Yolcu Sayısı
1

Iğdır Otogarı

Iğdır Otogarı

Iğdır Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (476) 228 69 01

Adres: Emek Mahallesi, Aydoğan Cd., 76000 Iğdır Merkez/ Iğdır

Iğdır Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Iğdır Otogarı Hakkında

Iğdır Otogarı, Türkiye’nin doğu sınırında yer alan ve ünlü Ağrı Dağı manzarası ile dikkat çeken Iğdır şehrine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezdir. Türkiye’nin Doğu sınırında yer alan bu şehir, bulunduğu konum itibari ile kadim medeniyetlere ev sahipliği yapmış bir noktada yer almaktadır. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Iğdır otobüs bileti alarak Iğdır Otogarına geldiğinizde, “Karakale Harabesi, Meteor Göktaşı Çukuru, Selçuklu Harmandöven Kervansarayı, Ahura Harabeleri, Tuzluca Tuz Mağaraları, Koç Başlı Mezarlar, Şehit Türkler ve Mezarları ” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilir ve “patlıcan reçeli, bozbaş, katık aşı, zibilli pilav, lepeli ekşili pilav, katlet” gibi şehrin yöresel lezzetlerinin tadına bakabilirsiniz.

Ülkenin Doğu ucunda yer alan Iğdır; yüzölçümü bakımından en küçük illerden birisidir. Şehrin en ilgi çekici noktalarının başında hiç şüphesiz Ağrı Dağı geliyor. Özellikle ülke içerisinde dağcılık ile uğraşan kesimin en çok seyahat etmeyi tercih ettiği noktaların başında Iğdır geliyor. Aynı iklimi ve tarıma elverişli koşulları ile de faaliyet gösteren il bu bakımdan yılın farklı dönemlerinde çok sayıda ziyaretçi ağırlar. Iğdır Otogarı küçük yapısına karşı kullanıcıların ve firmaların zaman geçirmesi için özel olarak tasarlanmıştır. Iğdır Otogarı içerisinde yerel ve ulusal çapta hizmet sağlayan çok sayıda otobüs firmasını görmek mümkündür.

Iğdır Otogarı Üzerinden Hangi Otobüs Firmaları Hareket Ediyor?

Iğdır Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Iğdırlı Turizm, Has Diyarbakır, Yeni Diyarbakır Seyahat, Öz Diyarbakır, Vangölü Turizm, Metro Turizm, Cesur Bingöl Seyahat, Has Bingöl, Star Diyarbakır, Doğuş Iğdır Turizm, Özlem Cizre Nuh, Adıyaman Gülaras, Serhat Iğdır Turizm, Star Batman, Best Van Turizm, Cizre Nuh itimat, Kanberoğlu Turizm” gibi otobüs firmaları yer almaktadır.

Iğdır Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Iğdır Otogarı il merkezine oldukça yakın bir konumda yer almaktadır. Bu nedenle Iğdır Otogarına kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. İl içerisinden hareket eden toplu taşıma araçlarını kullanabileceğiniz gibi otobüs firmalarının servis imkanlarından da faydalanabilirsiniz.

Emek Mahallesi, Aydoğan Cd., 76000 Iğdır Merkez/ Iğdır

(476) 228 69 01

En Popüler Iğdır Otobüs Firmaları

Iğdır bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Iğdır otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Aras Turizm7
Yeni Diyarbakır Seyahat5
Bizim Iğdır Turizm4
Öz Diyarbakır Seyahat4
Bitlis Taç3

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr