Yolcu Sayısı
1

Suşehri otobüs bileti

Suşehri Otobüs Bileti

En popüler Suşehri otobüs rotaları

Suşehri otobüs bileti fiyatları, Suşehri otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Suşehri otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
İstanbul (Anadolu)Suşehri80 TL32
GebzeSuşehri80 TL19
SakaryaSuşehri80 TL15
İzmitSuşehri90 TL15
KocaeliSuşehri90 TL14

Suşehri otogarı

  • Suşehri(346)

Suşehri otobüs biletleri

Suşehri, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Sivas’ın ilçelerinden bir tanesidir. İlçe bağlı bulunduğu ilin genelinden farklı olarak Karadeniz Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. İlçe tarihine bakıldığı takdirde Bakır Çağı’na kadar uzanan bir geçmişe sahip olduğunu görmek mümkündür. Özellikle bölgede yapılan arkeolojik çalışmalar dahilinde gün yüzüne çıkan eserler bunu kanıtlar nitelikler taşımaktadır. Bu bölge tarihi çizelgesi içerisinde özellikle Anadolu Selçuklu döneminde kilit nokta olmuştur. Bu nedenle döneme ait eserlere ilçe içerisinde rastlamak mümkündür. İlçe sınırları içerisinde Akşar, Eskişar, Kale köyleri sınırları içerisinde Roma ve Bizans dönemine ait eserlerin yanı sıra aynı döneme ait olan kale kalıntılarını da görmek mümkündür. Büyükgüzel ve Küçükgüzel köylerinin Roma imparatorluğunun gözde yerleşim mekanlarından biri olduğu bilinmektedir. Ayrıca bu köylerin dönemin önemli merkezlerinden biri olduğunu kanıtlayan çeşitli eserler de Sivas Müzesi içerisinde sergilenmektedir. Bu eserlerin en önemlilerinden bir tanesi Mermer Aslanbaşı’dır. Aynı şekilde Sivas Müzesi’nin dışında hükümet konağı bahçesinde de eserler sergilenmektedir.

Halen Suşehri’ne bağlı olan bir köyün Ortaçağ döneminin en önemli noktalarından biri olduğu bilinmektedir. Bu bölgenin Aşkar Ovası olarak anıldığı elde bulunan tarihi kaynaklardan anlaşılmaktadır. Bu ilçenin tam olarak Sivas iline bağlanması ile 1933 yılında gerçekleşmiştir.
Anadolu’nun buram buram tarih kokan bu nadide ilçesini daha yakından tanımak için neredennereye.com üzerinden Suşehri otobüs bileti satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr