Yolcu Sayısı
1

Iğdır otobüs bileti

Iğdır Otobüs Bileti

En popüler Iğdır otobüs rotaları

Iğdır otobüs bileti fiyatları, Iğdır otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Iğdır otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
PasinlerIğdır200 TL28
HorasanIğdır200 TL27
SarıkamışIğdır200 TL27
RefahiyeIğdır350 TL16
TercanIğdır200 TL15

Iğdır otogarı

  • Iğdır(476) 228 69 01

Iğdır otobüs biletleri

Iğdır, ülkemizin en doğusunda yer almaktadır. Ağrı Dağı ile adından sıkça söz ettiren Iğdır, Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan değerli şehirlerimizden bir tanesidir. Doğuda yer almasına rağmen sahip olduğu Iğdır Ovası’nda sıcak iklim isteyen bitkiler bile yetiştirilebilmektedir. Ayrıca tarihi çok eski dönemlere kadar uzanan Iğdır’da görülmesi gereken daha pek çok yer bulunmaktadır.


Iğdır Ulaşım

Iğdır’a ulaşım daha çok karayolu ve havayolu ile sağlanmaktadır. Kentin kendisine ait bir havalimanı yoktur. Zamandan tasarruf edip uçak ile Iğdır’a gelmek isteyenler önce Kars Havalimanı’na iniş yaparlar. Oradan da karayolu ile Iğdır’a ulaşım sağlarlar. Ancak karayolu ile direk ulaşım mümkündür. Özel aracı olmayanlar için kurtarıcı niteliğinde olan Iğdır otobüs seferleri ile karayolu üzerinden oldukça rahat ve kolay bir ulaşım mümkündür. Kente yolcu taşıma hizmeti sunan Iğdır otobüs firmaları ile Iğdır otogarı içerisine kadar giderek kente ulaşım sağlayabilirsiniz. Iğdırlı Turizm, Satar Diyarbakır, Yeni Diyarbakır, Öz Diyarbakır, Has Diyarbakır, Cesur Bingöl, Has Bingöl ve Metro Turizm Iğdır’a yolcu taşıma hizmeti sunan otobüs firmaları arasındadır. Iğdır otogarı ise kent merkezine yaklaşık 1 kilometre mesafede bulunan Emek Mahallesi’nde yer almaktadır.


Iğdır Otobüs Bileti Fiyatları

Iğdır’a gitmek için öncelikle Iğdır otobüs bileti satın almanız gerekir. Iğdır ucuz otobüs bileti satın almanın en kolay ve güvenli yolu NeredenNereye.com’dan geçer. Türkiye’nin ilk online otogarı unvanıyla hizmet vermekte olan web sitemiz ve mobil uygulamamız sayesinde seyahat acentelerine gitmeye gerek kalmadan oturduğunuz yerden ucuz Iğdır otobüs bileti satın alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler ise oldukça kısa ve basittir. Öncelikle web sitemizi ziyaret etmeniz ya da mobil uygulamamızı indirmeniz gerekir. Sonrasında ana sayfa üzerinde yer alan arama bölümünden hareket edeceğiniz ili ve varış yeriniz olan Iğdır’ı seçip ardından tarih belirlemesi yapmalısınız. Bu bilgileri girip aratmayı başlattıktan saniyeler sonra karşınıza belirlediğiniz kriterlere uygun olan tüm Iğdır otobüs seferlerinin yer aldığı bir listeleme sayfası gelecektir. Bu listeleme sayfası üzerinden Iğdır otobüs bileti fiyatları için karşılaştırma yapma imkanı bulabilirsiniz. Dahası otobüs özelliklerini görebilir, seyahatinizin kaç saat süreceğini görebilirsiniz. Size en uygun olan seferi seçtikten sonra koltuk seçimini yapmanız ve yolcu bilgilerini doldurmanız gerekir. Bu bilgileri de doldurduktan sonra ödeme kısmı karşınıza çıkacaktır. Bu bölümden kredi kartınız ile ödemenizi güvenli bir şekilde sağlayabilirsiniz. Satın almış olduğunuz online otobüs bileti size SMS ve e-posta yoluyla iletilecektir. Bu bilgileri kaybetmemeniz tavsiyedir. Herhangi bir sebepten dolayı biletinizi iptal etmek isterseniz bu işlemi de tek tık ile kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik otobüsün kalkmasına son 24 saat kalana kadar yapılan iptal işlemlerinde hiçbir ücret kesintisi de yapılmamaktadır. Yani bilet ücretini tamamen geri alabilme hakkınız bulunmaktadır.


Iğdır Gezi Rehberi

Doğu Anadolu’da yer almasına rağmen kuytu ve düzlükte kalan kısımlarında karasal iklim etkisinin çok az görüldüğü Iğdır’ı yılın her dönemi ziyaret edebilirsiniz. Her mevsim farklı bir güzellik sunan Iğdır’da görülmeye değer pek çok yer bulunur. Harmandöven Kervansarayı, Koçbaşı Mezarlar, Iğdır (Korhan) Kalesi, Karakale ( Sürmeli Kalesi), Asma Köyü Camii, Aralık Ortaköy Camii (Yetim Camii), Çakırtaş Kul Yusuf Kümbeti (Amarat), Aralık Hacı İbrahim Gödek Kümbeti ve Aliköçek Çayı Köprüsü Iğdır’a gittiğinizde görmeden dönmemeniz gereken tarihi ve doğal yerler arasında bulunur. Ayrıca Nuh Tufanı’nda adı sıkça geçen Ağrı Dağı’nın büyük bir kısmı da Iğdır topraklarında yer almaktadır.

Iğdır Otobüs Bileti

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr