Suşehri Otobüs Bileti

Suşehri Otobüs Bileti

Suşehri Otobüs Biletleri

 Suşehri, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Sivas’ın ilçelerinden bir tanesidir.  İlçe bağlı bulunduğu ilin genelinden farklı olarak Karadeniz Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. İlçe tarihine bakıldığı takdirde Bakır Çağı’na kadar uzanan bir geçmişe sahip olduğunu görmek mümkündür. Özellikle bölgede yapılan arkeolojik çalışmalar dahilinde gün yüzüne çıkan eserler bunu kanıtlar nitelikler taşımaktadır. Bu bölge tarihi çizelgesi içerisinde özellikle Anadolu Selçuklu döneminde kilit nokta olmuştur. Bu nedenle döneme ait eserlere ilçe içerisinde rastlamak mümkündür. İlçe sınırları içerisinde Akşar, Eskişar, Kale köyleri sınırları içerisinde Roma ve Bizans dönemine ait eserlerin yanı sıra aynı döneme ait olan kale kalıntılarını da görmek mümkündür. Büyükgüzel ve Küçükgüzel köylerinin Roma imparatorluğunun gözde yerleşim mekanlarından biri olduğu bilinmektedir. Ayrıca bu köylerin dönemin önemli merkezlerinden biri olduğunu kanıtlayan çeşitli eserler de Sivas Müzesi içerisinde sergilenmektedir. Bu eserlerin en önemlilerinden bir tanesi Mermer Aslanbaşı’dır. Aynı şekilde Sivas Müzesi’nin dışında hükümet konağı bahçesinde de eserler sergilenmektedir. 

Halen Suşehri’ne bağlı olan bir köyün Ortaçağ döneminin en önemli noktalarından biri olduğu bilinmektedir. Bu bölgenin Aşkar Ovası olarak anıldığı elde bulunan tarihi kaynaklardan anlaşılmaktadır. Bu ilçenin tam olarak Sivas iline bağlanması ile 1933 yılında gerçekleşmiştir.
Anadolu’nun buram buram tarih kokan bu nadide ilçesini daha yakından tanımak için neredennereye.com üzerinden Suşehri otobüs bileti satın alabilirsiniz. 

Suşehri - 5 Günlük Hava Tahmini
11 Ara Çarşamba
kapalı
-2,7 °C
kapalı
12 Ara Perşembe
hafif kar yağışlı
-2,2 °C
hafif kar yağışlı
13 Ara Cuma
kar yağışlı
-1,4 °C
kar yağışlı
14 Ara Cumartesi
hafif kar yağışlı
-0,6 °C
hafif kar yağışlı
15 Ara Pazar
hafif kar yağışlı
0 °C
hafif kar yağışlı