Yolcu Sayısı
1

Çorum Otogarı

Çorum Otogarı

Çorum Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (364) 213 66 70

Adres: Çepni Mh. Yeni Sanayi Cd. Merkez/Çorum

Çorum Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Çorum Otogarı Hakkında

Çorum Otogarı, yaklaşık yedi bin yıllık köklü bir tarihe sahip olan Anadolu’nun en eski yerleşim merkezlerinden biri olan Çorum şehrine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Çorum, Anadolu’nun önemli şehirlerinden biri olmasının yanı sıra aynı zamanda karayolu ulaşımı bakımından önemli geçiş noktalarından da bir tanesidir. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Çorum otobüs bileti satın alarak, Çorum Otogarına geldiğinizde “Çorum Kalesi, Kargı Yaylası, Alacahöyük Tarihi Milli Parkı, Kybele Kabartması, Hattuşaş Antik Kenti, Şapinuva, Çorum Saat Kulesi, Çorum Müzesi, Veli Paşa Hanı, Alacahöyük Müzesi” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.

Çorum Anadolu’nun geçiş noktalarından birinde yer alan bir şehir olması nedeni ile buraya yolcu trafiğini karşılamak adına 1980 yılında bir otogar inşa edilmiş ve bu otogar şehre oldukça uzun süre hizmet sağlamıştır. Şehir merkezinde yer alan eski Çorum Otogarı, zaman içerisinde artan yolcu yükünü karşılamaktan uzak kalmaya başladığında ise ortaya konan bir proje ile birlikte 2014 yılında yeni Çorum Otogarı faaliyete geçirilmiştir. Eskisine nazaran şehrin merkez konumuna daha uzakta yer alan yeni Çorum Otogarı modern tasarımı ve ayırdığı büyük alanı ile yolculara daha kaliteli şekilde hizmet sağlamaktadır. 54 bin metrekare üzerine kapalı ve açık alanlar şeklinde tasarlanan yeni Çorum Otogarı, içerisindeki bekleme bölümleri, park alanları, kafeler, restoranlar ile birlikte yolculara hizmet sunmaktadır.

Çorum Otogarından Hangi Otobüs Firmaları Hareket Ediyor?

Anadolu’nun geçiş noktası konumunda bulunan Çorum şehrimizde yer alan Çorum Otogarından günümüzde, “Metro Turizm, Ulusoy Turizm, Lider Adana Turizm, Mis Amasya, Esadaş Turizm, Ali Osman Ulusoy, Lüks Erova Turizm, Süha Turizm, Çorum Kargı Turizm, Tokat Seyahat, Has Turizm, Niksarkale Turizm, Özgül Bafra Turizm, Yeni Adana Turizm, Metatur Turizm, Şanlıurfa Astor, As Bafra, Safa Turizm, Lider Adana, Kanberoğlu Turizm” gibi otobüs firmaları yer almaktadır. Çorum Otogarı üzerinden sefer düzenleyen firmaların otobüs bileti fiyatları, “25 -90 TL” arasında değişiklik gösteriyor.

Çorum Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Çorum Otogarının yeniden yapılması sonucunda yeni otogar şehir merkezine daha uzak bir konuma yerleştirilmiştir. Ancak şehir yönetimi bu konuda halkın zorluk yaşamaması için minibüs ve otobüs gibi toplu taşıma araçlarının rotalarını yeni otogara yönlendirmiştir. Bu toplu taşıma araçları ile Çorum Otogarına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Çepni Mh. Yeni Sanayi Cd. Merkez/Çorum

(364) 213 66 70

En Popüler Çorum Otobüs Firmaları

Çorum bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Çorum otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Ali Osman Ulusoy32
Metro Turizm14
Topçam Turizm11
Tokat Seyahat8
Lider Vip Travel7

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr