu üzerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Türkiye’de ticareti yapılan önemli taşlardan biri olan lüle taşı yalnızca bu şehirden çıkarılması ile birlikte neredeyse şehir ile özdeşleşmiştir. Alpu ilçesinde yer alan eski adı ile “Sepetçi” yeni adı ile “Beyazaltın” mahallesi lüle taşının çıkarıldığı tek nokta olması nedeni ile ünlüdür ve bu nedenle ilçenin ziyaretçi sayısında özellikle belirli dönemlerinde artış göstermektedir. Buna bağlı olarak da aynı dönemde Alpu Otogarı ziyaretçi sayısında bir artış görülür. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Eskişehir - Alpu otobüs bileti satın alarak Alpu Otogarına giriş yaptığınızda, “Tarihi Odunpazarı, Odunpazarı Evleri, Porsuk Çayı ve Adalar Bölgesi, Sazova Bilim Sanat ve Kültür Parkı, Kurşunlu Cami ve Külliyesi, Atlıhan El Sanatları, Bal mumu Heykeller Müzesi, Kentpark, Eti Arkeoloji Müzesi, Şelale Park, Taşbaşı Çarşısı,Haller Gençlik Merkezi” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.
Alpu Otogarı, Eskişehir gibi ülkenin sayılı kentlerinden birinin trafik yükünü karşılamak adına açık ve kapalı alanları, yolcu bekleme bölümleri, otobüs bekleme alanları, yeme - içme mekanları, hediyelik eşya dükkanları, yazıhaneler gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Alpu Otogarı içerisinde yalnızca çevre il ve ilçelere hizmet sunan otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ulusal çapta hizmet sunan otobüs firmalarını da görebilirsiniz.
Alpu Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?
Alpu Otogarına ulaşım sağlamak için şehir merkezinden hareket eden minibüs ve otobüs seferlerini kullanabilirsiniz. Ayrıca otobüs firmanızın servis imkanlarından da faydalanabilirsiniz.
Alpu Otogarı Adresi : Fatih, 26850 Alpu/Eskişehir


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr