Yolcu Sayısı
1

Amasya Otogarı

Amasya Otogarı

Amasya Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (358) 312 12 21

Adres: Kirazlıdere Mahallesi, Amasya Otogarı, 05200 Merkez/Amasya

Amasya Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Amasya Otogarı Hakkında

Amasya Otogarı, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan ve zengin tarihi geçmişinin yanında doğal güzellikleri ile de dikkat çeken Amasya şehrine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Amasya, coğrafi konum olarak Samsun’a 131 kilometre, Ankara’ya 335 kilometre, İstanbul’a 671 kilometre mesafede yer almaktadır. İçerisinde bulunduğu bölgede önemli bir geçiş noktası konumda bulunan Amasya Otogarı, aynı zamanda bu büyük illere olan yakınlığı nedeni ile de ülkenin farklı noktalarından sefer düzenleyen firmaların uğrak ulaşım merkezlerinden birdir. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Amasya otobüs bileti satın alarak karayolu aracılığı ile kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Amasya otobüs bileti satın alarak Amasya Otogarına giriş yaptığınızda, “Borabay Gölü, Yedi Kuğular Kuş Cenneti, Kral Kaya Mezarları, Saraçhane Cami, Halifet Gazi Kümbeti, Amasya Yıldız Hamamı, Terziköy Kaplıcası, Amasya Fethiye Cami, Aynalı Mağara, Küçükağa Külliyesi” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.

Amasya Otogarı, özellikle son dönemde gerçekleştirilen yatırımlar ile birlikte yükselişte olan Karadeniz turizminden etkilenen ulaşım merkezleri arasında bulunmaktadır. Karadeniz Bölgesi’nin ziyaretçi sayısı dönemsel olarak artış gösterdiğinde aynı dönemler içerisinden Amasya Otogarı’nın da ziyaretçi sayısında artışlar gözlemlenmektedir. Uzun yıllar boyunca şehrin trafik yükünü karşılamak için tam kapasite faaliyet gösteren Amasya Otogarı özellikle belirli dönemlerde giderek artan ziyaretçi sayısını karşılamakta zorluk çekmeye başlamıştır. Bunun neticesinde Amasya’nı Boğazköy bölgesinde yeni bir otogarın açılmasına karar verilmiş ve bu otogar en kısa sürede hizmete sunulmuştur. Amasya Otogarı içerisinde yalnızca bölgede faaliyet gösteren yerel çaplı otobüs firmalarını görebilieceğiniz gibi ulusal çapta hizmet sunan otobsü firmalarını da görebilirsiniz. Amasya Otogarı, açık ve kapalı alanlar, otobüs bekleme peronları, kullanıcı bekleme alanları, yeme - içme mekanları, hediyelik eşya dükkanları gibi bölümlerden oluşmaktadır.

Amasya Otogarı üzerinden Hangi Otobüs Firmaları Hareket Ediyor?

Amasya Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Mis Amasya, Tokat Yıldızı, Metro Turizm, Tokat Seyahat, Lüks Erova Turizm, Niksarkale Turizm, Ulusoy Turizm, Vangölü Turizm, Erektaş Seyahat, Süha Turizm, Esadaş Turizm, Has Turizm, Lüks Amasya İtimat, Özlem Cizre Nuh, Kanberoğlu Turizm, Öz Elbistan, Iğdırlı Turizm, Mardin Seyahat, Can Diyarbakır Turizm, Adıyaman Ünal Turizm” gibi otobüs firmaları yer alıyor.

Amasya Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Amasya Otogarına ulaşım sağlamak için şehir merkezinden veya civar ilçelerden hareket eden otobüs ve minübüs seferlerini kullanabilirsiniz. Ayrıca otobüs firmalarının servis imkanlarından da yararlanabilirsiniz.

Kirazlıdere Mahallesi, Amasya Otogarı, 05200 Amasya Merkez/Amasya

(0358) 312 12 21

En Popüler Amasya Otobüs Firmaları

Amasya bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Amasya otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Topçam Turizm13
Öz Sivas Seyahat11
Tokat Seyahat10
Ağrı Ses Turizm8
Kars Kalesi Turizm7

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr