Yolcu Sayısı
1

Suşehri Otogarı

Suşehri Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Suşehri Otogarı Hakkında


Suşehri Otogarı, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Sivas iline bağlı Suşehri ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin farklı noktalarından Sivas - Suşehri otobüs bileti satın alarak ilçeye karayolu üzerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. İç Anadolu Dünya genelinde ünlü olduğu doğal güzellikleri ile özellikle son zamanlarda farklı ülkelerden seyahatseverlerin dikkatini çekmeye başlamıştır. İç Anadolu turizminin giderek popüler hale gelmesi ile birlikte İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Sivas - Suşehri ilçesinin ve dolayısı ile Suşehri Otogarı’nın da ziyaretçi sayısı artış göstermiştir. Yolcu sayısında yaşanılan bu artış Suşehri Otogarı’nın da daha yoğun bir şekilde çalışmasına neden olmuştur. İçerisinde yer aldığı coğrafi bölgenin bir neticesi olarak Suşehri ilçesinde İç Anadolu ikliminin tipik özellikleri görülür. Buna bağlı olarak Suşehri ilçesinde yazları ılık ve yağışlı, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Suşehri Otogarı üzerinden Suşehri ilçesine gelen yolcular, ilçenin temel ekonomik faaliyetlerine baktığından tarım işçiliğinin önde geldiğini görebilirler. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Sivas - Suşehri otobüs bileti satın alarak Suşehri Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Divriği Ulu Cami, Sızır Şelalesi, Tödürge Gölü, Divriği Kalesi, Çaltı Çayı, Şifaiye Medresesi, Sivas Çifte Minareli Medrese, Hafik Gölü, Eğriçimen Yaylası” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilir aynı zamanda seyahatiniz sırasında İç Anadolu Mutfağı’nın en harika yöresel lezzetlerini ustalarının ellerinden deneyebilirsiniz.
Suşehri Otogarı, İç Anadolu Bölgesi’nin giderek artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına, açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, yazıhaneler, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Suşehri Otogarı içerisinde daha çok İç Anadolu Bölgesi’ne hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ülkenin farklı noktalarına hizmet sunan ulusal çapta otobüs firmalarını da görüntüleyebilirsiniz.
Suşehri Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?
Suşehri Otogarı’na ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir dilerseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.
Suşehri Otogarı Adresi: 58600 Suşehri/Sivas

En Popüler Suşehri Otobüs Firmaları

Suşehri bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Suşehri otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Ağrı Ses Turizm8
Bizim Iğdır Turizm3
VanGölü Turizm3
Aras Turizm3
Palandöken Seyahat3

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr