Yolcu Sayısı
1

Çorum otobüs bileti

Çorum Otobüs Bileti

En popüler Çorum otobüs rotaları

Çorum otobüs bileti fiyatları, Çorum otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Çorum otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
AnkaraÇorum200 TL27
MamakÇorum200 TL27
PirazizÇorum150 TL26
Perşembe (Ordu)Çorum375 TL26
ÇarşıbaşıÇorum250 TL25

Çorum otogarı

  • Çorum(364) 213 66 70

Çorum otobüs biletleri

Çorum otobüs bileti mi aradınız? Çorum’a giden otobüs firmaları ile en ucuz bileti fiyatları sorgulama işlemini yap ve satın al!

Çorum otobüs bileti alınıp kısa süre içerisinde gezinti yapılabilecek şehirlerden bir tanesidir. Kapsamlı ve güzel bir şehir olan Çorum her geçen gün biraz daha büyümekte ve gelişmektedir. Nüfusu da aynı hızda artan şehrin görülmeye değer pek çok noktası olduğu iyi bilinmektedir.

Seyahat edilebilecek bir yer arandığında Çorum da akıllara gelmelidir. Çorum otobüs bileti ile konforlu şekilde ulaşım sağlanabilen yerlerden yalnızca biridir. Her yıl binlerce kişi ağırlayan şehir, turizm sektöründe kendini geliştirmeye devam etmektedir. Bu bakımdan Türkiye’yi tanımak isteyen hemen herkes muhakkak Çorum’a da göz atmalıdır.

Çorum’a Nasıl Gidilir?

Çorum otobüs seferleri pek çok kişinin ilk tercihi olan yolculuk alternatifleridir. Yolculuk için otobüslerin tercih edilmesinin temel nedeni konforlu olmalarıdır. Hem kolay hem de uygun seyahat hakkı tanıyan otobüs firmaları sayesinde seyahat etmek çok daha heyecanlı ve eğlenceli olabilmektedir. Bu açıdan seyahat etmek isteyen her 3 kişiden 2’si Çorum otobüs seferlerine öncelik tanımaktadır.

Daha uzun mesafeden gelen ve otobüs yerine uçak tercih etmeyi düşünen kişiler, Amasya Merzifon Havalimanı üzerinden gelebilmektedir. Havalimanının Çorum’a uzaklığı yaklaşık 67 km’dir. Tercihinize bağlı olarak havalimanından kalkan otobüslere binerek Çorum’a geçebilir ya da oradan araç kiralayarak kendiniz de kullanabilirsiniz.

Çorum Otobüs Firmaları

Çorum ucuz otobüs bileti fırsatının sık olduğu şehirlerden biridir. Çorum’a gelebilmek için çok maliyetli bir yolculuğa gerek yoktur. Otobüs firmaları olduğu sürece kıyas edilebilir ücretlendirmeler söz konusu olabilmektedir. Birçok otobüs firmasının, Türkiye genelinde hizmet verdiğini söylemek doğru olacaktır.

Çorum ucuz otobüs bileti bulabileceğiniz firmaların başında Efetur gelmektedir. Efetur dışında Ali Osman Ulusoy, Has Turizm, Esadaş ve Ses Turizm de tercih edilebilecek otobüs firmaları arasında kabul edilmektedir.

Çorum’a yolculuk için Özlem Adana Turizm, Süzer Turizm, Tokat Yıldızı, Kanberoğlu Turizm, Gülen Turizm, Artvin Ses Seyahat gibi otobüs firmalarını kullanabilirsiniz. Bununla beraber Amasya Mertur, Erbaa Seyahat, Kontur, Ulusoy Turizm, Kamil Koç ve Metro Turizm de hizmet vermektedir.

Çorum Otobüs Bileti Fiyatları

Çorum otobüs bileti fiyatları seyahat edilecek şehir ve firmaya göre değişmektedir. Şehirlerarası yolculuklarda tercih edilen firmaların popülerliğine göre bilet fiyatlarının da farklı olduğunu söylemek mümkündür. Bu noktada İstanbul’dan seyahat edecek olan kişilerin ortalama 80 TL civarında bilet parası ödediği bilinmektedir. Bununla beraber Ankara üzerinden seyahat edecek olanlar, 30 TL gibi bir fiyata bilet temin edebilmektedir. İzmir’den 90 TL, Yozgat gibi yakın adreslerden ise 20 TL’ye bilet bularak Çorum’a seyahat edebilmek mümkün olmaktadır.

