Yolcu Sayısı
1

Van Otogarı

Van Otogarı

Van Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (432) 216 15 31 - 216 33 33

Adres: Akköprü Mahallesi, Van Otogarı, 65030 Merkez/Van

Van Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Van Otogarı Hakkında

Van Otogarı, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan bünyesinde ülkenin en büyük gölünü barındıran Van şehrine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Van Otogarı, Doğu Anadolu Bölgesinin nüfus olarak ben büyük şehrinin karayolu üzerinden sağlanan ulaşım ihtiyacını karşılarken aynı zamanda şehre Türkiye’nin farklı noktalarından gelen ziyaretçilere de ev sahipliği yapmaktadır. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Van otobüs bileti satın alarak Van Otogarına giriş yaptığınızda, “Şeytan Köprüsü, Muradiye Şelalesi, Van Yedi Kilise, Vanadokya, Çavuştepe Kalesi, Akdamar Adası, Hurkan Köprüsü, Van Kalesi, Eski Van Ulu Cami” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.

Van Otogarı, Doğu Anadolu’nun en büyük trafik noktalarından biri olmasına karşın oldukça yetersiz kalmaktadır. Bunun nedeni şehirde meydana gelen depremlerdir. Eski Van Otogarı oldukça uzun yıllar boyunca şehrin trafik yükünü hafifletmek için faaliyet göstermiş olsa da zaman içerisinde yolcu sayısının giderek artması sonucu yetersiz kalmaya başladığından yeni Van Otogarı projesi gündeme gelmiştir. Ancak şehrin yaşamış olduğu deprem neticesinde hem eski Van Otogarı zarar görmüş hem de planlanan Yeni Van Otogarı projesi bir süreliğine rafa kaldırılmış. Oldukça zarar gören eski otogarın yerine ise geçici olarak prefabrik Van Otogarı hizmete alınmıştır ve günümüzde bu otogar halen kullanılmaktadır. Geçici olarak kullanılan Van Otogarı içerisinde çoğunluk yerel firmaları görmekle ile birlikte geniş çaplı hizmet sunan otobüs firmalarını da görebilirsiniz. Van Otogarı, otobüs bekleme alanları, büfeler, yazıhaneler, yeme - içme noktaları gibi bölümlerden oluşmaktadır.

Van Otogarı Üzerinden Hangi Otobüs Firmaları Hareket Ediyor?

Van Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Vangölü Turizm, Best Van Turizm, Star Diyarbakır, Metro Turizm, Vanyolu Seyahat, Özerçiş Seyahat, Yeni Diyarbakır Seyahat, Adıyaman Gülaras, Kanberoğlu Turizm, Has Muş Turizm, Star Hakkari Turizm, Tokat Yıldızı, Özlem Cizre Nuh, Yeşil Erçiş Seyahat” gibi otobüs firmaları yer almaktadır.

Van Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Şehir merkezine yakın bir konumda bulunan Van Otogarına kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Merkeze yakın noktalardan yaya olarak ulaşım sağlayabileceğiniz gibi şehir içinden hareket eden münibüsleri de kullanabilirsiniz. Ayrıca otobüs firmalarının servis imkanlarından da faydalanabilirsiniz.

Akköprü Mahallesi, Van Otogarı, 65030 Van Merkez/Van

(432) 223 1784

En Popüler Van Otobüs Firmaları

Van bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Van otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
VanGölü Turizm21
Best Van Turizm15
Metro Turizm8
As Vanyolu Seyahat4
Lüks Yeşil Erçiş Seyahat4

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr