Iğdır Otobüs Bileti

Iğdır Otobüs Bileti

Iğdır Otobüs Biletleri

Ülkenin en doğu ucunda yer alan Iğdır’a ucuz bilet sahibi olarak seyahat etmek için öncelikle sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Neredennereye’de firmalar tarafından size  avantajlı fiyatlarla sunulan biletlere ulaşabilirsiniz. Bunun için aramanızı yaparak size en uygun tarihte  gerçekleşecek seferleri listeler ve biletinizi bunlar arasından seçiminizi yaparak satın alabilirsiniz.  Bilet bilgileriniz e-mail adresinize ve cep telefonunuza gönderildikten sonra; belirlediğiniz sefer için biletinizi kullanabilirsiniz. Iğdır otobüs bileti ve Iğdır uçak bileti alımlarınız için sitemizi kullanabilirsiniz.

Ağrı Dağı eteğinde kurulu olan şehir; özellikle bulunduğu bölge için önemli bir üretim merkezidir. Bereketli toprakları ile tarım üretimine olanak tanıyan şehir aynı zamanda bu ürünlerin dağıtım merkezi konumunda olduğundan; yolcu trafiği bakımından da yoğun bir şehirdir. Tüm Doğu illerinden direkt seferlerle ulaşılabilen Iğdır’a diğer şehirlerden ise aktarmalı olarak ulaşım sağlayabilirsiniz. En uygun bilet ile seyahat edebileceğiniz şehir tarih boyunca Anadolu’ya giriş kapısı olarak görüldüğü için yerleşik medeniyet izlerine çok fazla rastlanmamaktadır. Ancak şehir topraklarında farklı medeniyetler yine de varlık göstermiştir. Bu devletler döneminden kalma az sayıda eser; Karakale Harabesi, Selçuklu diğer adıyla Harmandöven Kervansarayı ve Ahura Kenti olarak sıralanabilir.

Şehirde bulunan Tuz Mağaraları ülke için önemli bir kaynaktır. Buradaki mağaralardan günde 60 ton tuz elde edilebilmektedir. 55 dönümlük alan üzerinde bulunan mağaranın 100 yıllık bir kaynak olduğu belirtilmektedir. Mağara içerisindeki tünellerde dolaşan havanın solunum yolu hastalıklarına da iyi geldiği söylenmektedir.

Iğdır’a yolculuğunuz için gerekli olan tüm bilgileri sitemizde bulabilirsiniz. Ulaşım ile ilgili haberlere, şehir ve firma bilgilerine ve güncel hava durumu bilgisine de sitemizden ulaşabilirsiniz. Bilet işlemleriniz için mobil uygulamamızı da kullanabilirsiniz. Böylece dilediğiniz an kolaylıkla bilet aramanızı yapabilir ve satın alabilirsiniz. Uygulamayı AppStore ve Google PlayStore’da bulabilir ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Iğdır Otobüs Bileti
Iğdır - 5 Günlük Hava Tahmini
15 Haz Cumartesi
hafif yağmur
20 °C
hafif yağmur
16 Haz Pazar
hafif yağmur
29,1 °C
hafif yağmur
17 Haz Pazartesi
hafif yağmur
32,3 °C
hafif yağmur
18 Haz Salı
orta şiddetli yağmur
30 °C
orta şiddetli yağmur
19 Haz Çarşamba
hafif yağmur
29,4 °C
hafif yağmur