Iğdır Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (0476) 228 69 01
Adres: Emek Mahallesi, Aydoğan Cd., 76000 Iğdır Merkez/ Iğdır
Iğdır Otobüs Bileti. Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!
Iğdır Otogarı

Iğdır Otogarı

Iğdır Otogarı, Türkiye’nin doğu sınırında yer alan ve ünlü Ağrı Dağı manzarası ile dikkat çeken Iğdır şehrine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezdir. Türkiye’nin Doğu sınırında yer alan bu şehir, bulunduğu konum itibari ile kadim medeniyetlere ev sahipliği yapmış bir noktada yer almaktadır. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Iğdır otobüs bileti alarak Iğdır Otogarına geldiğinizde, “Karakale Harabesi, Meteor Göktaşı Çukuru, Selçuklu Harmandöven Kervansarayı, Ahura Harabeleri, Tuzluca Tuz Mağaraları, Koç Başlı Mezarlar, Şehit Türkler ve Mezarları ” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilir ve “patlıcan reçeli, bozbaş, katık aşı, zibilli pilav, lepeli ekşili pilav, katlet” gibi şehrin yöresel lezzetlerinin tadına bakabilirsiniz. 

Ülkenin Doğu ucunda yer alan Iğdır; yüzölçümü bakımından en küçük illerden birisidir. Şehrin en ilgi çekici noktalarının başında hiç şüphesiz Ağrı Dağı geliyor. Özellikle ülke içerisinde dağcılık ile uğraşan kesimin en çok seyahat etmeyi tercih ettiği noktaların başında Iğdır geliyor. Aynı iklimi ve tarıma elverişli koşulları ile de faaliyet gösteren il bu bakımdan yılın farklı dönemlerinde çok sayıda ziyaretçi ağırlar. Iğdır Otogarı küçük yapısına karşı kullanıcıların ve firmaların zaman geçirmesi için özel olarak tasarlanmıştır. Iğdır Otogarı içerisinde yerel ve ulusal çapta hizmet sağlayan çok sayıda otobüs firmasını görmek mümkündür. 

Iğdır Otogarı Üzerinden Hangi Otobüs Firmaları Hareket Ediyor? 

Iğdır Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Iğdırlı Turizm, Has Diyarbakır, Yeni Diyarbakır Seyahat, Öz Diyarbakır, Vangölü Turizm, Metro Turizm, Cesur Bingöl Seyahat, Has Bingöl, Star Diyarbakır, Doğuş Iğdır Turizm, Özlem Cizre Nuh, Adıyaman Gülaras, Serhat Iğdır Turizm, Star Batman, Best Van Turizm, Cizre Nuh itimat, Kanberoğlu Turizm” gibi otobüs firmaları yer almaktadır. 

Iğdır Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim? 

Iğdır Otogarı il merkezine oldukça yakın bir konumda yer almaktadır. Bu nedenle Iğdır Otogarına kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. İl içerisinden hareket eden toplu taşıma araçlarını kullanabileceğiniz gibi otobüs firmalarının servis imkanlarından da faydalanabilirsiniz. 

Iğdır Otogarı Adresi: Emek Mahallesi, Aydoğan Cd., 76000 Iğdır Merkez/ Iğdır

Iğdır Otogarı Telefon Numarası: (476) 228 69 01

Iğdır otogarı nerede? Iğdır otogarına nasıl giderim? Iğdır otogarı iletişim ve ulaşım bilgileri ile otobüs seferleri NeredenNereye.com'da!

Firma Adı Sefer Sayısı
Bizim Iğdır Seyahat 2
Ağrı Ses Turizm 1
- HEMEN SATIN AL ! -