Çorum otobüs bileti fiyatlarında meydana gelen değişimler, döneme bağlı olarak da farklılık gösterebilmektedir. Özellikle tatillerde, bayramlarda bilet fiyatlarında artış olduğu, otobüslerin hızlı şekilde dolduğu bilinen bir gerçektir.

Çorum Şehirlerarası Otobüs Terminali

Ucuz Çorum otobüs bileti temin eden kişiler, yolculukları son bulduğunda ilk olarak terminale inmektedirler. 1980 yılından itibaren hizmet veren Çorum terminali, 2014 yılında yenilenmiş ve yeni versiyonu ile çok daha kapsamlı bir hal almıştır. Donanımlı bir terminal olarak içerisinde tüm otobüs yazıhanelerine ev sahipliği yapmaktadır. Bununla beraber her gün yüzlerce kişinin otobüslere binip indiği terminalde ihtiyaçların tamamını karşılamak da mümkün olabilmektedir.

Ucuz Çorum otobüs bileti ile yolculuğun keyfini çıkaran kişiler, gitmek istedikleri adrese geçebilmek için şehir içi taşıtları tercih edebilirler. Terminalden bu taşıtları anında bulabilmek mümkün olmaktadır. Hem şehir içi dolmuşlar hem de özel taksiler terminalden kalkıp istediğiniz adrese sizi götürmektedir.

Çorum’da Gezilecek Yerler

Milattan önce 4000 yıla kadar uzanan Çorum tarihi oldukça göz dolduran bir kültür barındırmaktadır. Bilhassa antik dönemden kalma kültür birikimi ile Çorum’un pek çok medeniyete ev sahipliği yaptığını söylemek doğru olacaktır.

Karadeniz’in İç Anadolu’ya uzanan kapısı olarak tanımlanan Çorum’da görülmeye değer pek çok adres bulunmaktadır. Bu adreslerden ilki Alacahöyük kalıntılarıdır. Birçok medeniyetin izlerini taşıyan bu kalıntılar, arkeolojik detaylara önem verenler için çok büyük önem taşımaktadır.

İskilip Kaya Mezarı, Çorum Kalesi, Murad-i Rabi Ulu Cami ve İncesu Kanyonu da Çorum’da görülmesi gereken önemli değerler olarak bilinmektedir.

Çorum’un Nesi Meşhur?

Çorum kendini her geçen gün geliştiren donanımlı şehirlerden bir tanesidir. Özellikle tarım sahasında hızlı şekilde ilerleme kaydeden şehirde meşhur kapari bitkisinin yetiştiriciliği yapılmaktadır. Avrupa ihracatının yapıldığı bu bitki, Çorum’un dünya genelinde tanınmasını sağlamış bitkilerden biridir.

Çorum’u özel kılan bir başka meşhur ürünü ise leblebidir. Leblebi kültürünün çok yaygın olduğu bu şehirden tüm Türkiye’nin leblebi ihtiyacının karşılandığı dikkat çekmektedir.

Çorum’da Ne Yenir?

Su böreği ile ünlü olan Çorum mutfağı aynı zamanda Çorum köftesi ile tanınmaktadır. Bunun yanında Çorum’a gittiğiniz zaman yeşil fasulye kavurması, tarhana çorbası, tavuklu nohutlu pilav, yangıç, fakir baklavasını da mutlaka denemeniz önerilmektedir.

Çorum mutfağının vazgeçilmez lezzetleri ise yumurtalı patlıcan közlemesi, tel tel, İskilip dolması, mantarlı borani de diğer yemekler olarak bilinmektedir. Bu tariflerin asırlardır süregeldiği ve birikmiş bir gelenek olarak binlerce kişi tarafından aktarıldığı söylenmektedir. Bu bakımdan Çorum mutfağının köklü bir mutfak olduğunu söylemek doğru olacaktır.

Çorum’da Nerede Kalınır?

Çorum’a gidip seyahat etmek isteyen kişiler konaklamak için Osmancık, Boğazkale ya da Sungurlu ilçelerini tercih edebilmektedirler. Bu bölgede konaklama için pek çok uygun otel yer almaktadır. 3, 4, 5 yıldızlı otellerin bulunduğu adreste termal konutlar ve konuk evleri de dikkat çekmektedir.

Daha çok yöresel konaklamaları tercih edenler için bu konsepte uygun olan konaklama adresleri de hizmet vermektedir. Çorum merkezde konaklama konusunda herhangi bir sorun yaşanması söz konusu dahi olmamaktadır.

Çorum Otobüs Bileti

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr