Yolcu Sayısı
1

Antalya Otogarı

Antalya Otogarı

Antalya Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (242) 331 12 50

Adres: Yenidoğan Mah. Dumlupınar Bulv. Kepez/Antalya

Antalya Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Antalya Otogarı Hakkında

Antalya Otogarı, Türkiye’nin özellikle turizm alanında en gelişmiş illerinden biri olan Antalya’ya karayolu ile ulaşım sağlayabileceğiniz merkezdir. Antalya, Otogarı ulaşımın kolay olması açısından ve bu alanda oluşan ulaşım sıkıntısının giderilmesi için Antalya – İzmir, Antalya – Alanya karayolları gibi ulaşım noktalarının kesişim noktasında yer almaktadır. Aynı zamanda turizm açısından bu denli önemli bir şehirde yer alması dolayısı ile şehrin, raylı sistemlerine ve otobüs duraklarına yakın konumda yapılmıştır. Antalya Şehirlerarası Otobüs Terminali (Antalya Otogarı) Kepez ilçesinin sınırları içerisinde yer almaktadır. Antalya Otogarı bulunduğu konum itibari ile şehrin turizm merkezleri ile otogarı birbirine bağlayan bir noktada yer almaktadır.

Türkiye’nin en hareketli ve yoğun şehirlerarası terminallerinden biri olan Antalya Otogarı, şehirlerarası otobüs terminali ve ilçelerarası otobüs terminali olmak üzere iki ana modül üzerine inşa edilmiştir. 29 Ekim 1996 yılında kurulan ve bugün hala başarılı şekilde hizmet sağlayan Antalya şehirlerarası otogarı, bugün gün içerisinde yaklaşık 20.000 kişiyi ağırlamak ile birlikte faaliyet göstermeye devam etmektedir. Yaklaşık 300.000 kilometrekarelik alan üzerine kurulmuş olup, alan içerisinde çeşitli bölümlere ayrılmıştır. Bu alanlar içerisinde en büyük bölüm yaklaşık 200 otobüslük otobüs park alanıdır. Aynı zamanda yeme – içme mekanları da yer almaktadır. Yolculuğunuza başlamadan önce, kişiler için ayrılmış bu mekanlarda vakit geçirebilirsiniz. Antalya Otogarının, hem şehir dışına hem de şehir içindeki turizm merkezlerine hizmet sunan bir nokta olarak günün her saatinde oldukça yoğun olduğunu bilmeniz gerekir.

Antalya Otogarından Hangi Otobüsler Hareket Ediyor?

Antalya Otogarının ülkenin en yoğun ulaşım merkezlerinden biri olduğundan bahsetmiştik. Bu nedenle şehir içine ya da şehir dışına ulaşım sağlayan çok sayıda otobüs firması bulunmaktadır. Bugün, Antalya Otogarından sefer düzenleyen otobüs firmaları arasında, “Güney Akdeniz Seyahat, Isparta Petrol, Metro Turizm, Süha Turizm, Ulusoy Turizm, Esadaş Turizm, Seç Turizm, Es Turizm, İsmail Ayaz, Has Turizm, Çayırağası Turizm, Şanal Turizm, Vangölü Turizm, Mis Amasya, Adıyaman Gülaras, Star Batman, Ben Turizm” gibi firmalar yer almaktadır. Antalya Otogarından kalkan firmaların otobüs bileti fiyatları “25 – 90 TL” gibi değişiklik göstermektedir.

Antalya Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlarım?

Antalya Otogarı, oldukça fazla yolcusu bulunan bir nokta olarak ulaşımın kolay sağlaması amacı ile merkezi bir konuma alınmıştır. Antalya’da bulunan raylı sitemlerini kullanarak, farklı ilçelerden kalkan münibüsleri kullanarak otogara kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca, Antalya içinde “94TL, VF02, 511, ” kodlu otobüsler ile de Antalya otogarına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Antalya Otogarı Adres: Yenidoğan Mah. Dumlupınar Bulv. Kepez/Antalya

Antalya Otogarı Telefon Numarası: (242) 332 0105

En Popüler Antalya Otobüs Firmaları

Antalya bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Antalya otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Pamukkale Turizm55
Güney Akdeniz Seyahat33
Metro Turizm29
Özkaymak Turizm16
Balıkesir Uludağ Turizm14

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr